דירה באזור ירושלים בחצי מחיר? – כן! זה אפשרי! - סרוגים
כלכלה ונדל"ן, נדל"ן , תוכן שיווקי

דירה באזור ירושלים בחצי מחיר? – כן! זה אפשרי!

מאחר ורוכשים קרקע בשלב התחלתי, ולא מכניסים יזם שיגרוף רווחי עתק ממחירי הדיור, משלמים בעצם על "עלויות הנטו" של תכנון, ניהול, פיתוח פיקוח ובנייה

author-image
דירה באזור ירושלים בחצי מחיר? – כן! זה אפשרי!
  צילום: כח פיננסים

אתם מחפשים דירה למגורים או השקעה באזור ירושלים, אבל מבינים שהמחירים הנוכחיים, חוסמים אתכם מהגעה אל החלום? ע"י הוזלת מחירי הקרקע והרווח היזמי, חברת "כח פיננסים", מובילה אתכם לרכישת נכס, בכ-חצי ממחירי השוק.

מאת : גיא עמית – מנהל ייזום ושיווק "כח פיננסים".

יוקר המחייה מזנק, ומחירי הדירות, פשוט מסרבים להתמתן ולהראות שהם יודעים גם לרדת, בוודאי באזור ירושלים והסביבה.

לפי דו"ח מבקר המדינה האחרון שהתפרסם, (על סיכום נתוני שנת 2022) הוא מעריך את מחסור הדירות של ירושלים והסביבה, בכ- 46,000- יחידות דיור !

יש הרבה גורמים ומרכיבים שמעלים את מחירי הדירות בישראל.

המחסור בידיים עובדות, חסמי הבירוקרטיה, חומרי הגלם, ועוד ועוד…

צפו בראיון של גיא עמית, אצל עדן ועודד:

אך מעבר לכלל הגורמים, 2 הגורמים העיקריים שמנפחים ומזניקים את מחירי הדירות בישראל, הם :

  • עלויות הקרקע
  • הרווח היזמי

במבט על הנתונים הללו, ניצבות 3 אפשרויות בפני משק הבית שמחפש לרכוש דירה למגורים או להשקעה :

  • להסכים לקנות במחירים יקרים מאד.
  • להמתין לאיזה מבצע ממשלתי או נדיבות יתר של היזמים.
  • לחשוב על לקיחת יוזמה, והצטרפות לקבוצת רכישה על קרקע פרטית.

מי ששייך לקבוצה הראשונה, ויש בידיו את היכולת, שיבורך ויצליח. (כמובן, מומלץ לא להשתולל עם מינוף וחנק אשראי של משכנתא)

מי ששייך לקבוצה השנייה, צר לנו לאכזב אותו, אך כנראה שהוא ממתין לשווא. נכון, שהיו כמה משפחות מתי מספר ש"זכו" בפייס והמדינה אפשרה להם לרכוש דירה בהנחה מופלגת בזמנו, בתוכנית הגרועה, שנקראה "מחיר למשתכן", שלא פתרה את מצוקת הדיור, אך הובילה כמה משפחות ברות מזל לעשות "אקזיט" על כמה דירות באזור המרכז. 

אבל נדמה שגם הגורמים בממשלה, הבינו שצריך "להפסיק את החגיגה", וגם התוכניות הממשלתיות הנוכחיות, לא באמת מביאות בשורות משמעותיות בהנגשת הדיור לדור הצעיר. לא בכמות, ולא במספרים סופיים.

אדרבא, העובדה שכחלון בזמנו, החליט על העברת הזכות ליזמים בלבד להשתתף במכרזים של המדינה, הובילה להשתלטות מאסיבית של יזמים על קרקעות המדינה, והם בעצמם, ע"י "מריחת" היתרים ובנייה, יוצרים מחסור בכדי להמשיך לשמור על רף מחירי דיור גבוהים.

גם עובדה זו, מוזכרת בדו"ח מבקר המדינה האחרון, שבו הוא מעריך ש"מריחת" זמני פיתוח ובנייה של כ- 54,000 יח"ד (נכון לשנת 2022), גם היא תרמה תרומה משמעותית לעליית מחירי הנדל"ן, מעבר לחוסר היכולת של הממשלות לדורותיהן, לעמוד ביעדי התכנון והשיווק . 

(מתוך דו"ח מבקר המדינה)

אז אם אתם מצפים לנדיבות של קבלני ענק, או מבצע ממשלתי חדש בסגנון "מחיר מטרה", "מע"מ אפס", "מחיר למשתכן", "דירה בהנחה", או כל שם בומבסטי אחר, אתם כנראה תפספסו הזדמנות אחרת, ומחירי הדירות, לפחות באזור ירושלים, כנראה שימשיכו לטפס ולהרחיק אתכם מנכס בבעלותכם…

לגבי הקבוצה השלישית, טוב. זה ברור שזו קבוצה שאינה מאפיינת את כל האוכלוסייה, ורק חלק מהאנשים, הם בעלי חזון, יכולת קבלת החלטה מתוך ניתוח נתונים, ואומץ לבצע מעשה שהוא לא מקובל, ונגד דעתו של הדוד, שהוא ה"מומחה לנדל"ן" המשפחתי…

אז אם אתם, ממתי המעט, ששייכים לקבוצה הזו, כדאי שתדעו, שיש אפשרות אמיתית להגיע לנכס באומדן של כמחצית ממחירי הדירות בשוק באזור גבעת זאב.

איך? מצטרפים לאחת מקבוצות הרכישה-תכנון-ובנייה, של "השקעות גאולה" מבית "כח פיננסים".

מעניין אתכם לשמוע עוד פרטים? כנסו >>

מבנה העסקה, הוא די פשוט בהגדרתו.

חסר קרקעות באזור גבעת זאב, וכיום, הבניינים החדשים שנבנים שם, הם על קרקעות פרטיות שנרכשו ע"י יזמים, שהם קידמו תב"ע, מפתחים ובונים את המיזמים, ומוכרים דירות במחירים יקרים.

גבעת זאב, כיום, עדיין מוגדרת מועצה מקומית, למרות שהיא כבר מכילה כ-20,000 תושבים, ואכן, היא כנראה תוכרז עיר בזמן הקרוב בעהי"ת.

כאמור, גבעת זאב, אחת מבנותיה של העיר ירושלים, שנמצאת ממש מספר חד ספרתי של דקות נסיעה משכונת רמות, (4-5 דקות), נמצאת במורכבות התפתחותית, לאחר מיצוי רוב שטחי המדינה שלה.

לכן, הדרך העיקרית שלה להתפתחות, טמונה בקרקעות הפרטיות שצמודות אליה, ואכן, אנו רואים שהבנייה המאסיבית העיקרית בשנים האחרונות בגבעת זאב, נמצאת בשכונות ממרכז למערב, (אגן האיילות), ורובן ככולן, מתקדמות על אדמות פרטיות שנרכשו על ידי יזמים, שלאחר רכישת הקרקעות על שמם בטאבו, קידמו תב"ע לבנייה, הוציאו היתרים, ושיווקו דירות במחירים שהולכים ועולים מיום ליום.

היעד שחברת "כח פיננסים" שמה לעצמה הוא, לנסות לתת לציבור, את העסקה הטובה ביותר בשוק בעהי"ת.

ואכן, בגבעת זאב, כנראה שלא תמצאו עסקה טובה ומשתלמת יותר, מהעסקאות שחברת "כח פיננסים" תציע לכם.

חברת "כח פיננסים", מארגנת את הרוכשים מראש, ומאפשרת להם להצטרף להליך רכישה של קרקע פרטית שכזו, ולאחר מכן, הקבוצה מתקדמת לתכנון תב"ע ביחד, בכדי שיהיה אפשר להוציא היתרים, לפתח ולבנות יחד.

מאחר ורוכשים קרקע בשלב התחלתי, ולא מכניסים יזם שיגרוף רווחי עתק ממחירי הדיור, משלמים בעצם על "עלויות הנטו" של תכנון, ניהול, פיתוח פיקוח ובנייה.

וכל זה, יכול להוביל אתכם כאמור, לנכס בכחצי ממחיר דירה דומה באזור, בעהי"ת.

מעניין אתכם לשמוע עוד פרטים? כנסו >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו