"הקול בראש 2": סערת רגשות מצחיקה על המסך | ביקורת סרטים - סרוגים

"הקול בראש 2": סערת רגשות מצחיקה על המסך | ביקורת סרטים

סרט ההמשך להצלחה הגדולה של פיקסאר הוא סרט מצחיק שמלמד את הקהל הצעיר מסר חשוב של התבגרות ושינוי, ומשקף לקהל המבוגר יותר: כן, גם אתם הייתם ככה בגיל ההתבגרות

"הקול בראש 2": סערת רגשות מצחיקה על המסך | ביקורת סרטים
  (באדיבות דיסני ישראל ופורום פילם)

בשנת 2015 יצא סרט חדש מבית פיקסאר, "הקול בראש", שהיה להצלחה מסחררת עם זכייה באוסקר, ורבים ראו בו הרבה מעבר לסרט ילדים עם רובד ומשמעות עמוקה. כעת, כמעט עשור לאחר מכן, חזרו פיקסאר אל מוחה של ריילי בסרט המשך, עם החשש שהוא ייפול לקללת "הסרט השני".

קללת הסרט השני, כאמור, מדברת על כך שסרטי ההמשך של סרטים מוצלחים בדרך כלל לא יצליחו לשחזר את ההצלחה של קודמיהם, ואפילו יכשלו נחרצות. לשמחתנו (ולשמחתכם), "הקול בראש 2" לא נכנס לקטגוריה הזו, אבל גם לא בהכרח מצליח להתעלות על המקור.

הסרט החדש של הקיץ, שאחרי שבועיים כבר הצליח לעקוף את "חולית 2" והפך להיות הסרט המצליח של 2024, מתחיל בתקציר על מה פספסנו מאז סיומו של הסרט הראשון. שנתיים וחצי אחרי שעברה לסן פרנסיסקו והתקשתה מעט בהסתגלות למקום החדש, ריילי כבר בת 13, לוקחת חלק בקבוצת ההוקי של בית הספר ואף מצאה לה שתי חברות: ברי וגרייס.

(באדיבות דיסני ישראל ופורום פילם)

הכל הולך כרגיל במוחה של ריילי. הרגשות שאנחנו מכירים מהסרט הקודם :שמחה, עצב, פחד, כעס וגועל ממשיכים לייצר עבור ריילי זיכרונות ורגשות, שמייצרים את תחושת העצמאות במוחה של ריילי ואת האישיות שלה.

אלא שאז בלילה לפני שהיא נוסעת למחנה הוקי עם חברותיה, נורת "גיל ההתבגרות" (שהותקנה בלוח הבקרה בסוף הסרט הקודם) מתחילה לצפצף. הפועלים הקטנים מתפרצים אל מפקדת הרגשות, מחוונים מחדש את הלוח ומשאירים אחריהם הרס ברגע שריילי מתעוררת.

הקול בראש 2

ציון כללי

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
צופים

החיווי החדש מתגלה כרגיש במיוחד, וכאשר הרגשות מנסים לשלוט בלוח הבקרה גם בנגיעה הכי קטנה, תגובתה של ריילי הופכת למוגזמת, כזאת שמתאימה בהחלט לגיל ההתבגרות, וכל הורה יצחקק מהסיטואציה המוכרת.העלילה מתחילה להסתבך כשלצד השינויים בלוח הבקרה, מגיעים למפקדה גם רגשות חדשים: חרדה, קנאה, מבוכה, אנווי (אדישות) ורגש הנוסטלגיה שמתפרץ לפעמים, אך חוזר למרתף לרגע שבאמת יצטרכו אותו.

הרגשות החדשים (באדיבות דיסני ישראל ופורום פילם)

כמו כל ילדה בגיל ההתבגרות, והלחץ לנסות ולהשתלב בחברה חדשה, רגש החרדה (בדיבוב באנגלית של מאיה הוק הנהדרת) מנסה להשתלט על המפקדה, והרגשות המקוריים מוצאים את עצמם מודחקים הצידה ומורחקים מהמפקדה אל הכספת, שם נמצא הסוד האפל של ריילי שמתגלה בסוף הסרט בסצנה שאחרי הכתוביות.

הרגשות החדשים הם אכן תוספת נהדרת למוח של ריילי, אך לצד החרדה הם קצת נעלמים: תפקידה של אנווי בא לידי ביטוי בשתי סצנות קטנות, מבוכה מציג לקהל אתנחתות צחוק קלות בסיטואציות שכולנו התמודדנו איתן בגיל ההתבגרות, אך רגש הקנאה קצת נעלם בסערת הרגשות החדשים, ודומה יותר לחרדה או דאגה.

(באדיבות דיסני ישראל ופורום פילם)

כמו שאר סרטי פיקסאר, הסרט בעל רובד עמוק ומעביר מסר חשוב של התבגרות ושינוי, שמלמד אותנו שהשינוי הוא לא בהכרח רע, ועלינו לדעת לשלב ולאזן נכון את כל הדברים שיוצרים את מי שאנחנו. למרות שיש רגשות שהם יותר שלילים, אין דבר כזה רגש רע או טוב, וכולם הם חלק חשוב מאיתנו.

"הקול בראש 2" הוא אכן סרט מוצלח, מרגש ומצחיק שלא כדאי לפספס, אבל אם הסרט המקורי גרם לנו יותר להתרגש (תודו שבכיתם בסצנה של בינג בונג), הסרט החדש שם יותר דגש על הצחוק והבדיחות. תחליטו אתם מה אתם מעדיפים יותר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מאמם ...
נוי חזן | 26-06-2024 15:42
מאמם