"מזל חתולה": אתנחתא קומית קלילה בתקופה לא הכי מצחיקה - סרוגים

"מזל חתולה": אתנחתא קומית קלילה בתקופה לא הכי מצחיקה

חנן סביון וגיא עמיר הבינו כבר מזמן את הפוטנציאל הרב הטמון במשחקם יחד. סרטם החדש "מזל חתולה" הוא קומדיית מתח ופשע שגרמה לאנשים לדמוע מרוב צחוק | ביקורת סרטים

"מזל חתולה": אתנחתא קומית קלילה בתקופה לא הכי מצחיקה
  (צילום: ורד אדיר)

בתחילת ההקרנה של הסרט החדש "מזל חתולה", האולם היה מלא עד אפס מקום, ונראה כי הסיבה לכך טמונה בזוג החברים חנן סביון וגיא עמיר, שכל דבר שהם נוגעים בו הופך לזהב ומצליח לסחוף אחריו צופים רבים.

השניים שגרמו לצופים להתאהב בהם עוד מימי "עספור", צברו אהדה לא מבוטלת עם רזומה של לא מעט סרטים מוצלחים כמו "זרים מושלמים", "מכתוב", "מחילה" ואפילו הסדרה החדשה שלהם "באש ובמים" שהופקה על ידי נטפליקס העולמית. אלו תכנים שאפילו מבלי לצפות בהם ידעת שתוכל לתייג אותם תחת הכותרת: "נו, הצמד המצחיק ההוא…"

נראה כי ב"מזל חתולה" השניים ניסו לקחת זאת רחוק מידי וההגזמה הייתה להם בעוכריהם, אך יחד עם זאת היו לא מעט קטעים משעשעים בסרט שגרמו לפרצי צחוק בקהל.

(צילום: ורד אדיר)

העלילה מתחילה בצוהרי היום ברחבות העיר חיפה, כשעמיר וסביון מגלמים את בני וראובן, צמד חשמלאים שבמקרה הם גם גיסים. השניים מגיעים לדירה במגדל גבוה ומרשים בעיר, בשביל לטפל בתקלה בטלוויזיה המונעת מהלקוח – קובי אפללו, לא הזמר! (את זה הם דואגים להזכיר לכל אורך הסרט), לצפות בה.

כשהצמד מגיע לדירה הם נחשפים בעל כורחם לסצנת רצח ובה הלקוח מוטל מת לפניהם. לצמד שמוצא את גופת הגבר בדירה, מתגלה ממש במקרה כי הנרצח ניהל רומן עם אשתו של אחד מהם, ומכאן העלילה מתחילה להסתבך כיוון שיש להם מניע לרצח.

השניים מנסים להעלים ראיות בכדי שלא יחשדו בהם, אך מסתבכים יותר ויותר. ואם לא די בכך, העלילה ממשיכה להסתבך כשאחד מהם מאוהב עד כלות באחת החוקרות הראשיות של הפרשייה. כאן נכנסת לתמונה משפחת פשע מרובת ילדים שהיו לה עסקים מפוקפקים עם הנרצח והיא חושדת בשניים.

מזל חתולה

ציון כללי

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
צופים

ראוי להדגיש גם את תפקידן החשוב של שתי הנשים הדומיננטיות בסרט: אשתו הבוגדנית של אחד הטכנאים (רותם אבוהב), והשוטרת הנחושה המופקדת על חקירת הרצח (מלי לוי). שתיהן בתפקיד מעולה שמציג אותן באור חדש ומעניין.לבסוף, בני משפחת הפשע ובעיקר האיש שעומד בראשותה, מכריחים את הצמד לשתף עימם פעולה בכדי לגלות מה המשטרה יודעת על מעלליהם. השניים משחקים פני טיפשים בסרט, דבר שיכל אולי להצחיק מאוד אם הם לא היו מגזימים בהצגת הדמויות.

לבסוף וכמו בכל קומדיית פשע, הסוף הטוב מגיע כאשר הרעים נתפסים, סיפור האהבה מתממש וכל "הטובים" חיים וקיימים. כמובן מבלי לדלג על מבצע משטרתי הכולל יריות באור יום, יחידה מיוחדת שדואגת להשליך לים את חיילי משפחת הפשע ושלל סצנות "מרהיבות" מעולם סרטי הפשע.

(צילום: ורד אדיר)

היו לא מעט קטעים מצחיקים ומשעשעים בסרט, ונראה כי על אף הרף הגבוה שהציבו עמיר וסביון והעובדה שהם יכלו להתאמץ קצת יותר בשביל לשחזר את ההצלחה של הסרטים הקודמים – הנוכחים באולם געו בצחוק כמעט לכל אורכו.

נראה כי השניים זיהו את הצורך של הקהל בתקופה הנוכחית וסיפקו את הסחורה. סרט קליל, אך עדיין דרמטי שיספק רגעי צחוק, שחרור ומעט בריחה מהמצב הקשה בחוץ.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אבל למה ספוילר??...
פיה טובה | 25-06-2024 19:57
אבל למה ספוילר??