חילונים, את הדרישה לגיוס חרדים תשאירו לציונות הדתית - סרוגים

חילונים, את הדרישה לגיוס חרדים תשאירו לציונות הדתית

דורות שלמים של 'מנותקי מסורת' שולחים את בניהם לקרב, בשם ה'הבטחה האלוהית'. הציבור שבז ל'אמוניים' ו'המשיחיים' מטיף למגזר החרדי לקחת חלק ב'כיבוש' הארץ

author-image
חילונים, את הדרישה לגיוס חרדים תשאירו לציונות הדתית
  (הפגנות "אחים לנשק" Yonatan Sindel/Flash90 )

בספטמבר 2018 עמד הנואם הישראלי הטוב בעולם, והרעיד בנאומו את בניין העצרת הכללית של האו"ם. במומחיות של לוליין המהפנט את צופיו, חשף בנימין נתניהו מסמכים סודיים מארכיון הגרעין הסודי של איראן, והתריע מפני סכנת החימוש האיראנית.

נתניהו, האיש והמדיום, נשא נאום תנ"כי מפואר על היסטוריה בת 4,000 שנה, והברית הנצחית שכרתו אבות האומה עם אלוהים על ירושת הארץ.

האיש שנצפה לא אחת סועד במסעדות לממכר טרפות ונבלות, שיתף את האומות בחובתו כמנהיג מדינת הלאום של העם היהודי, לחזק את הברית התנ"כית עם אלוהים.

נתניהו הוא רק הסמל לפרדוקס של 'הציונות החילונית'. דורות שלמים של 'מנותקי מסורת', רואים לנכון לשלוח את בניהם לקרב נגד הילידים המקומיים – 'פלסטינים', בשם סיפור תנ"כי והבטחה אלוהית. הציבור שבז ל'אמוניים' ו'המשיחיים' מטיף בלהט למגזר החרדי, על חובה מוסרית לקחת חלק בהגנה על הארץ.

אין צידוק מוסרי לרעיון 'הציוני' ללא ההיסטוריה התנ"כית, עליה מושתתת מגילת העצמאות. אי אפשר מחד לבצע "כיבוש" על עם אחר בשם רעיונות 'אמוניים', ומאידך לבוז ולהתנער מהקונטקסט. את התביעה המוסרית מהחרדים לשוויון בנטל ההגנה על הארץ, תשאירו לציונות הדתית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
43 תגובות - 30 דיונים מיין לפי
1
עוד מטומטמת שסוגדת...
רונן | 19-06-2024 16:49
עוד מטומטמת שסוגדת לעבודה הזרה מבלפור - כמה אסונות שהוא יביא עלינו והיא תמשיך לסגוד לו. את המדינה הקימו ציונים חילונים, החרדים התנגדו, הלשינו לגויים, הסגירו פעילים ציונים לשלטונות ואז כשהמדינה קמה והתחזקה באו הנוכלים הדתיים והתחילו לטעון שהם הקימו אותה. רמת אמינות היסטורית של פלסטינים שמדברים על מלכי פלסטין ועל ישו ודוד הפלסטינים
לרונן, לדתל"ש ה'משכיל' ולנריה...
אחד מן השוק | 24-06-2024 4:01
לרונן: 1. אני מסכים איתך שאין מקום לסגוד לביבי, אך אין לו זכות יוצרים לאסונות שהתרגשו על המדינה לכל אורך קיומה, ועם כל חסרונותיו ויש המון, הוא גם עשה כמה דברים טובים למען המדינה. 2. מכאן ועד הוצאת הדיבה על חרדים שהסגירו פעילים ציוניים לשלטונות יש מרחק אדיר. מעולם לא היתה הלשנה כזו. אדרבא יעקב ישראל דיהאן שהיה פוליטיקאי חרדי אנטי ציוני נרצח על ידי אברהם תהומי על פי פקודה של רחל ינאית בן צבי. היחידים שהלשינו לשלטונות כנגד יהודים אחרים היו אנשי ההגנה ומפאי שהסגירו בתקופת הסזון מאות פעילי אצל ולחי. 3. החרדים אכן התנגדו להקמת המדינה, חלקם התנגדו לחלוטין ואחרים למדינה עם צביון חילוני, קרא את תצהירי אגודת ישראל לועדת החלוקה וועדת פיל ותראה ש... או שאתה עצמך בור, או שאתה משקר. 4. דוגמא לשקר נוסף בתגובתך השניה לגבי מספר חברי הכנסת הדתיים בכנסת הראשונה. ובכן החזית הדתית המאוחדת היתה המפלגה השלישית בגודלה וקיבלה 16 מנדטים לפי החלוקה דלהלן: * הפועל המזרחי: משה אונא, יוסף בורג, אליהו-משה גנחובסקי, אהרן-יעקב גרינברג, זרח ורהפטיג, משה קלמר, חיים-משה שפירא. * המזרחי: הרב יהודה לייב מימון, מרדכי נורוק, דוד-צבי פנקס, אברהם-חיים שאג. * אגודת ישראל: מאיר דוד לוינשטיין, הרב יצחק-מאיר לוין, אליהו מזור. * פועלי אגודת ישראל: אברהם יהודה גולדראט, הרב קלמן כהנא, הרב בנימין מינץ. לשם השוואה השניה בגודלה היתה מפם עם 19 חכים והרביעית היתה חרות רק עם 14 מנדטים. מלבד זאת היו במפלגות השונות חכים דתיים נוספים כחיים כהן-מגורי ואברהם רקנטי בתנועת חרות. אברהם אלמליח ומשה בן-עמי במפלגת ספרדים ועדות מזרח. ואחרים שהיו מסורתיים. לשאר דבריך כמו ההשוואה בין דוד לישו, אין מה להגיב הם זועקים בבורותם ובשנאה היוקדת של כותבם ליהדות השורשית והאוטנטית. לדתלש ולנריה: 1. דתלש: כשאתה זועק על הבורות וחוסר האינטליגנציה של זולתך מבלי לבאר את דבריך ולו באמירה או עובדה אחת, אינך הופך למשכיל... 2. נריה: אני מסכים עם כל מילה שלך לגבי הצורך באחדות, ואין מקום לזלזל בכל יהודי באשר הוא. אולם ללא ספק שהמגמה הכללית במשך כל שנות קיומה של המדינה (החל במגילת העצמאות) היתה לגמד את פועלם של תלמידי הגרא והחסידים בעליותיהם ארצה ובהמשך בהרחבת היישוב על ידי צאצאיהם במשך דורות רבים. השיר הידוע בבוקר לח בשנת תרלח המדבר על מיסדי פתח תקוה מתעלם לחלוטין מהיות מייסדיה יהודים שומרי תורה ומצוות, הרב יואל משה סלומון היה מוץ בועד העיר האשכנזי בירושלים (המכונה כיום העדה החרדית). כך גם ראש פינה, מטולה, רחובות, זכרון יעקב, ראשון לציון, ועוד מושבות רבות נוסדו על ידי יהודים חרדים שהיו חלוצים ועובדי אדמה ואף שמרו על שמיטה כהלכתה. אכן.... הסטוריה צריכים ללמוד!
תגידו,אין אף ימני אינטליגנטי שלמד היסטוריה ?
דתל"ש משכיל | 20-06-2024 7:55
כולם מטומטמים ? כולם בורים ועמי הארצות ?
גרשון, אתה למדת...
רונן | 19-06-2024 21:55
גרשון, אתה למדת היסטוריה מאותם ספרים דמיוניים של הפלסטינים וגם אתה ממציא היסטוריה מחמיאה. מוזמן לבדוק כמה מנדטים קיבלו כל המפלגות הדתיות ביחד בבחירות הראשונות בישראל - רמז פחות ממרץ בבחירות האחרונות
תגובה לגרשון
נריה צפריר דתי לאומי | 19-06-2024 21:40
גרשון, הכוונות שלך טובות, אך למעשה אתה צריך ללמוד היסטוריה. חלק גדול (אם לא רוב) מקימי הארץ ומייבשי הביצות היו חילונים ציוניים (חלקם מסורתיים) שחרפו נפשם למען מדינת ישראל. אין לנו לזלזל באחינו החילוניים כשם שאין להם לזלזל באחינו החרדים. כולנו עם אחד עם מטרה אחת, והיא: עם ישראל (יש שיאמרו עם חופשי) בארץ ישראל. אמנם יש ביננו מחלוקות לאין ספור, אך אין זה צריך להוות תירוץ לשנאה הגועשת ביננו. רק אחדות יהודית והדדית תוביל ל'להיות עם חופשי בארצנו'. חזק ואמץ
לא נכון, תלמד...
גרשון | 19-06-2024 19:20
לא נכון, תלמד היסטוריה. החילונים באים מקבלים הכל מוכן בשעה שהדתיים השקיעו כספים וייבשו ביצות ומתו על יישוב הארץ, ואחר כך משקרים.
2
מתי תגיע התביעה המוסרית הזו תכל'ס ?
נתן | 19-06-2024 16:58
אני מחכה כבר עשרות שנים..לא מסוגל להבין את שתיקת הכבשים של הציונות הדתית שלי
3
עד עכשיו היינו...
ישראלי חנה | 19-06-2024 17:09
עד עכשיו היינו כולנו אחים והסיסמה רק יחד ננצח. הציונות הדתית והחרדים ניכסו לעצמם את המקומות הקדושים (בכספי המדינה כולל החילוניים), והשיתו עליהם את חוק ההפרדה בין נשים לגברים, אי פעילות בשבתות וחגים. ועכשיו גם לצינים החילוניים חוץ מאשר לממן אין שום זכות דיבור? הקצנתם רבותי. לא אחי אתם. אכזבתם אותי
4
מה הקשר לרעיונות אמוניים? על ערבות הדדית שמעת
יוני | 19-06-2024 17:13
שוויון בנטל לא קשור לרעיונות אמוניים הוא נובע קודם כל מתפישה אנושית בסיסית של שותפות בנטל ואיש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק... איזה מאמר תלושד ומנותק
אכן, חרדים תלמידי...
רות | 20-06-2024 6:46
אכן, חרדים תלמידי ישיבות נשאו בנטל והשתתפו במלחמת העצמאות - גדוד טוביה
5
אנחנו לא נלחמים...
קצין חילוני | 19-06-2024 17:27
אנחנו לא נלחמים על אף רעיון 'אמוני'. ההצדקה לצעדים צבאיים ומדיניים כאלו או אחרים היא תמיד פרגמטית ואף פעם לא מיסטית ומאגית, אחרת את הופכת את צהל לצבא ג'יהאד בלתי רציונלי שבעלי הברית של ישראל חייבים להתנער ממנו.
6
ההצדקה לדידם היא...
גרשון | 19-06-2024 19:18
ההצדקה לדידם היא היסטורית, לא אמונית וודאי לא משיחית
7
וואו! הרבה זמן...
מאן דאמר | 19-06-2024 19:25
וואו! הרבה זמן לא קראתי מאמר כזה חד, רהוט וחריף. שכוייח.
ולא שאתה אמוני...
מקווה בשבילך שכתבת בציניות | 19-06-2024 22:20
ולא שאתה אמוני שמאיר מהישבן
8
פליטת איתותי סגולה...
טור שכולו נון סקוויטור | 19-06-2024 19:27
פליטת איתותי סגולה באומ לצורכי פוליטיקה מפלגתית פנימית ישראלית מצד הביבי לא אמורה להכתיב לחילונים עמדה או את הנכונות להביע אותה. הביבי לא משליך על כלל החילונים בדיוק כמו שיגאל עמיר לא משליך על כלל הדתיים וישי שליסל לא משליך על כלל החרדים. להשליך על חילונים מסורת לא להם ואחר כך לתאר אותם כמנותקים ממסורת שאת השלכת עליהם מלכתחילה זה חוסר מודעות סרוגית על מלא מלא.
9
אלוהים שאת מאמינה...
אוי | 19-06-2024 20:05
אלוהים שאת מאמינה בו דומיין לפני כמה אלפי שנים על ידי איש הוזה באזור סוריה, האום קיים פחות ממאה. לשמחתנו הוא טוב יותר מאלוהים בחלוקת מדינות. לכן גם הציונות הדתית רקדה, כי זה קרה במציאות. המדינה הזו שלי לפחות כמו שלך, והחובות שלה מתחלקות בין כולנו. את לא תשחררי אנשים משירות בשמי ולא תגייסי בשמי. תודה
אני מבין שאת מאמינה באמיתות התנ"ך.
נריה צפריר דתי לאומי | 19-06-2024 22:07
אברהם אבינו, המכונה אברהם העברי, הפיץ את אמונתו באל אחד כבר לפני כארבעת אלפים שנה בסוריה כפי שציינת. מקור לדברינו בספר בראשית, קצת לפני תחילת פרשת לך לך מסופר על כך. אברהם אבינו קיבל כבר אז הבטחה נצחית מה' על ירושת הארץ, כפי שנתקיים כידוע. גם קריאת התנך כספר היסטורי בעל ביסוס עובדתי, מובילה למסקנה חד משמעית: ה' אלוקינו ה' אחד. ועם מסקנה זאת, מתקבלת כמובן המסקנה שבתור עם הנצח, עם ישראל, עלינו לעמוד איתן נגד מבקשי רעתנו ולהגן על ארצנו ועמנו בכל מחיר. חלוקת המדינות על ידי האום התקבלה מצידנו אך לא מצד מבקשי רעתנו. (מאותה סיבה שכיניתי אותם כך). למבקשי רעתנו מטרה ברורה כדומה להיטלר: מחיקת כל זכר לעם ישראל, ולארץ ישראל. לכן, אני קורא לך לעמוד איתי בקריאה לאחדות ישראלית מתוך דאגה וערבות הדדית לעם ישראל בארצנו. חזקי ואמצי.
10
כמה שנאה מה...
עמית | 19-06-2024 20:11
כמה שנאה מה זה. לא חושב כמוך בכלל. בן גביר וסמוטריץ נורא מתיימרים לייצג את הציבור אבל מהפרובוקציות שלהם הם רק משכנעים אנשים כמוך שזה או זה או זה. הכל טוב שכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה אבל אחרי זה לא לנפנף במילים שנהיו כל כך ריקות מתוכן כמו כולנו אחים ויחד ננצח.
11
לכתבת שהתבלבלה: מי...
הכי הגיוני | 19-06-2024 20:12
לכתבת שהתבלבלה: מי שהקים את הבית היהודי בארץ ישראל היא התנועה החילונית: העליות שעלו והקימו ישובים, הקיבוצים שקמו טרם קמה המדינה, האצל, הלחי וההגנה- לא היו ארגונים דתיים אלא ציוניים. יותר מכך, הישוב היהודי החרדי התנגד לקום המדינה. גם במלחמות ישראל מתו חילונים- מושבניקים, קיבוצניקים, וגם בית הקברות הצבאי בת״א מלא בחללים. אל תטיפי לנו מוסר, כי אנחנו החילונים יודעים יותר שנים ממכם מהי משמעות המלחמות (ובגלל זה רבים מאיתנו שמאלנים. אל תדאגי- הרצון לשלום יגיע גם אליכם…). מאחר והחילונים מקריבים את עצמם במלחמות, הם דורשים שגם מי ששולח אותם מהשלטון (הקול והקהל החרדי) יתחילו גם לשרת.
העובדות שציינת נכונות...
אליהו | 20-06-2024 8:34
העובדות שציינת נכונות אבל זה לא רלוונטי, הכיוון הוא גאולה והייתם סך הכל חמורו של משיח, עכשיו מה שצריך זה להפוך את ארץ ישראל לטהורה יותר קדושה יותר, אם רוצים שחרדים יתגייסו, אז הצבא חייב להפוך ליהודי יותר ומתאים יותר לרוח עם ישראל, צריך לתקן את הצבא מתפיסות עולם לא מתאימות לתורת ישראל להכניס יותר תורה לצבא, להפוך אותו לצנוע יותר ללא גיוס בנות בופן גורף וללא גיוס לא יהודים כדי שלא נאלץ לתת להם הטבות, לא רלוונטי וממש לא מעניין אם הסבא שלך היה בפלמ״ח או סבתא שלך ייבשה ביצות. תפקידכם בהיסטוריה נגמר ועליכם לפנות את ההנהגה בכל המגזרים לחלוטין ומצידי גם לפנות את הארץ ואל תדברו שטויות על אחדות , כמו שמסירים גידול סרטני מגוף כך מסירים גורמים תבוסתניים ובוגדניים ופרוגרסיבים למינהם שפוגעים בעוצמת עם ישראל וארץ ישראל
12
הדרישה לגיוס חרדים נובעת מדאגה אמיתית למדינה.
נריה צפריר דתי לאומי | 19-06-2024 21:52
מחלוקות בעם ישראל הן דבר הכרחי לקיומו. אין לנו להשתיק את החילונים, שלהם שמורה ההוקרה על הקמת מדינת היהודים מדינת ישראל בשתי ידיהם העמלות. הדרישה שלהם לגיוס חרדים נובעת מדאגה אמיתית לעתידה של המדינה במקרה שתפרוץ מלחמה רב זירתית מול לבנון, עזה,(מצרים), ואיראן. לפי דברי כל בעלי התפקידים ומביני העניין, יש חוסר משמעותי בחיילים, שעלול להעמיד את מדינתנו בסכנה. החילונים (ברובם לפחות) אינם בזים ללימוד התורה, אך חפצים בשילוב החרדים בצהל, בכדי לשמור עלינו ממבקשי רעתנו. אני קורא לשיח הדדי וערבות הדדית בין חילונים לחרדים, כי כולנו אוהבים את מדינת ישראל ורוצים לחיות בה בשלווה.
13
שילוב של כתבה...
אחד השיאים | 19-06-2024 22:16
שילוב של כתבה ממש מטומטמת וגם מתנשאת. ממש מטומטמת.
14
תעשו שירות מלא ואז תדברו
דניאל | 19-06-2024 22:20
אתם בורחים אחרי שנה ו4
15
מיכל יוסקוביץ דוגמא...
בדיחה | 19-06-2024 22:31
מיכל יוסקוביץ דוגמא לתוצר מקוקל מיסודו. למה מפרסמים אשפה מיותרת חלולה ומתנשאת
16
צריך להגיד תודה שנתניהו מדבר ככה. תארי לך
גיא | 19-06-2024 22:46
אם גנץ או לפיד היו שם. הם עוד היו מבקשים להצטרף לארצות הברית של אמריקה והמזרח התיכון......
מאוחר ...
לך לישון גיא | 19-06-2024 23:30
מאוחר
17
מטופש, התבלבל לך....
א. ק. | 19-06-2024 22:51
מטופש, התבלבל לך. צהל אינו צבא שפועל בשמה של דת וציבור דתי. למדינה מתוקנת חוקה ומערכת חוקים. בארץ נשטף מוחך בחוק אלטרנטיבי שאין לו דבר עם המדינה. מי שגר כאן מחויב לחובות שנגזרות ממציאות החיים ולא להלכה, למסרים של ממסד דתי עוין ואינפנטילי שעסוק במלחמה כיתתית, מלחמה דתית, הוא טפיל על המדינה, החברה והתרבות ועוסק בשקר הסתה...
18
מספיק עם השקר...
יריב | 19-06-2024 23:37
מספיק עם השקר הזה. ישראל שייכת לעם ישראל מתוך זכותנו ההיסטורית ולא בגלל שום הבטחה אלוהית שאנחנו לא מאמינים לה. כמו שצרפת שייכת לצרפתים כי על חלקת אדמה זו הם נהיו לעם ככה ישראל שייכת לעם ישראל מאותה סיבה. אין פה שום פרדוקס ושום בטיח. אנחנו חילונים ישראלים ממוצע יהודי שעומדים על זכותנו לביית לאומי כשאר העמים.
19
מספיק לקשקש ...
יוסף סגל | 19-06-2024 23:40
מספיק לקשקש עם התניהו די די די
20
מתלהבת מיסטית מביבי...
כתבה ברמה של ילדה בת 6 | 19-06-2024 23:45
מתלהבת מיסטית מביבי השקרן הפחדן והבוגד ואין משפט שלם אחד שהצליחה לכתוב שהוא מחובר למציאות או לציונות או לדת היהודית או לארץ ישראל שרבוב מקושקש של מילים ומושגים ההגנה על ארצנו זו חובה בסיסית אין פה שום פרדוקס וצריכים לשאת בזה כולם חילונים ואמוניים מיוחדים וחרדים משתמטים. כולם צריכים לשאת בנטל מה את מקשקשת
21
ראש הממשלה של הגוש ה"אמוני".....
חיים | 19-06-2024 23:47
זה שנתניהו הוא צבוע מושחת נהנתן שטחי נרקסיסט מופקר נוכל שקרן (בן שקרן) דמגוג ונזק עצום למדינת ישראל את זה כולם יודעים. להזכירך אבל במפלגות הציוניות הוא מוקצה מחמת מיאוס ורק האמוניים המשיחיים החרדים והחרדלים דבקים בו בכל אופן
22
עוד חסרת מודעות מה"עגלה המליאה"
חיים | 20-06-2024 0:04
מזמן לא שמענו על המשל המטומטם הזה או איזה קרוב משפחה שלו..... אז פעם הבאה שאת שומעת ומתגאה באיזו המצאה ישראלית עולמית או מדען ישראלי שהגיע להישג עולמי תבדקי האם הוא חילוני או דתי משיחי. (רמז: מספרם של המשיחיים האמוניים שאת מדברת בשבחם הוא בטל בששים בכל התחומים שמדינת ישראל מתגאה בהם בזירה העולמית) ולגבי השאלה המפגרת מה המניע של החילוניים לצאת ולהגן על המדינה אם הם אינם דתיים הרי זו ההיסטוריה והמסורת הישראלית אבל לא בפרשנות הפרימיטיבית שלך יחד עם הערכים המערביים הדמוקרטיים ואכמל ברור אבל שברמת העיקרון זה אינו כולל את השטחים מעבר לקו הירוק ששם אין אפשרות לשמור על רוב יהודי ולהישאר דמוקרטיה ובפרט כעת שאנו רואים כיצד הענין הזה של השטחים מדרדר ערכית ובטחונית את מדינת ישראל לסכנה קיומית של ממש לכן לאחר סיום הטיפול במצב החירום כעת שנפל עלינו בגלל ממשלת הימין על מלא יש לפעול (בסבלנות ובאחריות אך בנחישות) להיפרדות מהעם הפלסטיני ולסייע להם להצמיח הנהגה ליבראלית ומודרנית חופשית מרעיונות אמוניים ומשיחיים בדיוק כמו אצלינו בעזה
23
הכיפות הסרוגות ערב...
הכיפות הסרוגות ערב רב | 20-06-2024 3:56
הכיפות הסרוגות ערב רב הולכים בעיניים עצומות אחרי החיוך הנוצץ של ביבי השקרן הפחן המסית המפלג מביא השואה והאסונות. לכן הכיפות הסרוגות אשמים כמו ביבי. הם שהביאו על עם ישראל את החורבן
הכיפות הסרוגות הם...
חחח חוקן | 20-06-2024 10:19
הכיפות הסרוגות הם הכי גרועים שיש. השקרן פחדן קוטל גם אתכם כמו זבובים בלי עתיד בלי תקווה ואתם עדיין תקועים באחוריו
אני כיפה סרוגה,ואני...
חחח | 20-06-2024 5:49
אני כיפה סרוגה,ואני בז לביבי, מבחינתי הוא לא יותר טוב מהשמאל
24
הבורות שעולה מהטקסט...
David | 20-06-2024 4:09
הבורות שעולה מהטקסט כל כך עמוקה, מציע לך לשבת פעם עם חילוני ובאמת להבין כי אובייסלי אין לך טיפת מושג בחילוניות
25
וואי מפגרת לגמרי...
משה בן משה | 20-06-2024 4:11
וואי מפגרת לגמרי
26
מה?
משה | 20-06-2024 12:20
לא הבנתי...
27
הנאום של ביבי...
האמת | 20-06-2024 17:36
הנאום של ביבי היה מגוחך והאולם באום היה ריק!
28
גברת -- נתניהו איננו דוגמה לציוני/חילוני!
יהודי-ישראלי | 21-06-2024 12:25
החילונים אינם זקוקים לחרדים שיתגייסו לכיבוש הארץ! הם נחוצים להגנת הארץ! זכותנו [החילוניים] לפעול למען גיוסם ובוודאי לא להשאיר זאת לדתיים המשיחיים!!!
29
כל הכבוד לך...
תצ | 23-06-2024 6:56
כל הכבוד לך - אמרת את האמת בפנים. החילונים הם הם הנטל והם הם צריכים להגיד תודה שהתורה של החרדים שמרה עליהם עד שכנראה הגזימו בחטאים שלהם וזה לא הספיק ל7.10 ועליהם לישא בנטל המצוות.
30
כדי להראות שהציונות מכחידה כל ערך אמיתי לתורה
ישי | 26-06-2024 20:29
וחוסר הבנה במדרג הנכון של החיים...