ח"כ גוטליב ל'סרוגים': "היה צריך להחליף את גלנט פעמיים"

ח"כ גוטליב ל'סרוגים': "היה צריך להחליף את גלנט פעמיים"

בצל ההסלמה בצפון ח"כ טלי גוטליב מציינת לסרוגים כי השר גלנט טען בפניה בתחילת המלחמה "שיהיה הסכם וחיזבאללה יהיה מורתע". על ההפוגה ההומניטרית: "הדרג הצבאי מנהל את המדינה הזו ומתעלם מהדרג המדיני"

author-image
"היה צריך להחליף את גלנט פעמיים"
  (צילום: סרוגים)

בצל ההפוגה ההומניטרית בציר סאלח א-דין באזור רפיח שאושרה על ידי אלוף פיקוד הדרום התחוללה סערה בקרב מקבלי ההחלטות בדרג המדיני, ראש הממשלה ושר הביטחון טענו שהם לא ידעו על ההחלטה. בראיון לסרוגים חברת הכנסת גוטליב טוענת שמדובר בכשל מוסרי.

"קודם כל, לדבר על הפסקת אש שקוברים 11 מטובי בנינו זה כשל מוסרי אמיתי" היא מציינת ומוסיפה,  "מי שמחליט דבר כזה בזמן מלחמה, טוב לדעת שהוא אומר שהוא עשה את זה, כי הרי אמרו בהתחלה הייתה הוראה מפה ומשם", היא מתייחסת לפרסום בסרוגים שההחלטה אושרה על ידי אלוף הפיקוד.

לדבריה: "הדרג צבאי מנהל את המדינה הזו ומתעלם מהדרג המדיני, להורות על הפסקת אש מעבר לכשל המוסרי? למה מגיע להם? הם החזירו לי חטופים ולא ידעתי? נתנו לי מידע מודיעיני ולא ידעתי? מה הם נתנו לי ולא שמעתי? הם פוגעים בנו ואנחנו ממשיכים להוריד את הראש. במקום שהם יורידו את העיניים שלהם אנחנו מורידים את עצמנו, על מה ולמה?!".

לצד זה, הגזרה הצפונית מתחממת ועליית מדרגה מצד חיזבאללה נרשמה בשבוע האחרון, דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אמר אתמול לתקשורת הזרה כי המצב עלול להוביל להסלמה רחבה. רק לפני שנה שר הביטחון יואב גלנט שלח מסר מאיים ללבנון וטען כי "אם חיזבאללה יתקוף לבנון תשוב לעידן האבן", בינתיים צה"ל יורה חץ וקשת ומשתמש בבליסטראות.

"גלנט אמר לי ביום הראשון של המלחמה שבצפון יהיה הסכם"

ח"כ גוטליב פורשת את משנתה וחושפת מה נאמר לה על ידי שר הביטחון בתחילת הלחימה. "לא יכול להיות מצב שאנחנו נקבל ירי מאסיבי בצפון ואנחנו נשתוק, גלנט אמר לי ביום הראשון של המלחמה, בצפון יהיה הסכם וחיזבאללה יהיה מורתע או לא בהתאם למה שנעשה בדרום", את ההיגיון שלי זה לא מניח". היא אומרת.

חברת הכנסת מהליכוד מציעה את הצעתה לפתרון בגזרה הצפונית. "לכן אני מבהירה שלא יכול להיות מצב שאפילו סוללות אני לא שמה שם, תותחנים, מרסקים 15 קילומטר בדרום לבנון, מרתיעים את חיזבאללה, להתראות ושלום".

לדבריה: "שמונה חודשים אני מחכה ואיפה הכבוד שלי והעם שלי והרתעת האויב שהוא יפחד ממני, הוא זורק עליי ואני קצת מחזירה לו, הוא מתיש אותי ואני קצת מחזירה לו. לשיטתי שלי כל מעשה שהוא לא לחימה ארטילרית עצימה ומתישה זה לא מענה ולא מחזיר את הביטחון. עם כל הכבוד לגלנט והמטכ"ל ככה לא מכניעים את האויב, צר לי".

את חושבת שצריך להחליף את שר הביטחון?

"אני חושבת שהיה צריך להחליף אותו פעמיים, לא בגלל חוסר מקצועיות, אלא פשוט הוא לא מתאים. זה לא התאים ברגע שהוא חתר נגד הממשלה ודיבר על היום שאחרי בעזה מבלי שיש לו מנדט לדבר על זה".

גוטליב ממשיכה ותוקפת את תוכניתו של גלנט: "אם הוא לא מבין שעזתים לא יכולים לנהל את עזה, שיש חמושים בעזה, שיש שם תמיכה אינטנסיבית בחמאס וג'יאהד איסלאמי פלסטיני ובטרור אז זה כשל חברתי. אם הוא חי בסרט שהולך להיות שם יופי".

"שמעתי גם את יוסי כהן, בכיר במערכות המודיעין שעזה צריכה להיות כמו מנהטן, סליחה? אני רואה את האויב כל יום. משקיפה עליו בטלגרם, ברשתות הערביות, יודעת איך הוא עובד. אנחנו צריכים לשלוט בעזה וצפון הרצועה, לתפוס להם אדמה, זו השפה שהם מבינים".

"אני אתפוס להם את האדמה, אהיה שם, קחו ממני ארבעה צעדים אחורה, תורידו את הראש שלכם בפניי, על מה שתעשו תשלמו ולא בדיבורים אלא במעשים, אני פה ולא הולכת לשום מקום, ככה מנצחים, מאוד פשוט, מה שהיה בקום המדינה נכון ושריר גם להיום, רק הרבה מאוד עוצמתי".

"הרפורמה כבר לא תהיה, היא לא נמצאת על השולחן"

לפני מספר ימים בג"ץ הורה למדינה לשחרר את גופתו של המחבל וליד דקא שכאמור מוחזקת עדיין על מנת לעשות בה שימוש לצורך עסקה עתידית. גוטליב כועסת על עצם זה שהמערכת המשפטית מכנה אותו "מנוח". "בג"ץ לא מסוגל להוציא מהפה שלו את המילה מחבל ולכן הוא שוכח וזונח את האחריות שלו למדינת ישראל על דרך החזקת גופות אנשים שאפשר להתמקח איתם".

לדברי גוטליב: "באה מדינת ישראל ואומרת לבג"ץ אנחנו צריכים את גופת וליד דקא לצורך עסקת חטופים עתידית, מה עושה בג"ץ הוא קורא לו 'מנוח', היא לא מנוחתו עדן אלא מרצח מחבל ובג"ץ עושה שימוש בז'רגון שלא תואם את הסיטואציה וזה לא קשור לרפורמה, היא לא תהיה, נתניהו שם לזה מחסום בסבב הראשון וזה לא נמצא על השולחן".

"ואני מדגימה לכם את התערבות בג"ץ באופן פרוגרסיבי באוחזות דעות רדיקליות שלא מתיישבות עם הדעות שלנו כממשלת ימין. אני אחזיר גופה של מחבל שאני צריכה אותו למשא ומתן? אני אקרא לו מנוח? מה זה המילים האלה, אני מתביישת, אבל אני לא מתפלאת", היא טוענת".

"אותו בג"ץ ופרוגרס רדילקי דן בתנאי הכליאה של הנוח'בות אלה שאנסו את הבנות והבנים שלנו ורצחו וטבחו והטילו אימה ופחד. אני צריכה להגדיל להם את התנאי מחיה,כליאה? אני צריכה להוריד את הראש בפני המחבלים המרצחים האלו?"

"מצידי שיהיו בתוך כלוב  בתנאי כליאה קשים ביותר, לא יודעת מה יקרה להם שם, שיספקו לי מודיעין, שיתנו מידע, אני אתן להם אוכל רק תמורה מידע, ככה זה עובד. ברגע שאנחנו מלטפים את האויב בצורה כזו אנחנו לא רק פוגעים במעמדנו כעם ולאום, אלא שידור תבוסה לחיילים ולעם שלנו. זה חיזוק האויב בזמן מלחמה, טירוף לא פחות".

למה השרים מאפשרים את התנאים הללו?

"אני מבהירה את עמדתי, לשיטתי שלי הם מחבלים, בזמן מלחמה, הם לא שבויי מלחמה כי זו לא מדינה ואנחנו מתנהגים אליהם בתנאים ההולמים וכל התערבות ועיסוק בתנאים שלהם זו פגיעה בביטחון וכבוד המלחמה. למה כולם שותקים? אין לי מושג, אני לא שותקת, כך חובתי עבור העם, החיילים, הלוחמים שלי, כך חובתי עבור השבת החטופים על דרך הכנעת האויב אפיים ארצה".

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
גוטליב אולי תשבי...
כחלון | 17-06-2024 14:08
גוטליב אולי תשבי בשקט
2
לגוטליב גם 2...
שירי מנתניה | 17-06-2024 14:20
לגוטליב גם 2 השתלות מוח לא יעזרו.
3
צודקת הגב' טלי גוטליב
אני1 | 17-06-2024 14:25
היה צריך עם תחילת המלחמה למנות מי ממשפחת נתניהו או מתומכיו הבכירים לשר הביטחון , ואז היינו מגיעים לשלווה ולנחלה תוך זמן קצר מאוד.
4
האישה הזאת היא צואה
בניש | 17-06-2024 15:05
למעשה המילה אישה לא ממש מתאימה לה
טלי גוטליב
חיים ג | 21-06-2024 16:59
דום שתיקה
5
טלי גוטליב
דודי | 17-06-2024 15:34
אחלה גבר
6
מה היא יודעת...
מי זאת גוטליב | 17-06-2024 15:41
מה היא יודעת לעשות? איך היא הגיעה לכנסת?
טלי גוטליב עו''ד...
רקע לדוד הסאתום | 17-06-2024 16:40
טלי גוטליב עו''ד שייצגה והגנה על אנסים ועברייני מין. רצה לבחירות ללשכת עו''ד והגיעה למקום אחרון. נכנסה לכנסת בשיבוץ של ביבי לא עברה בפריימריז. קידמה תאוריות קונספירציה נגד המוסד והשבכ. עוד לקקנית של אבי החמאס. יצור בוטה מזיק ומסוכן.
תקרא את הרקע...
דוד | 17-06-2024 15:52
תקרא את הרקע והעבר שלה, תגלה שעשתה הרבה יותק ממך גיבור מקלדת, שמתחבא מאחורי מסך ומגבב שטויות.
7
עשתה קריירה מהגנה...
רונן | 17-06-2024 16:44
עשתה קריירה מהגנה על אנסים ופדופילים, יאיר נתניהו התרשם עמוקות ואמר לאבא להחתים אותה (למקרה שפעם תהיה תביעה נגדו...)
8
ההפסקה ההומניטרית נכפתה...
רונן | 17-06-2024 16:46
ההפסקה ההומניטרית נכפתה על צה''ל על ידי נתניהו כדי להגן על עצמו מפני תביעה בהאג. ביבי מוכר את החיילים כדי להגן על עצמו
9
טלי גוטליב חזרי...
צביקוש | 17-06-2024 18:43
טלי גוטליב חזרי להגן על אנסים ופושעי מין זה יותר הולם לך מאשר להיות חברת כנסת מטורללת
10
צודקת ! צודקת...
שלום ק. | 18-06-2024 17:07
צודקת ! צודקת ב-100%
11
"גלנט אמר לי ביום הראשון של המלחמה שבצפון יהי
חיים ג | 21-06-2024 16:51
גלנט אמר לי ביום הראשון של המלחמה שבצפון יהיה הסכם. אז מה?