נשיא המדינה נגד המדינה? - סרוגים

נשיא המדינה נגד המדינה?

אני קורא מכאן לכבוד נשיא המדינה: בבקשה ממך התעשת מהר! תבטל לאלתר את הפרס ואדרבא, תודיע בגאון שארגון שעודד סרבנות לא ראוי לקבל פרס. נתינת הפרס לאחים לנשק פוגעת בציבורים שלמים בעם ישראל

author-image
נשיא המדינה נגד המדינה?
  (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

לפני כמה ימים התבשרנו על כך שבית הנשיא עומד להעניק את "אות הנשיא להתנדבות" למתנדבים במהלך מלחמת חרבות ברזל. כמובן שקיימת מורכבות עם פרס מעין זה משום שהמתנדבים בעם היו רבים מאד, וכאשר נותנים למיעוטם פרס יש איזה טעם לוואי אצל אלו שהתעלמו מהם ולא נתנו להם את הפרס וההוקרה. אבל אולי יש מקום לפרס כזה בכל זאת משום שבסופו של דבר הוא מעודד התנדבות ומוקיר את אלו שתרמו למדינה.

דווקא בגלל זה נדהמתי כשראיתי שאחד הארגונים שהולכים לקבל את אות ההתנדבות הוא "אחים לנשק" (או בשמו המכובס "החמ"ל האזרחי"). אמנם לאחר שקמו קולות מחאה הזדרזו להודיע מבית הנשיא שלא מדובר בארגון "אחים לנשק" אלא בארגון אחר "החמ"ל האזרחי".

אינני יודע מה יותר פוגע ומזלזל בנו האזרחים, המחשבה הראשונית לתת פרס לארגון "אחים לנשק" או הניסיון לעבוד עלינו ולומר לנו ש"החמל האזרחי" לא קשור ל"אחים לנשק". בין כך ובין כך, נתינת פרס כזה לארגון "אחים לנשק" הוא תקיעת סכין בגב לאומה כולה. אותו ארגון שקרא לסרבנות בצבא, ארגון שחלק מהפגנותיו הן בניגוד לחוק, ארגון הפועל בבריונות כלפי חלקים אחרים בחברה הישראלית שהוא לא מסכים עם דעותיהם (כמו 'פעולת גרילה' על משרדי קהלת) – לא ראוי לקבל פרס. בטח לא פרס מבית הנשיא.

בית הנשיא מסמן מקום ממלכתי ומאחד. מקום המכבד את המדינה ומוסדותיה. ארגון אחים לנשק מסמל את ההיפך הגמור. ארגון מפריד, מסית ומפלג. ובעיקר ארגון שאיים לפגוע בצבא ע"י הפסקת שירות מילואים שזו פגיעה ממשית בקיומה של מדינת ישראל. ארגון זה לא התחרט עד היום על הקריאות לסרבנות והוא גם לא מוכן להתחייב שהם לא יחזרו לזה בעתיד. לתת אות המתנדב בעת מלחמה למי שקרא להפסיק להתנדב לצבא, לא נשמע לכם מוזר?

אני קורא מכאן לכבוד נשיא המדינה: בבקשה ממך התעשת מהר! תבטל לאלתר את הפרס ואדרבא, תודיע בגאון שארגון שעודד סרבנות לא ראוי לקבל פרס. נתינת הפרס לאחים לנשק פוגעת בציבורים שלמים בעם ישראל.

אני רוצה לקרוא לשאר האנשים והארגונים שמקבלים את הפרס: תיפנו גם אתם לבית הנשיא ואמרו להם שאתם מתביישים להיות במעמד אחד עם ארגון "אחים לנשק". אתם, שהתנדבתם כדי לעזור למדינה, כדי לחזק אותה, כדי לאחד אותה – לא יכולים לעמוד יחד על במה אחת עם מי שפעל ההיפך מכם. אולי אפילו תימנעו מלהגיע לטקס אם הפרס עבורם לא יבוטל.

כמו כן ראוי הוא שכל אזרח שאכפת לו מהמדינה יפנה גם הוא לבית הנשיא ויבקש לבטל את נתינת הפרס ל"אחים לנשק". בשביל כבודה של מדינת ישראל ובעיקר בשביל כבודו של בית הנשיא. אם הפרס חס וחלילה יינתן בסופו של דבר, בית הנשיא יפסיק להיות מקום מאחד וממלכתי אצל אזרחים רבים. הנשיא כבר לא יוכל לנאום שוב נאומי אחדות ופיוס כי נשיא המדינה הצטרף בפועל למי שפוגע במדינה.

=======

הרב איתן קופמן הוא חבר בארגון 'תודעת זהות'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
22 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
בתחילת המלחמה החברה...
אביהו | 14-06-2024 10:00
בתחילת המלחמה החברה עשו עבודה שהממשלה לא לקחה.מה לך להתלונן ולהסתכל בצרות עיין
איכסה בוג'י. גועל
טפו בוג'י | 17-06-2024 11:38
למה הרב הראשי הרצוג ז''ל נענש כל כך חזק. שצמח לו נכד אהבל+שוואנץ שכזה. שום תועלת לא הביא האהבל בוג'י הזה. לא שומר על כשרות. לא על טהרת המשפחה. שום כלום ביהדות. הסבא התהפך 34 פעם בקבר בגלל האבא חיים הרצוג. פוייה של משפחה
2
הרצוג השמאלן שגם מנסה לבטל את הרפומה המשפטית!
א | 14-06-2024 10:24
הרצוג הדמגוג,סוכן השמאל,דרש הסכמות על מה שהוא,גנץ ולפיד כבר הסכימו עליהם- הסכמות לסחיטת הממשלה ולביטול הרפורמה המשפטית!כשצמצום עילת הסבירות מופיעים במתווה של הרצוג, במצע של סער כשאהרון ברק ולפיד בכלל תמכו בו בעבר!הרצוג שחיות כתבה בשבילו מתווה שבו המצב המשפטי הרבה יותר גרוע ממה שהוא היום!
3
עוד רב שהוא...
יוסי | 14-06-2024 10:30
עוד רב שהוא חילול ה' מהלך
תלך כפרה עליו...
דודו | 15-06-2024 21:26
תלך כפרה עליו ועל היהודים האמיתיים
4
האם אי פעם...
אלעד | 14-06-2024 15:01
האם אי פעם כתבת משהו חיובי על מישהו? הכתיבה שלך תמיד היא נגד, תמיד רוויית שנאה נגד כל מי שאינו בדיוק כמוך. אוי מה היה לנו.
5
כתבה מבישה - רוצים למחוק את מי שממש הציל
אור | 14-06-2024 15:05
את המצב בתחילת המלחמה. ב 7 לאוקטובר התעוררנו לקולות מפחידים של בומים וסירנות, האדמה רעדה. לא הייתי צריכה תקשורת כדי לדעת שיש מלחמה. במשך השעות ההודעות בווטסאפים גילו לנו מה קורה. והמדינה שתקה! החל מהיום למחרת מצאנו את עצמנו, הגרים בדרום הסובב את העוטף, הופכים לחמל קדמי של המדינה - שימשנו כתחנת מעבר למפונים שחולצו מהתופת - לקבל ארוחה חמה ומקלחת, ובגדים וציוד ראשוני, שימשנו כתחנת מעבר לחיילי המילואים שירדו לכיוון עזה, והיו צריכים לאכול, להשאיל ציוד חסר , כולל מזרונים שיהיה להם על מה לישון. תוך ימים ספורים נגמר אצלנו האוכל בבתים ובחנות המקומית , כי הספקים עוד לא התחילו לפעול. גם היכולת שלנו כקומץ ישובים קטן, להחליף את מה שהמדינה לא נותנת ולהאכיל ולהלין את כולם, נמתחה לשיא. ואז, ברגע הקשה הזה, הרגשנו שאנחנו לא לבד במדינה - החמל האזרחי התגייס והקים מרכזים לוגיסטיים ענקיים, שאספו וחילקו ציוד מכל המדינה שממש רצתה לעזור, שאספו מזון ובישלו והביאו לבסיסים, שדאגו להסעות לחיילים ולמשפחות העוטף ולמי שגייס ציוד, בהמשך כשנרגע הלחץ של הפינויים וגם הצבא התארגן מעט טוב יותר, הם סייעו בהתארגנות של מרכזי המפונים, ובארגון מתנדבים להצלת החקלאות בעוטף, ובכלל בארץ. כל מה שהמדינה כשלה ולא עשתה, החמל דאג וטיפל ועזר. הכל בהתנדבות מלאה, ובארגון נפלא ומתוך מסירות לטובת המדינה ואזרחיה. לחלוטין מגיע להם פרס וכל שבח.
תגובת אור
ש | 14-06-2024 19:14
אתה משקר במצח נחושה מי שהחל בתמיכה בחיילים-בציוד-באוכל-באירוח היא החברה האזרחית בכללותה-מי שפגע בחיילים ובאזרחים הם האנרכיסטיים של האחים לנשק
האחים לנשק
ש | 14-06-2024 19:12
לאחים לנשק עם ישראל לא ישכח ולא יסלח לכם על הקריאות לסרבנות -על הרצון לשרוף את המדינה על חסימות ושיבוש חיי האזרחים-פתאום שיניתם את השם לחמל אזרחי שינוי השם לא ישנה את המטרות שלכם לגרום למלחמת אזרחים בושה לנשיא שנותן פרס לאנרכיסטים שהביאו את המחדל הטבח על עם ישראל
6
להלין על אחים...
שם טוב | 14-06-2024 19:23
להלין על אחים לנשק שגויסו במיידי וקיבלו פרס שבהחלט ראוי להם, ולא לומר דבר על החרדים שאומרים נמות ולא נתגייס.
7
לא זוכר את...
רונן | 15-06-2024 7:58
לא זוכר את הרב כותב נגד מתן פרס ישראל לראשון לציון שקרא לציבור החרדי לרדת מהארץ אם הממשלה תנסה לגייס אותם. לא זוכר את הרבלך הצבוע זועק שאסור למנות את הגרינהמייזר לשר אחרי שקרא לחיילי ההסדר להפסיק להתגייס בכלל שיש בנות בצבא. החרדלים מעמידים רבלך קטנים בתורה ובחוכמה וגדולים בשנאה ובפלגנות. בושה
8
מי שנגד המדינה...
לא לעולם חוסן | 15-06-2024 20:26
מי שנגד המדינה זו הממשלה האיומה ונוראית הזו שביודעה ש4 חיילים נהרגו העבירה, מלאה חיוכים כחתנים ביום חתונתם, חוק שמפלה בין דם לדם. ממשלה של עלובי נפש
9
אחים לנשק הצילו...
מתנאל | 15-06-2024 20:49
אחים לנשק הצילו את המדינה בשבעה באוקטובר. הם אירגנו סיוע בשטח ולמפונים ונילחמו והקימו את החמל הגדול בארץ. בזמן שממשלת החידלון הייתה משותקת בשל המינויים המושחתים והריקבון לא נקפה אצבע מלבד קמפיין עמדות ריענון ריקות.
10
הצביעות החרדלית אין...
רונן | 15-06-2024 21:33
הצביעות החרדלית אין לה סוף - אתמול הרבל'ה הנוכל ושליחיו הסמוטריצים נעמדו על רגליהם האחוריות לפטור צעירים חרדים בני 18 מגיוס , ואז הצבוע הארור מתלונן על אחים לנשק שאמרו שיפיסקו להתנדב בגיל 50. איך הרבל'ה מעז לפעור פיו על גיבורי ישראל בזמן שהוא והבוגדים פטרו שבוע שעבר 65,000 צעירים ובריאים בני 18-26 מגיוס? מאיפה עזות הפנים הארורה שלו? אין בגהנום מוקד חם מספיק למנוול
11
הממשלה לא תפקדה...
ירדן | 15-06-2024 22:25
הממשלה לא תפקדה כשהייתה צריכה לתפקד ברגע הכי קריטי בתולדות הציונות. מי שהחליף אותה זאת החברה האזרחית ובראשה חמל אזרחי של אחים לנשק. הרכיבו בידיים אפודים קרמים ושלחו טונות של ציוד. הסיבה שהממשלה לא תפקדה זה כי היא פועלת רק למען עצמה, להכניס כמה שיותר מנויים פוליטיים ולהשחית את המידות הממשלה לא פועלת למען האזרחים. אפילו ראש הממשלה אומר שאין סביבו אף אחד שיודע להשלים משפט באנגלית. הממשלה פשוט לא באה לעבוד.
12
אחים לנשק הוכיחו את עצמם בתחילת המלחמה
חנמאל | 15-06-2024 22:34
כשהמדינה לא תיפקדה בשום צורה, ולא תוכל לשנות את זה לא משנה כמה אתה שונא אותם.
13
אחים לנשק הצילו את מדינת ישראל
מגיע להם פרס | 16-06-2024 19:12
בעוד שהממשלה לא עשתה דבר למען החברה האזרחית.
14
אין מה הלצפות ממי ששמר על זכות השתיקה כדי
צפורה | 17-06-2024 11:00
להציל את חברו- בן בריתו אהוד ברק מתביעה בענין העמותות שהפעיל לכאורה בניגוד לחוק במערכת הבחירות. איש שמאל קיצון אינו זז מעמדותיו. הגיע הזמן לסגור את מוסד הנשיאות אם יושבים בו פיגורות כמו ריבלין והרצוג
15
גרורות השמאל
אנשי האשמאל | 17-06-2024 23:35
אנטישמיות וקאפואיזים סכנה קיומית למדינת היהודים/ישראל !!! המערכת המשפטית השמאלנית /קפלניסטים/סרבנים/אנרכיסטים בכללותה רקובה ומושחתת . הגיע הזמן לחיסול המלאי של הדיפ סטייט . רפורמה רחבה חובה עכשיו !!!
16
צריך לתת לנערי...
אריה | 19-06-2024 11:55
צריך לתת לנערי הגבעות שנלחמים למען מדינת ישראל