החל מיולי: תעריפי המים יעלו ב-1.6% במקום ב-8% - סרוגים

החל מיולי: תעריפי המים יעלו ב-1.6% במקום ב-8%

עליית התעריפים בשמונה אחוזים שתוכננה התמתנה בעקבות צמצום רכישה של מים מותפלים לאחר החורף הגשום וכן ניצול מקורות הכנסה שונים שהורידו את התייקרות תעריפי המים ל-1.6 אחוזים

author-image
החל מיולי: תעריפי המים יעלו ב-1.6% במקום ב-8%
  (New Africa/shutterstock)

רשות המים הודיעה על כוונתה להעלות את תעריפי המים בכ-1.6 אחוזים, בתחילת חודש יולי הקרוב. המשמעות לצרכן הביתי הממוצע הינו העלאה של כ-2.2 ש"ח בחשבון החודשי.

תחילה תוכננה עלייה גבוהה יותר, בשיעור של כ-8%. אולם בעקבות הקדמת ניצול התקבולים ממכירת מתקן ההתפלה של חברת מקורות באשדוד, וכן הקדמת ההתחשבנות בגין שנים קודמות עם החברה, כמו גם קיטון ברכישת מים מותפלים בשנת 2024 עקב החורף המבורך שונו התעריפים, והעלייה קטנה לשיעור של 1.6 אחוזים כאמור.

התעריף לכמות מוכרת (התעריף הנמוך) יעמוד מעתה על 8.082 ₪ למ"ק (במקום 7.955 ש"ח למ"ק) ואילו התעריף לכל כמות נוספת (התעריף הגבוה) יעמוד על כ-14.834 ₪ למ"ק (במקום 14.600 ₪ למ"ק).

המשמעות של שינוי תעריפים זה על משפחה ממוצעת בת 4 נפשות הצורכת כ-16 מ"ק לחודש בעלות של כ-142 ש"ח, הינו גידול בעלות בסך של כ-2.2 ₪ לחשבון המים והביוב החודשי שיעמוד מעתה על כ-144 ₪ לחודש.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
להעלות את מחיר המים בכלל? למה הקב"ה העלה את
סליחה, למה צריך | 16-06-2024 1:18
המחיר? מה השת הבדיוק? המים לא עולי כסף הקבה שולח אותם. תוספת שכר לא היתה במשק. אין עלויות חוץ מצינורות פלסטיק להחלפה. אז מה בדיוק מעלים מחירים??? המים לשתיה תת רמה אז קוים מים מינרלים, לא הבנתי. דבר אחד כן הבנתי - שבמדינה הזו גונבים את האזרח כמה שיותר - יותר טוב.