אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מחאה נגד השחתת המשפחה/ הרב שלמה אבינר

המחאה נגד מצעד הגאווה אינה שנאה, אלא אדרבה אהבה לאנשים אלה. ונוסף לאהבה, גם רחמנות, למי שאחרים חושבים עבורו. אנו רוצים לחלצם מן המיצר ולתת להם כנפיים להתרומם מן הבוץ כלפי מעלה

אני מוחה נגד הלהט"בים בגלל שאני אוהב אותם
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90; תמונה קטנה: יוסי זמיר/ פלאש90)

יום חמישי ג' בסיון, אמור להתקיים בירושלים מצעד של קהילת הלהט"ב, וכנגדו, עצרת מחאה על הפגיעה בקדושת העיר. אבל האם אין בכך פגיעה ב"ואהבת לרעך כמוך"? או הלבנת פנים? ואולי עדיף להתעלם ולא לעורר את הנושא? הרב הראשי לירושלים קרא שלא לתלות דגלי הגאווה בעיר, – האם אין זכות לכל אחד לתלות דגל שירצה?

א. יש להבחין בין הנושא לבין המושא. אנו אוהבים את כל היהודים, גם החוטאים והפושעים והטועים והמבולבלים והמזיקים וההורסים, אבל אנחנו שונאים את מעשיהם המקולקלים, ומתוך כך אנו פועלים בכל כוחנו נגד אותו רוע, – וזאת לא מתוך שנאת אותם יהודים, אלא אדרבה מתוך אהבת אותם יהודים, כדי להצילם מבאר שחת ולתת להם חיים יותר מאירים, יותר טובים, יותר נעלים, יותר מאושרים.

משל למה הדבר דומה? באב הרואה את בנו האהוב עליו כנפשו, אוחז באבוקה כדי לשרוף את בית המשפחה, בוודאי  יצעק עליו בכל כוחו כדי לחדול, ודאי אין זה הזמן להבינו, להכילו, לכבדו בדרכו, ולתת לו להתהלך כאות נפשו.

ועוד משל. בליל הסדר יושבים ארבעה בנים, חכם, רשע, תם ואינו יודע לשאול. גם הרשע הינו שייך למשפחה ומוזמן באהבה. אבל יחד עם זה יש צורך לומר לו דברים נכוחים בכל תוקף "ולהקהות את שיניו".

ב. והוא הדין בהלבנת פנים. העלבון אינו נגד אותם האנשים אלא נגד דעותיהם העלובות והנוראות, שמכלות כל חלקה טובה, ששורפות את המשפחה בישראל. ראה באיזו תקיפות דיברו נביאינו, כגון ישעיה פרק א, "קציני סדום" "עם עמורה" "צריי" "אויביי", ויחד עם זה הוא מסיים באהבה גדולה "ציון במשפט תיפדה ושביה בצדקה". ועיין רמב"ם הלכות תשובה ו ח.

ג. למה אתה טוען שמותר לכל אחד לתלות את דגלו, אבל שאסור לרבה של ירושלים לומר את דברו? לא רק שמותר לו אלא הוא חייב, כי דגל אינו סתם תמונה או סתם סמרטוט. דגל הוא דבר נעלה, כמו שכתוב "ובשם אלהינו נדגול", "ודגלו עלי אהבה". כידוע הדגלים שלנו במדבר היו מעין הדגלים של המלאכים במרום. דגל חייב להיות טהור, שמימי, מרומם, ולא מתועב ושפל. לא דגל של שדים אלא דגל של מלאכים.

ודאי על הרב הראשי למחות. כאשר מדינה הולכת בדרך מקולקלת, ואנשי הרוח מרכינים את ראשם בשתיקה ובהכנעה, המדינה אבודה, חלילה. אך כאשר הם מוחים, יודעים אנו נאמנה שסוף המדינה להתרפא, בעזרת ד'.

ד. יש להבין שלא מדובר כאן בתופעה שולית, אלא במלחמת תרבות נוראה. שריפת המשפחה היא יותר מסוכנת מפצצה גרעינית מאיראן. בוודאי צה"ל לא מתבקש לחייך וללטף.

ה. בסיכום, המחאה נגד מצעד הגאווה אינה שנאה, אלא אדרבה אהבה לאנשים אלה. ונוסף לאהבה, גם רחמנות, למי שאחרים חושבים עבורו Let us think for you. אנו רוצים לחלצם מן המיצר ולתת להם כנפיים להתרומם מן הבוץ כלפי מעלה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
מה עם צינעת הפרט .
חלי | 02-06-2019 15:16
לכולנו יש חיים אינטימיים שאנו שומרים בצינעה.האם אני חושפת את חיי האישיים בפני הרחוב כולו.האם אני משתפת את החברה כולה בחיי האינטמיים,לא ולא.מה קורה עם ההומואים?נפלו על כל הראש צועדים בחוצות העיר ומתגאים במנהגי חדר המיטות שלהם.די נמאסתם רדו לנו מהוריד.טוב לכם בתל אביב.השארו שם,ראש העיר נותן לכם במה והרחובות עומדמם לרשותכם.עזבו את ירושלים עיר הקודש ,אל תגעו בציביונה ,ואל תפגעו ברגשות תושביה.איש אינו מונע מכם לנהל את חייכם ,כאזרח שווה זכויות.תרגעו ותנו לנו לחיות בשקט.מעט צניעות לא תזיק לכם.ואם הדגל כל כך חשוב לכם אולי תקימו לעצמיכם מדינה ובא לציון גואל. .
מצעד הזוועה של חולים במחלת נפש של דור המבול
עידו 2 | 03-06-2019 9:25
בהיסטוריה תמיד ''קידשו'' מחלת נפש. כמו רצח המוני בכל הדורות. גם דור המבול צעדו 'מצעדי זוועה' עד שכוסו במים ואבד זכרם.
מתכוונת שבתל אביב יעשו מה שרוצים?
ליאורה | 03-06-2019 7:30
להזכירך גם תל אביב היא חלק מארץ ישראל.וחטא כזה אין לו מקום בארץ ישראל ועם ישראל ועיניינם האינטימי הוא פרטי? מעשה סדום ושאר חטאים הוא חטא שמבצעו עושה נזק לכל עם ישראל כולל הצדיקים שבודאי לא חוטאים. כבר אמרו הרבנים למה זה גורם לכל עם ישראל האם להתיר כעניינם הפרטי? יש להוקיע ולהוציא מחוץ לחוק כל מעשה זה
2
איך יודעים מי להט"ב? הוא מחבק בגלוי
צינעת הפרט | 02-06-2019 22:21
אז שלא יצפה לצינעת הפרט. מסכן הילד שלו שלכל הילדים בכיתה יש אבא-אמא ולו רק אבא-אבא
3
להט"ב= לא טוב.
רם | 03-06-2019 8:29
..
להט"ב= לה' טוב
אהבי | 03-06-2019 12:21
..
4
בהחלט. בגלל אני מוחה על רבנים חשוכים
יפה | 04-06-2019 17:05
כמו אבינר, הדוב ליאור, שמואל הגזען הקטן, יגאל המיזוגן ועוד כמה ליציים. העל מאהבה ודאגה כנה.
5
אתה לא היחיד!
כבוד למיגזר | 04-06-2019 18:27
גם מוטי אלון אוהב את הלהטבים. אולי אפילו יותר ממך. מדובר על אהבת אמת, מלאת תשוקה ורוך.
6
אל תתערב
אויי צדיק | 05-06-2019 21:33
את הרוע והחושך תשמור לעצמך
7
גועל נפש
אויי צדיק | 05-06-2019 21:34
כרגיל מסתכל על כולם מלמעלה בוץ יש רק בנשמה שלך
8
הרעש מחריד
עובד | 07-06-2019 6:32
המדיה מחפסת איך תןקפים את המתנגים לעוברי עברה כל המצעד הזה הוא מצעד של כמה אלפים בכל המדינה ועושים רעש כאילו הם מאות אלפים זה היה תמיד משכב זכור לכן אסרה זאת התורה זו נטיה לא בריאה שיכולים להיתגבר עליה אם רוצים כמו עישון סיגריות צריך רק רצון
9
גם אנחנו לא שונאים הומופובים רק אץ מעשיהם
סתם הומו | 23-06-2019 11:00
ולכן גם מגיבים. חזק. זו לא סתימת פיות זו תגובה משתקת.
10
הרב אבינר אתה שלחתני לטיפולי המרה אצל פדופיל
ב | 24-06-2019 6:55
השם ישלם לך כגמולך