אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הלחץ עזר; נתניהו: "הגענו לנוסח חוק השואה מוסכם"

בתום חודשים של מגעים ממושכים ורציפים מול ממשלת פולין סביב 'חוק השואה' ששונה הבוקר, אמר נתניהו במסיבת עיתונאים: "הגענו לנוסח מוסכם". הקשרים עם פולין חשובים לנו". ד"ר צ'חנובר: "הבטחנו שלא יהיה חוק"

הלחץ עזר; נתניהו: "הגענו לנוסח חוק השואה מוסכם"
  צוות ששונה את חוק השואה (קרדיט: חיים צח לע"מ)

מזה חודשים מנהלים בישראל מגעים ממושכים ורציפים מול ממשלת פולין, סביב 'חוק השואה' שעורר תגובות נזעמות ומורת רוח בישראל ובקהילה הבינלאומית. לאחר שביצע הבוקר הפרלמנט הפולני שינויים בנוסח החוק, אומר היום (רביעי) ראש הממשלה נתניהו: "הגענו לנוסח מוסכם". במקביל, נשא דברים גם ראש ממשלת פולין.

מסיבת העיתונאים סביב ביטול החוק. נתניהו (קרדיט: חיים צח/ לע"מ)

במסיבת עיתונאים בקריה בתל אביב, אמר נתניהו כי "הגענו לנוסח חוק השואה מוסכם על ממשלת פולין". עוד הוסיף כי "הקשרים עם פולין חשובים לנו, ממשלת פולין הביע הבנה לגבי המשמעות של השואה".

נתניהו סיפר כי נפגש בנושא זה עם ראש ממשלת פולין מורבייצקי, השניים שוחחו טלפונית לא מעט, והקימו צוותי משימה שעבדו זה מול זה. הוא ביקש להודות לצוות המשימה הישראלי, לעו"ד ד"ר יוסף צ'חנובר, לפרופ' יעקב נגל, שנרתמו כל כולם למשימה, יחד עם מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם ואנשי משרד החוץ שנמצאים כאן וגם  להיסטוריונית דינה פורת מ'יד ושם' על ליווי המהלך.

הקשרים עם פולין חשובים

לדבריו, "הקשרים עם פולין חשובים לנו, הם מושתתים על יחסי אמון. לישראל ולפולין אחריות משותפת לשימור זיכרון השואה. ברור לכל שהשואה הייתה פשע חסר תקדים. פשע שבוצע על ידי גרמניה הנאצית נגד האומה היהודית ובכללה יהודי פולין. ממשלת פולין הביעה הבנה לגבי משמעות של השואה כפרק הטרגי ביותר בתולדות העם היהודי".

להבטיח שלא יהיה חוק

ד"ר יוסף צ'חנובר, הוסיף כי הוא רוצה להודות לראש הממשלה נתניהו, ולראש ממשלת פולין, מר מורבייצקי על זה שהפקידו בידיי ובידיי חברי פרופ' יעקב נגל, את המשימה החשובה להבטיח שלא יהיה חוק, ולא תהיה מגבלה בעולם על השיח על השואה. השיח על השואה חייב להיות פתוח, ודברי אמת חייבים להישמע. משימה זו, לדעתי הושגה על ידי ביטול החוק".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו