הרב אריה שטרן: "נשים לוחמות פוגעות ברמת המבצעיות של צה"ל"

רבה האשכנזי של ירושלים, הרב אריה שטרן, שיגר מכתב לרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, ובו דרישה לבחון מחדש את החלת פקודת השירות המשותף המכיל בעיות לא רק בצד הרוחני- דתי

"נשים לוחמות פוגעות ברמת המבצעיות של צה"ל"
  (צילום: פלאש90)

רבה האשכנזי של ירושלים, הרב אריה שטרן, שיגר מכתב לרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, ובו דרישה לבחון מחדש את החלת פקודת השירות המשותף בצה"ל וזאת נוכח המגמות האחרונות המתפשטות בצבא.

נזכיר, כי רק הבוקר פורסם על כך שלוחמים דתיים משריון מסרבים לצאת לקורס מפקדי טנקים כמחאה על הכוונה לשלב בקורס נשים כבר בחודש הבא.

בפתיחת דבריו מביע הרב שטרן את צערו על נושא השירות המשותף המתרחב בצה"ל וכותב: "בתקופה הזו יש בשיחות מקום נרחב לנושא 'השירות המשותף', ובמסגרת זו שמעתי דברים שציערו אותי עד למאוד".

בהמשך המכתב מציג הרב שטרן 3 נקודות בהן הוא פונה לרמטכ"ל לשים לב ולבחון את הדברים. לדבריו, "הבעיה לפיה לא יוכל חייל לשרת בצה"ל תוך שמירה על ההלכה במסגרת השירות המשותף, שלא יוכל בשום אופן להימנע מדברים האסורים על פי ההלכה, והרי זה מנוגד לאורח חייו ולערכיו".

הרב שטרן מוסיף כי "מצטערים מאוד לראות איך הפסוק 'והיה מחניך קדוש' נשכח כשהצבא פועל בניגוד לכל כללי הצניעות".

בנוסף, מלבד הפאן הרוחני- דתי, הרב שטרם מתייחס גם לעובדות על פגיעה במבצעיות של הצבא: "מתברר שרבים חושבים ששיתוף בנות ביחידות לוחמות יש בו כי לפגוע ביכולת המקצועית בצבא וחבל".

לסיום כתב הרב שטרן לאיזנקוט: "אני חוזר ופונה לכבודו לעשות הערכה מחדש תוך התחשבות בדבריי ובדברי כל הפונים אליך בנושא זה, כשחשוב שתדע שהדברים היוצאים מן הלב ונאמרים מתוך אהבה אך גם מתוך חרדה גדולה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רק לוחמות זה בעיתי כבוד הרב? גיוס נשים בכלל הוא איסור תורה..
יניב | 28-02-2018 10:38
בין אם מורה ובין אם לוחמת בחזית. ויהי מחניך קדוש. עם מוח של חילונים אין מה לדבר כי הם לא בנויים על תורה ולא מבינים שהכל קורה בזכות הקדוש ברוך וכל הדברים הרעים קורים בגלל קלקלתם של ישראל. בנות אסורות בכלל בגיוס נשים ומי שעושה זאת פשוט פושעת לתורה.
צודק מאוד
עודד אורבך | 24-07-2018 15:04
תוחלף לאלתר כל בחורה שרוצה לשרת כלוחמת הבחור ישיבה כדי שנראה להם כמה זה חשוב לנו
2
לא מכיר אותו
עודד אורבך | 24-07-2018 15:03
ולא מכיר בו עצם היותם של נשים בקורס מטקים לא אמור להוות הפרעה לגברים בו