התיכונים הסרוגים מובילים בגיוס. מה סוד ההצלחה?

"התורה והמצוות עליהם החבר'ה מתחנכים יוצרים מארג ערכי שמביא אותם למוטיבציה גבוהה והישגיות", כך מנתח לסרוגים ראש עמותת "צבא לשם שמיים" פרץ איינהורן את נתוני הגיוס

התיכונים הסרוגים מובילים בגיוס. מה סוד ההצלחה?
  התורה היא המוטיבציה לגיוס. איינהורן

הבוקר (ג') התפרסמו נתוני הגיוס הקרביים לצה"ל, מהם עלה כי 7 מתוך עשרת התיכונים הבולטים בנתוני הגיוס הם מוסדות סרוגים.

ובכלל ניכר שמוסדות החינוך הדתיים מובילים את ראש הטבלה. מה סוד ההצלחה של המגזר הדתי, מהו האלמנט או המטען אותו הם נושאים שמביא לנתונים כה מרשימים?

על כך מספר לסרוגים פרץ איינהורן, רב צבאי במילואים, ובאזרחות ראש עמותת "צבא לשם שמיים (צל"ש)" – עמותה הדואגת לחיזוק ההוי התורני של החיילים הדתיים בצה"ל, המסתובב בין הישיבות בכל הארץ ומקיים שיחות הכנה לצבא.

"אני מסתובב בין הרבה ישיבות ובין הרבה מאוד בסיסים", מספר איינהורן לסרוגים, "אני פוגש חבר'ה דתיים טובים ואיכותיים שרואים בצבא ערך מקודש. החינוך לכך שהשירות הצבאי הוא עצמו עבודת ה' ניכר מאוד אצלם והוא שדוחף אותם להתגייס לקרבי ולכל מקום בו יוכלו לתרום במקסימום להגנת העם והמדינה. זה לא רק מתבטא בהגעה ליחידה הקרבית ביותר, אלא גם באופי שהם עצמם מעניקים לשירות הצבאי והבאת ערכי התורה לעולם המעשה- דאגה לחבר, דחיפה עצמית למקסימום, ביצוע הפקודות והמטלות מתוך שמחה ורוח טובה של נתינה."

התורה והמצוות מגבירים את המוטיבציה

"התורה והמצוות עליהם החבר'ה מתחנכים יוצרים מארג ערכי שמביא אותם למוטיבציה גבוהה והישגיות, ורואים את זה מצוין בטבלאות הגיוס שפורסמו היום. אני מצדי בתפקידי במילואים, וכאזרח – דרך העמותה, פועל לחזק ולעודד אותם באמצעות שיעורי תורה, ומנפיק עבורם גמרות כיס כדי שיוכלו ללמוד בזמנם הפנוי."

"באזרחות אני משוחח עם תלמידי ישיבות לקראת גיוסם ומדגיש בפניהם את החשיבות של שימור התורה במהלך השירות הצבאי, שכידוע מביא איתו אתגרים פיזיים ורוחניים- הכל כדי לשמר את הרוח הטובה של עשייה מתוך אמונה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
הסוד הוא בשילוב
כל הכבוד | 06-12-2017 20:32
שעושים חצי שירות כמו בישיבות ההסדר במקום שירות מלא אז קל יותר להתנדב.