לוחם דובדבן שנעצר באוזבקיסטן שוחרר ממעצר

לוחם דובדבן שהשתחרר לאחרונה מצה"ל ונעצר בעת שהותו באוזבקיסטן בגלל קליעים שנמצאו בתיקו, שוחרר הלילה לאחר 12 ימים במעצר

לוחם דובדבן שנעצר באוזבקיסטן שוחרר ממעצר
  למצולם אין קשר לכתבה (צילום ארכיון: IDF spokeperson/FLASH90)

לוחם דובדבן שהשתחרר לאחרונה מצה"ל ונעצר בעת שהותו באוזבקיסטן בגלל קליעים שנמצאו בתיקו, שוחרר הלילה (בין ראשון לשני) מעצרו.

הצעיר יצא לטיול בתאילנד ונעצר בטיסת המשך באוזבקיסטן, שם שהה במעצר במשך 12 ימים.

מברכים על שחרורו

ממשרד החוץ נמסר: "משרד החוץ מברך על שחרורו של האזרח הישראלי אשר עוכב בשדה התעופה באוזבקיסטן לפני 12 ימים, בדרכו מישראל דרך טשקנט-לתאילנד, לאחר שהתגלו בתיק היד שלו 13 קליעי נשק. דרכונו נלקח ממנו והוא לא הורשה להמשיך ליעדו, אך לא הוחזק במעצר בשדה התעופה".

בדרך לישראל

עוד נמסר ממשרד החוץ כי "מרגע קבלת ההודעה על עיכובו של האזרח בשדה התעופה, שגרירות ישראל בטשקנט והמחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ, דאגו לבקרו, לספק לו אוכל כשר באמצעות הקהילה היהודית, ולעדכון שוטף של משפחתו בארץ. במקביל היו בקשר עם הגורמים הרשמיים באוזבקיסטן, כמו גם עם גורמים רלוונטיים בישראל, על מנת לקדם שחרורו. האזרח, חייל משוחרר, עושה עתה את דרכו לישראל ואמור לנחות בארץ בשעות לפני הצהריים".

לבדוק את תכולת החפצים

בעקבות המקרה, שלמרבה המזל הסתיים בצורה חיובית, משרד החוץ חוזר ומתריע בפני אזרחים ישראלים הנוסעים לחו"ל כי עליהם לבדוק היטב תכולת חפציהם לפני נסיעה לחו"ל, מחשש להימצאות קליעים וחפצים אסורים אחרים, העשוי להביא למעצרם, תביעה משפטית, תשלום קנסות כבדים ושיבוש מוחלט של תוכניות הנסיעה שלהם.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע