אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מרכז הבית היהודי יכונס בעוד חודש לשינוי החוקה ובחירת המוסדות

פרסום ראשון. מרכז הבית היהודי יכונס בעוד כחודש לאשר את התיקונים לחוקה שיקטינו את כוחו של היו"ר ולבחור את מוסדות המפלגה בהם מזכירות המפלגה ונשיאות המרכז

מרכז הבית היהודי יכונס בעוד חודש לשינוי החוקה ובחירת המוסדות
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

חוקת הבית היהודי. מעקב סרוגים.

פרסום ראשון. מרכז הבית היהודי יכונס בעוד כחודש לאישור החוקה החדשה המצמצמת את כוחו של היו"ר ובחירות למוסדות המפלגה ובכללם נשיאות המרכז ויו"ר המרכז, לשכת המפלגה וחבריה, וכן השלמת החברים במזכירות המפלגה. חלק מהתפקידים לא אוישו מאז שינוי החוקה, וחלקם לא עודכנו עוד מימי הכנסת ה-17 – כלומר קרוב לשמונה שנים. עד כה הכריזו בבית היהודי כי המרכז יכונס "בקרוב" אך כעת יש גם תאריך – ה-1 במרץ.

לפני כחודש וחצי פרסמנו בסרוגים מכתב התראה ששלח אברהם צימרינג, מראשי סניף ירושלים בבית היהודי בו דרש מבנט לכבד את ההסכם שחתם איתו ביום כינוס המרכז, בו התחייב לאשר את הסכמות ועדת לוי. בפנייתו של צימרינג שנשלחה אז נכתב: "היה על הוועדה להתכנס תוך 3-5 חודשים ולהגיש את מסקנותיה. הוועדה אכן התכנסה והגישה את מסקנותיה למנכ"ל המפלגה מר ניר אורבך לפני כשישה חודשים. עד היום לא כינסתם את וועידת המפלגה לאישור מסקנות וועדת לוי קרי הינכם מפרים את ההסכם שבנדון."

02

"הינכם מתבקשים תוך 15 מיום מכתב זה, לפעול בהתאם להתחייבויותיכם ולכנס את ועידת מפלגת הבית היהודי על מנת להציג בפניה את המלצות ועדת לוי ובין היתר להצביע בעניין מסקנותיה." בסוף המכתב מוסיפה באה כוחו של צימרינג איום: "באם לא תענה דרישה זו יאלץ מרשי לפנות לערכאות המשפטיות הפתוחות בפניו".

לסרוגים נודע כי יממה לפני שמימש את איומו יצר יו"ר ועדת הבחירות של הבית היהודי שי נתן קשר עם צימרינג והודיע לו על כינוס צפוי של מרכז הבית היהודי לאישור החוקה החדשה. התאריך המיועד הוא כאמור יום שלישי ה-1 במרץ, אך ייתכן ויוזז ביום או יומיים. צימרינג קיבל את הודעתו של נתן ובינתיים מקפיא את האיום בהגשת תביעה אזרחית נגד בנט ואבי וורצמן על הפרת ההסכם ביניהם.

נזכיר כי בבית היהודי ערכו ערב התרמה 'דינר' לפני כשלושה שבועות שנועד לכסות את החובות של המפלגה לספקים. ה'דינר' הוגדר כמוצלח וכעת יכולים לשלם במפלגה את החובות שנצברו מאז הבחירות האחרונות, שגם הן ככל הנראה גרמו לעיכוב בכינוס המרכז. מי שיצטרך לאשר את החוקה הוא היועץ המשפטי של המפלגה עו"ד איתן הוברמן, ולאחר אישורו יצא כינוס המרכז לפועל.

מהבית היהודי נמסר: "המרכז יכונס בקרוב לאישור שינויי החוקה שהציעה ועדת הרב לוי (יש חוקה קיימת. ועדת הרב לא מציעה חוקה חלופית) ולהשלמת בחירת מוסדות המפלגה.תאריך ייקבע בהמשך."

עיקרי המלצות ועדת לוי כפי שפורסמו בסרוגים

  החוקה הקיימת של הבית היהודי המלצות ועדת לוי
שריון ליו"ר היו"ר יכול לשריין שני מקומות בעשירייה הראשונה ושני מקומות בעשירייה השנייה היו"ר יכול לשריין מקום אחד בעשירייה הראשונה ומקום אחד בעשירייה השנייה
שריון לחבר המרכז המקום ה-10 ברשימה משוריין לחבר מרכז שייבחר על ידי המרכז המקום ה-10 וה-15 משוריין לחבר מרכז שייבחר על ידי המרכז
בחירת מזכ"ל המפלגה מינוי של היו"ר בחירה של חברי המרכז
בחירת נשיאות המפלגה היו"ר ממנה 4 חברים, המרכז בוחר 3 נוספים היו"ר ממנה 3 חברים, המרכז בוחר 4 נוספים
שינוי החוקה שינוי חוקה יעשה ברוב של 60% מחברי המרכז שינוי חוקה יעשה ברוב של 51% מחברי המרכז
ועדת הבחירות היו"ר ממנה 3 חברים, והמרכז בוחר 4 נוספים כל חברי הועדה נבחרים על ידי המרכז
כינוס מיוחד של המרכז לבקשת היו"ר או בחתימת 25% מחברי המרכז לבקשת היו"ר או בחתימת 15% מחברי המרכז
אב בית הדין של המפלגה מי שכשיר לכהן כשופט שופט בדימוס
יציאה המפלגה מהממשלה החלטת היו"ר והודעה לחברי הסיעה גם המרכז ראשי להעלות את ההצעה
מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
זה אומר שבנט לא יוכל לשריין עילויים כגון ינון מגל יותר?
לא עלינו,דמוקרטיה | 24-01-2016 13:27