ח"כ שטבון תובע מ"יתד נאמן" להתנצל בפני הרב דרוקמן

לאור הפרסום הבוקר (ראשון) בעיתון יתד נאמן אשר תקף את הרב חיים דרוקמן וביזה את כבודו כתלמיד חכם, שיגר חבר הכנסת יוני שטבון בו תבע מבעלי עיתון יתד נאמן לפרסם התנצלות מיידית בפני הרב חיים דרוקמן: "העצרת החרדית באה לתבוע כבודה של תורה, לא ייתכן שבאותה נשימה ירמסו את כבודו של הרב דרוקמן, אחד מגדולי הדור"

ח"כ שטבון תובע מ"יתד נאמן" להתנצל בפני הרב דרוקמן
  חבר הכנסת יוני שטבון. קורא ליתד נאמן להתנצל (פלאש 90)

הבוקר (ראשון) פורסמה ידיעה בעיתון החרדי "יתד נאמן" בו תקפו את הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית. העיתון תקף את הרב דרוקמן על קריאתו אמש בחדשות 2 לציונות הדתית שלא להשתתף בעצרת והשמיט מאיתו את תואר "הרב". בנוסף הגדילו בעיתון והעניקו לרב דרוקמן את התואר "רודף עולם התורה שהכריז מלחמת חרמה בתופסי התורה". נוכח הפרסום, שיגר היום חבר הכנסת יוני שטבון מכתב למערכת "יתד נאמן" בו תבע את התנצלותם לאלתר בפני הרב דרוקמן.

שטבון הבהיר כי "חבריי ואני נאבקנו בתמיכתו ועידוד הבלתי נדלים של מו"ר הרב דרוקמן שליט"א כדי למנוע גיוס בכפייה של בני ישיבות חרדיים. מטרתנו הייתה לשמור על עולם התורה ולמנוע בכל מחיר פילוג בעם, זאת בניגוד לעסקני יתד נאמן", והדגיש כי "עצרת התפילה באה לתבוע עלבונה של תורה, לא ייתכן שבאותה נשימה תרמסו את כבודו של אחד מגדולי הדור, הרב חיים דרוקמן".

"אני תובע מכם לפרסם התנצלות פומבית בפני הרב חיים דרוקמן על סגנונכם המשתלח ועל רמיסת כבודו כתלמיד חכם. אינכם יכולים באותה נשימה לתבוע כבודה של תורה ולבזות תלמיד חכם", כתב שטבון והוסיף כי "כולי תקווה שעצרת התפילה שתתקיים היום בירושלים לא תוסיף שסע על שסע, ולא תביא לפילוג נוסף בציבוריות הישראלית בכלל ובעולם התורה בפרט".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

17 תגובות
הצג את כל התגובות