הבית היהודי מאיימים: נריץ את הרב אמסלם לרבנות

בבית היהודי מאיימים על ש"ס כי אם לא תסכים לדיל "הרב עמאר - הרב אריאל" היא תריץ מטעמה גם מועמד ספרדי לתפקיד הראשון לציון, כשאחד המועמדים הוא הרב חיים אמסלם, שנזרק מש"ס ורץ נגדה בבחירות לכנסת. הבעיה: רבני תקומה לא מאפשרים שינוי החוק שיתן למהלך כזה סיכוי.

הבית היהודי מאיימים: נריץ את הרב אמסלם לרבנות
  ירוץ לרבנות הראשית?. הרב אמסלם (פלאש90)

הבית היהודי מאיימים: נריץ את הרב אמסלם לרבנות הראשית

בבית היהודי מאיימים על ש"ס כי אם לא תסכים לדיל "הרב עמאר – הרב אריאל" היא תריץ מטעמה גם מועמד ספרדי לתפקיד הראשון לציון, כשאחד המועמדים הוא הרב חיים אמסלם, שנזרק מש"ס ורץ נגדה בבחירות לכנסת.

בבית היהודי משגרים איום לש"ס או דיל על הרב אריאל או שנריץ מועמד מטעמנו גם לתפקיד הרב הספרדי.

הערב פרסמנו ב'סרוגים' כי גורם בש"ס אומר כי מנהיגה הרוחני של ש"ס, הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף, לא מוכן ל'דיל' עם הבית היהודי, משום שהוא כועס ופגוע מהתנהלותה בבחירות.

בבית היהודי משגרים הערב איום מרומז לש"ס לפיו, אם לא תסכים ש"ס לדיל לפיו ישונה חוק הרבנים הראשיים כדי לקדם את מועמדותם של הרב שלמה עמאר מטעם ש"ס והרב יעקב אריאל מהציונות הדתית, הרי שבבית היהודי יריצו מועמד ספרדי לתפקיד הראשון לציון נגד ש"ס.

בבית היהודי לא מסתפקים בכך וזורקים קלף נוסף שאמור לחמם את האווירה, כשהמועמד אותו מאיימים להריץ הוא לא אחר מאשר הרב חיים אמסלם, מי שנחשב כסדין אדום בעיני ש"ס ובעיני הרב עובדיה יוסף.

הרב אמסלם נבחר לכנסת מטעם ש"ס בכנסת ה-18, אחר לאחר שהשמיע מספר עמדות ליברליות בנושא הגיורים ובנושא יציאתם של בחורי ישיבה לצבא ולעבודה, עמדות שלא התיישרו עם דעתו של הרב עובדיה יוסף, החליטה מועצת החכמים של ש"ס להדיח אותו מהמפלגה. בבחירות האחרונות הוא רץ ברשימה עצמאית בשם 'עם שלם' אך לא עבר את אחוז החסימה.

פלונטר חקיקתי

הרב אמסלם שימש בעבר כרב הישוב שרשרת וכרב שכונה בנתיבות ולאחר מכן כרב קהילה בז'נווה שוויץ שם שימש עד שנבחר לכנסת. בהשקפתו הוא קרוב מאוד לציונות הדתית, ולפני הבחירות האחרונות היו מגיעים לצרפו לרשימת הבית היהודי, מגעים שלא  צלחו בסוף, אך נראה כי מועמדותו יכולה לקבל תמיכה מרוב סיעות הכנסת, ובכלל אצל כל מי שירצה לשבור את ההגמוניה של ש"ס ברבנות הראשית. האיום על ש"ס הוא ברור וכפול, אם לא תתרצו ל'דיל', אתם עלולים לקבל את הדמות אותה הכי לא תרצו לראות ברבנות הראשית.

אלא שכאן יש בעיה, משום שעל פי המצב הנוכחי, לש"ס יש את הכי הרבה כח בגוף שבוחר את הרבנים הראשיים, כדי להתגבר על הכוח של ש"ס מנסים ב'תנועה' וב'יש עתיד' להריץ חוק שישנה את הרכבו של הגוף הבוחר באופן שכוחה של ש"ס ירד. כדי להריץ מועמד ספרדי נגד ש"ס יצטרכו בבית היהודי לתמוך בהצעת החוק לה התנגדו וביקשו לדחות בשבועיים מועדת השרים לחקיקה.

מה שימנע מהם לתמוך כנראה בחוק הוא התנגדותם של רבני 'תקומה' שאתמול באו לישיבת סיעת הבית היהודי כדי להביע את התנגדותם לשינויים אותם מבקש שטרן לערוך בגוף הבוחר ובקריטריונים למועמדים לרבנות ראשית, כך שמבחינה זו נראה כי הבית היהודי מסונדל ויתקשה להריץ את הרב אמסלם.

בסביבתו של הרב אמסלם אמרו כי לא שמעו על ההצעה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

18 תגובות
הצג את כל התגובות