הרב טהרלב: "אם החוק היה מתקבל לפני הפיגוע, אלחי עוד היה חי"

הרב אהד טהרלב, אביו של סמל אלחי הי"ד ברך על אישור הצעת חוק עונש מוות למחבלים בקריאה טרומית: "אם החוק היה מתקבל לפני הפיגוע, אלחי עוד היה חי"

"אם החוק היה מתקבל לפני הפיגוע, אלחי עוד היה חי"
  (צילום: אור תורה סטון)

הרב אהד טהרלב, אביו של סמל אלחי הי"ד ברך על אישור הצעת חוק עונש מוות למחבלים בקריאה טרומית: "אם החוק היה מתקבל לפני הפיגוע, אלחי עוד היה חי".

הערב עברה בקריאה טרומית הצעת החוק של ח"כ רוברט אילטוב, לפיה  בית דין צבאי יוכל לגזור עונש מוות גם ברוב רגיל ולא פה אחד, בהרכב של שלושה שופטים, כפי שנדרש כיום. עוד נקבע בהצעה כי לא ניתן יהיה להגיש ערעור על גזר דין מוות.

"ימנע רצח של יהודים נוספים"

הרב טהרלב מסר לסרוגים: "אנחנו יודעים שבחקירת המחבל שרצח את אלחי, הוא אמר כי הוא פוחד מהמוות. הוא בחר לעשות פיגוע ממנו הסיכוי לצאת בחיים הוא גבוה ואילו הוא היה יודע שהוא יכול למות, הוא לא היה עושה את הפיגוע. אם החוק היה מתקבל לפני הפיגוע, אלחי עוד היה חי"

"ברגע שהמדינה תגזור גזר דין מוות על מחבל ותממש אותו, אני בטוח שזה ירתיע רבים אחרים, וימנע רצח של יהודים נוספים", הוסיף הרב.

נזכיר כי על המחבל מאלק חאמד נגזרו שני מאסרי עולם במצטבר, בגין רצח סמל אלחי טהרלב הי"ד וניסיון לרצוח חייל אחר, בפיגוע דריסה בצומת עפרה לפני כתשעה חודשים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות