ירוצו יחד? ההצעה של הבית היהודי לאורי אריאל

לאחר שנראה כי הבית היהודי והאיחוד הלאומי ירוצו בנפרד בבחירות הבאות, הצעה של סגן שר הבטחון הרב אלי בן דהן צפויה לאפשר ריצה של שתי המפלגות יחד

ירוצו יחד? ההצעה של הבית היהודי לאורי אריאל
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

על רקע החלטתו של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, שלא להמשיך לרוץ עם מפלגת 'האיחוד הלאומי- תקומה' במתכונת שהייתה קיימת עד עכשיו, ולאחר שנראה כי האחדות בין שתי המפלגות עומדת בפני סיום, כעת מפלגת הבית היהודי צפויה להציע הצעת פשרה לפיה רק השר אורי אריאל יקבל שריון, ואילו כל שאר חברי המפלגה יתמודדו בפריימריז של המפלגה.

על פי הדיווח ב'מקור ראשון,' מי שהעלה את הרעיון הוא סגן שר הבטחון חבר הכנסת הרב אלי בן דהן, שבעצמו היה חבר במפלגת 'תקומה', עבר לבית היהודי, התמודד בפריימריז והצליח להתברג במקום השני אחרי איילת שקד.

כעת בן דהן קורא לחברי מפלגתו לשעבר לעשות כמוהו ולהעמיד את עצמם בפני בחירת מתפקידי המפלגה: "הגעתי למסקנה שלא נכון שאבחר בגוף קטן ולעומת זאת חבריי יתמודד בבחירות מקדימות על קולותיהם של 50,000 מצביעים".

את ההצעה לשריין רק את אורי אריאל אמר בן דהן: "ביקשתי לשריין את השר אריאל כי הוא ותיק הציונות הדתית בכנסת, כבר 15 שנה, ולבצלאל יש תמיכה לא מועטה בציבור המתפקדים, והוא יוכל להתמודד".

על החשש של האיחוד הלאומי שבנט ישריין מועמדים חילוניים, מרגיע בן דהן ואומר כי על פי החוקה בנט יכול לשריין רק חילוני אחד בעשיריה הראשונה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות