הרב אילעאי עופרן: "יום שיזכר לדראון עולם; תורה תורה חגרי שק"

בפוסט, שנכתב בשפה ובסגנון של פשקוויל, התייחס הרב אילעאי עופרן להחלטה לבטל את מתווה הכותל ולהעברתו של חוק הגיור הממלכתי: "מחוקקי ישראל, אספו את החרפה הזו מעלינו"

"יום שיזכר לדראון עולם; תורה תורה חגרי שק"
  (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של Merkaz Yahel)

רב הקיבוץ קבוצת יבנה, הרב אילעאי עופרן, התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לפני זמן קצר (ראשון) להחלטת הממשלה להקפיא את מתווה הכותל ואמר כי מדובר ביום קשה ביחסים בין ממשלת ישראל לבין עם ישראל ותורתו. הרב עופרן אף התייחס להעברתו של חוק הגיור הממלכתי ואמר כי כל מטרתו היא לבזות את הרב שלמה ריסקין והרב רבינוביץ'.

בפוסט, שנכתב בשפה ובסגנון של פשקוויל, כתב הרב עופרן: "ייזכר היום הזה לדראון עולם – ראש חודש תמוז תשע"ז, יום המר והנמהר, יום שהוכפלו בו צרות. בו כתבה ממשלת ישראל גט כריתות לעם ישראל ולתורתו. בו נטלה לעצמה כוח לא לה והפרידה בין יהודי התפוצות לעם היושב בציון. בו ביזתה את התורה וחכמיה ומסרה אותה ביד זדים. באו פריצים ויחללוה".

בהמשך התייחס הרב עופרן גם להעברתו של חוק הגיור: "במחי ישיבת ממשלה אחת בוטל מתווה הכותל שניסה לרפא מעט מהשבר העמוק בינינו ובין יהודי התפוצות, ואושר חוק הגיור שכל תכליתו לבזות את ענקי הדור – הרב רבינוביץ' והרב ריסקין, ולהפקיר את התורה לידיהם של דרעי, ליצמן, מלחכי פנכתם, עושי דברם ואוכלי שולחנם. שומו שמים ותצלינה האזניים".


בהמשך דבריו, כשהוא נוקט באותו סגנון כתיבה המזכיר קינה, כתב הרב עופרן: "זכור אל תשכח את היום בו שרים שרוממות ארץ ישראל בגרונם, שכחו שלא נוכל לרשת אותה בלא התורה ובלא העם. יום עצוב היום. תורה תורה חגרי שק".

"מחוקקי ישראל, אספו את החרפה הזו מעלינו, גולו את הביזיון הזה מדברי ימינו. תורת ישראל ועמה, יקרים מכדי להפקירם בידיים מסואבות שכאלו.  אל תדמו בנפשכם להתחבא מאחורי הסכמים קואליציוניים, כי אם החרש תחרישו לעת הזאת, רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר ואתם ומפלגותיכם תאבדו".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

33 תגובות
הצג את כל התגובות