אורי אריאל: "בנט לא רוצה אותנו, נערכים לריצה נפרדת"

אורי אריאל: "בנט לא רוצה אותנו, נערכים לריצה נפרדת"

השר אורי אריאל התייחס למתכונת בה המפלגה תרוץ בבחירות הבאות ואמר כי הם נערכים לריצה נפרדת: "בנט לא רוצה אותנו כי אנחנו דתיים מדי וימניים מדי"

author-image
"בנט לא רוצה אותנו, כי אנחנו דתיים מדי"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, התייחס למתכונת בה המפלגה תרוץ בבחירות הבאות ושיגר עקיצה לעבר יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט.

במהלך טקס הרמת הכוסית השנתי אמר אריאל כי מצד הציבור יש רצון שהמפלגות ירוצו ביחד גם בבחירות הבאות, אך בנט הוא זה שמערים קשיים מכיוון ש'האיחוד הלאומי' היא מפלגה דתית מדי וימנית מדי.

אנחנו דתיים מדי

"יש רצון אמיתי מצד הציבור שנמשיך גם בבחירות הבאות ברשימה מאוחדת, אבל לצערי התשובה שאנחנו שומעים מיו"ר הבית היהודי שהוא לא רוצה ללכת יחד עם האיחוד הלאומי כי אנחנו דתיים וימניים מידי".

נערכים לרוץ לבד

אריאל התייחס גם להיערכות המפלגה בעקבות עמדתו של בנט ואמר כי "צריך להיערך ללכת לבחירות לבד ובעוצמה ויחד עם זאת לא לוותר על הסיכוי לאחדות של הציונות הדתית".

בחירות- סכנה לימין

לגבי התרחיש לפיו נתניהו יפזר את הכנסת ויקדים את הבחירות, אמר אריאל: "זו שאלה אמיתית האם יהיו בחירות בגלל התאגיד, ויש חשש שאנחנו נמצאים בסחרור שיכול להביא בסופו של דבר לבחירות. האמת היא שקשה לצפות קדימה וקשה לדעת לאן יגיעו. בחירות עכשיו זה סכנה למשילות, סכנה לימין ומיותר. לא הכל בידינו, אבל אנחנו עושים מאמץ שלא ללכת לבחירות עכשיו".

מי שחיזק את דבריו של אריאל הוא חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שעמד השבוע בעין הסערה בעקבות מאמר שפרסם הקורא לנוער הדתי "לדלג על כמה מחזורי גיוס", קריאה שהתפרשה כקריאה מצידו לסירוב פקודה.

לדברי סמוטריץ': "חיזוק האחדות בציונות הדתית והמשך הריצה המשותפת של שתי המפלגות עוברים דרך שימור המיוחד והייחודי שבכל מפלגה. מפלגת האיחוד הלאומי ממשיכה להתחדש ולהתחבר לציבורים נוספים בציונות הדתית ובאלו המזדהים עם דרכה ודגליה".

עוד הוא אמר: "אני מבקש לברך את חברי המרכז החדשים שהצטרפו היום למערכה על שלמות ארץ ישראל מתוך תורת ישראל וחיבור עמוק לעם ישראל. יחד נוביל את הציונית הדתית להנהגת מדינת ישראל לאור האתגרים הרבים שניצבים בפניה".

מיד לאחר סקירת פעילות המפלגה בשנה האחרונה הצביעו חברי המפלגה על הצטרפותם של 20 חברי מרכז חדשים המורכבים ממטה החרדי שהושק .

חברי מרכז חדשים

 

בין החברים החדשים שנבחרו הערב כחברי מרכז הם : יעקב מיוחס יו"ר מטה החרדי במפלגה, זכריה לנדאו, בת שבע קריסטל ועוד פעילים נוספים ממטה החרדי. בנוסף: יהודה ולד,איש חינוך וממרכז ליב"ה, יו"ר צעירים האיחוד הלאומי, אביחי גרינוולד, אביתר כהן ופעילים צעירים נוספים של המפלגה.

כזכור, מאז הועידה הרעיונית באוקטובר 2016, החלה המפלגה בהרחבת שירותיה והשיקה את המטה החרדי, התחדשות פעילות צעירי המפלגה ובקרוב יושקו מטות נוספים ממגזרים שונים בחברה הישראלית.

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, אופיר סופר אמר: "הציבור מבין את תפקידנו כסמן הימני והיהודי בקואליציה ועל מנת שנמשיך במגמה זו, אין דרך אחרת אלא להקים רשימה אחת וגדולה וקריאתנו לבית היהודי לאחדות נובעת מתוך רצון אמיתי להצעיד קדימה את עם ישראל למען שמירה על המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית"

עוד הוסיף סופר: "בשנה האחרונה, התחלנו דרך חדשה במפלגה ואנו פועלים על מנת לצרף קהלים נוספים המזדהים עם ערכינו וניכר כי יש רבים המעוניינים בשמירה על ערכי התיישבות, ואופייה היהודי של המדינה וחיזוק הפריפריה והיום התברכנו בחברים חדשים למרכז מכל הקשת בחברה הישראלית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
להחזיר את החרד״ל לבקבוק
| 28-03-2017 8:40
אני מבין שיש לך דתומטר או מצוותמטר
ליניב | 29-03-2017 8:50
לקבוע שאחרים מקיימים חצי טול קורה מבין עיניך
זאת אומרת שאתה מעדיף להיות לייט ולקיים רק חצי מהתורה..
יניב | 28-03-2017 9:40
זאת כפירה בתורת ישראל מה שאתה עושה. הראשונים שפוגעים בישראל הם אלו היהודים שמשחקים עם התורה איך שנוח להם.
2
אורי אריאל קצת מבלף
יניב | 28-03-2017 10:30
אורי אריאל צודק כי נפתלי בנט היה מעדיף לרוץ בבחירות הבאות ללא האיחוד הלאומי.. לא בטוח בגלל שהם ימניים מדי.. בטוח בגלל שהגמישות שלהם בנושאי דת ומדינה פחותה הרבה יותר ממנו.. והדבר יוצר בעיות.. אולם, אורי אריאל מבלף בכך שהוא אינו רוצה באמת לנסות לרוץ לבד רק תנועת האיחוד הלאומי , מתוך חשש שהם לא יעברו את אחוז החסימה.. תנועת האיחוד הלאומי באורח מסורתי תמיד רוכבת על הגב של מפלגות אחרות ואיתם היא רצה לבחיורות.. אורי אריאל מפחדדדדדדדדדדדדד.. .. הרי הוא יודע שכוחו האלקלקטורי מוטל בספק.. הואיל ומעולם לא העמיד את עצמו לבחירה ישירה.. לכן הווא מבלף .. כרגיללללל
3
לרוץ לבד מסוכן אתם צריכים 200 אלף בוחרים לעבור את הרף!
אריק | 28-03-2017 10:45
בשביל זה צריך לשבת עם אלי ישי ומיכאל בן ארי ועוד מגזר חרדי אשכנזי מאוכזב עם בשורה מכוונת בכל הנושאים . לעשות סקרים ואז לראות שלא נופלים בפח ברגע האחרון כמו שקרא לאלי ישי עם 126 אלף קולות במקום 132.5 אלף שהיה אחוז החסימה .
4
הפיצולים גרמו להסכם אוסלו
אולי תלמדו לקח? | 28-03-2017 12:46
הימין קבל בבחירות 1992 יותר קולות מהשמאל, אבל הרבה מפלגות ימין לא עברו את אחוז החסימה והשמאל עלה.
5
אורי ללא קשר לבנט לך אתה וסמוטרייץ להתמודד כמו שצריך
תרוויח את מקומך ביושר | 28-03-2017 14:15
ולא בכל מיני קומבינות כמו בימי מפא"י העליזים, סידור העבודה שלך ושל סמוטרייץ פשוט מבחיל.
6
תרוצו עם מפלגת יחד ועוצמה לישראל ואז אצביע לכם
מאן דאמר | 28-03-2017 14:25
הימין מפוצל כמו 1000 אמבות. הבית היהודי זהות יחד עוצמה לישראל רק הבית היהודי יעבור את אחוז החסימה וזהות הסנובים האלה לא מוכנים להתאחד עם אף אחד אף פעם. אז תרוצו עם אלי ישי ועוצמה לישראל תעברו ואז תתפצלו אם תרצו - העיקר שהימין יעבור. במקרה כזה הקול שלי אצלכם.
7
צודקים לגמרי בנט דתי לייט ואין לסמוך עליו אני זוכר שהוא
עזריאל שמחוני | 28-03-2017 16:49
אמר לא הולך בכיוון של מדינת הלכה. אז לאן הוא כן רוצה ללכת, שהרפורמים והסמולנים יחזרו לשלטון??
8
אריאל מסר סודות לשר הרוסי?????
אם היה ממרץ? | 28-03-2017 17:35
לא שכחנו שאורי אריאל ארח את שר החקלאות הרוסי ונתן לו בטפשות במכון הוולקני מתנה שעולה 200 אלף !!! סודות של המכון הוולקני??? אם היה ממרץ - הייתם מבקשים להעמידו לדין !!!
9
תרוצו בנפרד - כי אם לא אני אאלץ לא להצביע לבית היהודי
ניסן | 29-03-2017 8:49
אתם צריכים לרוץ עם יהדות התורה וש"ס
10
אנו נצביע רק במפלגה שסמוטריץ נמצא בה !!
חנה | 29-03-2017 18:10
זה שבנט פוזל להיות ליכוד ב' זה מאכזב דיו, מחפש כל הזמן את החילונים ולא את הדתיים. אז בנט תחשוב טוב לפני שאתה פוזל הצידה, לא בטוח שזה ישתלם לך .
11
אורי אריאל שוב מפעיל סחטנות על בנט.
אבי | 28-06-2017 11:12
פוליטיקאי מושחת שצריך ללכת הבייתה