אורי אריאל: "בנט לא רוצה אותנו, נערכים לריצה נפרדת"

השר אורי אריאל התייחס למתכונת בה המפלגה תרוץ בבחירות הבאות ואמר כי הם נערכים לריצה נפרדת: "בנט לא רוצה אותנו כי אנחנו דתיים מדי וימניים מדי"

"בנט לא רוצה אותנו, כי אנחנו דתיים מדי"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, התייחס למתכונת בה המפלגה תרוץ בבחירות הבאות ושיגר עקיצה לעבר יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט.

במהלך טקס הרמת הכוסית השנתי אמר אריאל כי מצד הציבור יש רצון שהמפלגות ירוצו ביחד גם בבחירות הבאות, אך בנט הוא זה שמערים קשיים מכיוון ש'האיחוד הלאומי' היא מפלגה דתית מדי וימנית מדי.

אנחנו דתיים מדי

"יש רצון אמיתי מצד הציבור שנמשיך גם בבחירות הבאות ברשימה מאוחדת, אבל לצערי התשובה שאנחנו שומעים מיו"ר הבית היהודי שהוא לא רוצה ללכת יחד עם האיחוד הלאומי כי אנחנו דתיים וימניים מידי".

נערכים לרוץ לבד

אריאל התייחס גם להיערכות המפלגה בעקבות עמדתו של בנט ואמר כי "צריך להיערך ללכת לבחירות לבד ובעוצמה ויחד עם זאת לא לוותר על הסיכוי לאחדות של הציונות הדתית".

בחירות- סכנה לימין

לגבי התרחיש לפיו נתניהו יפזר את הכנסת ויקדים את הבחירות, אמר אריאל: "זו שאלה אמיתית האם יהיו בחירות בגלל התאגיד, ויש חשש שאנחנו נמצאים בסחרור שיכול להביא בסופו של דבר לבחירות. האמת היא שקשה לצפות קדימה וקשה לדעת לאן יגיעו. בחירות עכשיו זה סכנה למשילות, סכנה לימין ומיותר. לא הכל בידינו, אבל אנחנו עושים מאמץ שלא ללכת לבחירות עכשיו".

מי שחיזק את דבריו של אריאל הוא חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שעמד השבוע בעין הסערה בעקבות מאמר שפרסם הקורא לנוער הדתי "לדלג על כמה מחזורי גיוס", קריאה שהתפרשה כקריאה מצידו לסירוב פקודה.

לדברי סמוטריץ': "חיזוק האחדות בציונות הדתית והמשך הריצה המשותפת של שתי המפלגות עוברים דרך שימור המיוחד והייחודי שבכל מפלגה. מפלגת האיחוד הלאומי ממשיכה להתחדש ולהתחבר לציבורים נוספים בציונות הדתית ובאלו המזדהים עם דרכה ודגליה".

עוד הוא אמר: "אני מבקש לברך את חברי המרכז החדשים שהצטרפו היום למערכה על שלמות ארץ ישראל מתוך תורת ישראל וחיבור עמוק לעם ישראל. יחד נוביל את הציונית הדתית להנהגת מדינת ישראל לאור האתגרים הרבים שניצבים בפניה".

מיד לאחר סקירת פעילות המפלגה בשנה האחרונה הצביעו חברי המפלגה על הצטרפותם של 20 חברי מרכז חדשים המורכבים ממטה החרדי שהושק .

חברי מרכז חדשים

 

בין החברים החדשים שנבחרו הערב כחברי מרכז הם : יעקב מיוחס יו"ר מטה החרדי במפלגה, זכריה לנדאו, בת שבע קריסטל ועוד פעילים נוספים ממטה החרדי. בנוסף: יהודה ולד,איש חינוך וממרכז ליב"ה, יו"ר צעירים האיחוד הלאומי, אביחי גרינוולד, אביתר כהן ופעילים צעירים נוספים של המפלגה.

כזכור, מאז הועידה הרעיונית באוקטובר 2016, החלה המפלגה בהרחבת שירותיה והשיקה את המטה החרדי, התחדשות פעילות צעירי המפלגה ובקרוב יושקו מטות נוספים ממגזרים שונים בחברה הישראלית.

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, אופיר סופר אמר: "הציבור מבין את תפקידנו כסמן הימני והיהודי בקואליציה ועל מנת שנמשיך במגמה זו, אין דרך אחרת אלא להקים רשימה אחת וגדולה וקריאתנו לבית היהודי לאחדות נובעת מתוך רצון אמיתי להצעיד קדימה את עם ישראל למען שמירה על המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית"

עוד הוסיף סופר: "בשנה האחרונה, התחלנו דרך חדשה במפלגה ואנו פועלים על מנת לצרף קהלים נוספים המזדהים עם ערכינו וניכר כי יש רבים המעוניינים בשמירה על ערכי התיישבות, ואופייה היהודי של המדינה וחיזוק הפריפריה והיום התברכנו בחברים חדשים למרכז מכל הקשת בחברה הישראלית".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

13 תגובות
הצג את כל התגובות