סמוטריץ': "מכבד את דברי הרב טאו, אך יש לי את רבותיי שלי"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מתייחס לביקורת שהופנתה כלפיו מצידו של הרב צבי טאו, ואומר כי הוא מכבד את דבריו אך יש לו רבנים משלו איתם הוא מתייעץ בסוגיות ציבוריות

"מכבד את הרב טאו, אך יש לי את רבותיי שלי"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתייחס לביקורת שהופנתה כלפיו מצידו של נשיא ישיבת 'הר המור', הרב צבי טאו, בעקבות המאמר שפרסם בסוף השבוע האחרון ואומר כי הוא מכבד את דבריו אך יש לו רבנים משלו איתם הוא מתייעץ בסוגיות ציבוריות.

מקבל באהבה, יש לי את רבותיי

"הרב טאו הוא תלמיד חכם גדול", אמר סמוטריץ' בראיון לגל"צ, "הוא אחד מגדולי הדור, מנהיג ציבור ענק, ואני הקטן האחרון שהולך להתנצח איתו ולהתווכח איתו".

סמוטריץ' הדגיש כי "אני מקבל את הערותיו באהבה גדולה, אבל יש לי את רבותיי שלי שאיתם אני מתייעץ ואיתם אני מקבל החלטות בשאלות ציבוריות ולכן אני שלם עם הקו שאני מאמין בו".

לא קראתי לסרבנות

בנוסף, סמוטריץ' ביקש להבהיר את דבריו וטען כי לא היה במאמרו קריאה לסרבנות: "אני מאוד מכבד את הביקורת של הרב טאו, מעריך אותו ומוקיר אותו, אך אני רוצה להעמיד דברים על דיוקם; לא קראתי בשום פנים ואופן לסרבנות".

סמוטריץ' ביקש להדגיש כי דבריו הוצאו מהקשרם וכי "היה משהו בכותרת שנתנו העורכים שלקח את זה למקום יותר סנסציוני, אבל לא קראתי לסרבנות".

האזינו לדברי סמוטריץ' בגל"צ

"צה"ל מוסר את הנפש"

כאמור, הרב צבי טאו, מבכירי הרבנים בציונות הדתית ומי שמוביל בציבור הסרוג את הקו השמרני, יוצא בחריפות נגד חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בעקבות מאמרו מסוף השבוע האחרון בעיתון 'בשבע' הקורא לנוער הציונות הדתית "לדלג" על כמה מחזורי גיוס עד אשר יינתנו להם התנאים האידיאליים לשרת בצבא.

על פי הדיווח של כתב חדשות 2, יאיר שרקי, הרב טאו אמר היום בשיעור לתלמידיו כי אסור ליטול חלק בתופעות השליליות, אבל צה"ל הוא טוב. "צה"ל הוא מצוין, צה"ל מוסר את הנפש".

"זה לא אנחנו"

הרב טאו עבר למתוח בקורת על סמוטריץ' ואמר: "לא כפי שפוליטיקאי אחד שפתח את פיו ואמר שנפסיק להתגייס, רבותיי זה לא אנחנו".

הרב טאו התייחס להלשכות של דבריו של סמוטריץ' ואמר כי "מזה אני מפחד, שייכנסו פרובוקטורים שיגידו דברים כאלה וזה יגרום להרס וחורבן עוד יותר, זה רק יוסיף עוד שמן למדורה ויחליש את עם ישראל ומדינת ישראל וצה"ל".

כזכור, הרב טאו, שנחשב למורו ורבו של ראש המכינה הקדם צבאית בעלי הרב יגאל לוינשטיין, התבטא בעבר בעצמו בחריפות נגד פקודת השירות המשותף ואף קרא למרי אזרחי כחלק מהמאבק נגד שירות מעורב לנשים וגברים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות