אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"החרדים הכניסו את הרפורמים למדינה"

במכתב מקיף ומרתק, מתייחס הרב יוסף זייני ל"גל החקיקה האנטי דתי ששוטף את המדינה", ומפנה אצבע מאשימה כלפי החרדים

"החרדים הכניסו את הרפורמים למדינה"
  הרב זייני (אדר היקר)

בדבר דברי הרב הגדול הזה אין מה לפקפק כי יצאו מתלמיד חכם מובהק אלא להבנת העניין הנני מפנה אותך לדפי "עין פקוחה" העוקבים אחרי כל הצונאמי האנטי דתי השוטף אותנו בחוקיו המבהילים.

אמנם על מנת שתוכל לפעול כפי יכולתך עלי להזכיר כמה דברים פשוטים הנשכחים מבני אדם. למשל כל מי ששירת במילואים זוכר בוודאי את המציאות המוזרה בהגיעו לחדר האוכל של הבסיס והאחראי בראותך בעל זקן או ציציות בחוץ צועק לך "אתה הדתי,לא שם!! אתה פה!" ומסמן לך שולחן המיועד לדתיים או חרדים בלבד. ואם בטעות תשאל מדוע וכי לא הכל כשר כאן הוא עונה לך כאילו אתה חסר שכל "זה בשביל חילוניים זה רק רבנות כאן". וכן באולמות שמחה או במרכול השכונתי המוכרת לפי פרצופך מזמינה אותך לקנות מוצר פלוני כי "זה בד"ץ"!

"ביזוי הרבנות" כך הגדיר רבנו הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל את ההרגלים הרעים הללו. והיה מוסיף "איך אפשר לתמוך באלו שמבזים את מה שבנה אבא זצ"ל" ויצרו תודעה עמוקה שכאילו "רבנות" זה בשביל חילוניים. מגפה זו פשטה עד כדי כך שכל "דתי רציני" לא יעיז להכניס היום הביתה מוצר שהוא "רק רבנות" כאילו זהו ספק טרפה! העגל הזה הביא אותנו למצב שכל אחד רוצה להכריז (או כל חוג) על כשרותו, על שחיטתו, על נישואיו ועוד ועוד.

רבנו הרב צבי יהודה זצ"ל רגיל היה לומר "אין לנו שום בעיה עם החרדים ואם הם לא אומרים הלל ביום העצמאות יש להם בעיה עם רבונו של עולם, אבל בדבר אחד לא נוכל למחול להם שבשיטתם הבדלנית הם יכניסו למדינה את הרפורמים". (כי גם חוגים אלו ירצו להיות מוכרים) לצערנו הגיע הזמן הזה ויש אפילו דתיים סרוגים שלא שמים לב שהם מסייעים בגדול למהלך הזה. אי קבלת מרות הרבנות הראשית מביאה אותנו לסכנת שמד רוחני. (עד כדי הקצאת חלקה ברחבת הכותל לתנועה הקונסרבטיבית ועוד שיגעונות דומים) בנאומו לקראת הקמת הרבנות הראשית לישראל אמר מרן הרב קוק זצ"ל "ראשית דבר עלינו לחדש את ההכרה בין כל רבני ארץ ישראל שהם צריכים כולם להכיר את עצמם לא בתור אישים בודדים כי אם בתור חברים להסתדרות הרבנות הכללית, שכוחו יתבטא בתור ועד הרבנים הכללי" זאת אומרת שהשלב הראשון הוא שרבני ישראל לא ישתייכו לשום מגזר או עדה או מפלגה אלא מסורים בלב ונפש לצורכי הכלל כולו.

גם אנחנו כאזרחים מוכרחים להתפס בשולי גלימתו של הרב זצ"ל ולחשוב תורנית לטובת הכלל (תורה אחת לכם ולכל חלקי עם ישראל). למשל כצרכנים במרכול השכונתי הננו מבינים שכל רכישת מוצר במקום זה מפני שהוא עומד תחת השגחת הרבנות המקומית גורמת שכל הפוקדים את המרכול השכונתי רוכשים מוצרים כשרים (גם תושבי המקום שלא מוגדרים כשומרי מצוות). ואם ח"ו היה נפתח בשכונה מרכול נוסף עם מוצרים מהדרין בלבד והכשרים מיוחדים, ייתכן שאחרי זמן מה כל תושבי השכונה "הדתיים" היו עוברים לקנות במרכול ה"דתי" והמרכול הישן היה נשאר רק לאוכלוסיה לא מקפידה והופך מהר ללא כשר ח"ו.

לכן החומרא האמיתית, שהיא ההלכה, היא לדאוג שיהיה אוכל כשר לכולם, על פי רבנות הדואגת לכולם! אם כן עליך ללמד סביבך שכל ענייני התורה והשו"ע חייבים להיות מוכרעים אך ורק על פי הרבנות הראשית לישראל. זהו חזונו של מרן הרב קוק זצ"ל.

והנני מוסיף לך עוד משימה, כידוע ב95% מבתי הכנסיות הספרדים מברכים בכל שבת את חיילי צה"ל (או חיילי ישראל וכדומה כל מיני שיבושים של השנים האחרונות) וכמעט לא נמצא בית כנסת ספרדי שבו מברכים בכל שבת את המדינה (אע"פ שבחו"ל כולם עשו זאת לכל שונאינו). נסה אם כן להפוך יהודים תמימים אלו לבעלי הכרת טובה מינימאלית. כי מי שחסר מידה זו של הכרת טובה לא יועילו לו לא ידיעות קודש ולא ידיעות חול הוא לא יוכל להתפתח מוסרית. ומי שלא מבין או מכיר חסדי ד' שעתה הננו בשלטוננו ולא תחת גויים רעים וב"ה הארץ הולכת ונבנית בחול ובקודש ותנאי המחיה בה הם פי אלף יותר טובים מאשר בקום המדינה, אדם כזה ספק אם הוא חייב במצוות כי יתכן שלא נחשב לבר דעת, כי איננו מסוגל להבדיל בין קר לחם או בין טוב לרע. "דרך ארץ ישראל קדמה לתורה" כתב הרב הגאון רבי כלפון הכהן זצ"ל מג'רבא.

ולבניך הצעירים קרא איתם את ספר החינוך מצווה עא' (שלא לקלל נשיא) וגם תספר מי היה מרן הרב קוק זצ"ל, תלמיד חכם ענק במידות ובתורה שנשלח אלינו על מנת לפרנס את ישראל לפחות לעשרת הדורות הבאים.

נ.ב

1. מי שמסיבות נפשיות כמוזכר באורח משפט זקוק לחומרות, שיאכל מהדרין אבל רק בהכשר הרבנות ובלי פילוג בתורה.

2. בתור מי שעסק במשך כמה שנים גם בפיקוח על הכשרות ידוע הדבר שכשרות טובה ובטוחה תהיה אך ורק כאשר יפעלו בתיאום מלא הרבנות, משרד הבריאות ומס הכנסה. בכל שבוע משרד החקלאות תופש כמויות של בשר ועופות שהוברחו מכפרים של נוכרים בהכשרים מזויפים של בד"צים, שחיטה פרטית ולא ממלכתית או יותר חמור שחיטה פיראטית היא מתכון גם לנבלות וטרפות וגם למחלות. ואין כאן מקום להאריך.

במישור הציבורי עלינו לחזק את מחלקת הכשרות של הרבנות הראשית, ובמישור המקומי יש להתרגל לפנות למשגיח בכל מקום שהננו רוכשים מוצרי מזון או לוודא טלפונית איתו את איכות השגחתו, כך שבעלי העסקים יעריכו את מלאכתם של המשגיחים ואת נחיצות ההשגחה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 24 דיונים מיין לפי
1
יישר כח לרב שליט"א שמאיר את עינינו!
| 23-04-2014 20:22
2
אמירת הלל על מה?????
גלעד | 23-04-2014 20:24
על מדינה שגרמה לכך שמעשי ידיו הרוחניים של הקב"ה טובעים בים???? על זה אתם אומרים שירה?!?!?!
3
לגלעד (קליינר)
שלום כ"ץ | 23-04-2014 21:09
כל המבזה ת"ח, אין לו חלק לעוה"ב ואין רפואה למכתו, וזה מצבך. אא"כ נגדירך כשוטה, וכך נראה האמת. [רק מנוער מכל טיפת שכל יכול לחשוב כמו שכתבת, וכבר הרב זייני כתב את זה בגוף הכתבה ולא אחזור על זה].
4
הלוואי!
שלום כ"ץ | 23-04-2014 21:11
באמת המצב היה צריך להיות כך, אבל לצערי, תודעת המשגיחים מטעם הרבנות עצמם היא שמי שלא אוכל מהדרין אינו מקפיד על כשרות, כך שקשה לסמוך על זה.
5
תגובה לגלעד קליינר
כנס בבקשה | 23-04-2014 21:35
די שטחי מצדך לתלות את האשמה ביחס לגיור בקרב תלמידי הרצ"י בחוסר לימוד של תורת החסידות, כאשר חלק נכבד מספר 'אורות', אותו ערך הרצ"י, עוסק בפנימיות היהודי (עי' אורות ישראל). לגבי הרב קוק, הוא היה כללי מכדי להגדירו 'חסיד', מה עוד שיש בכתביו ביטויים לא פשוטים לגבי החסידות. אבל בעצם, מה יש לצפות מאדם הקובע מיהו 'רב' ומי אינו?
6
לפי דף הפייסבוק שלך אתה אדם שמאמין שהמת הוא בעצם חי
| 23-04-2014 22:25
אז אם אתה הופך דברים פשוטים - ברור וצפוי שתאמר על קידוש ה' של מדינת ישראל שהיא חילול ה'
7
לשלום כץ
גלעד | 23-04-2014 22:25
א. אם אתה נהנה לגדף אותי אישית אז סבבה. תיהנה לך. :) ב. מי שחטאו, ובעיקר החטיאו את הרבים בקיץ תשס"ה, כאשר הורו לחיילים דתיים להשתתף בגירוש ולמלא אחר פקודות בלתי חוקיות בעליל, אכן אינם ראויים להיקרא רבנים. בפרט ובמיוחד שבמקום להכות על חטא ולעשות תשובה - הם ממשיכים לדבוק בגישה ה"ממלכתית" המאוסה שלהם. ג. ואגב אם ברצי"ה עסקינן, אז כל אותם רבעלעך שהזכרתי כאן למעלה, פעלו הפוך לחלוטין מגישתו של הרצי"ה שקרא לסרב לכל פקודה נפשעת שכזאת. ככה זה בציבור שאין לו רבי! אז כל אחד אצלכם יכול לעשות מה שבא לו ודברי הרב הם בגדר המלצה בלבד... ד. הרב צבי יהודה אולי ערך את הספרים שלח אביו, אבל השקפתם לא היה זהה כלל וכלל. לא התכוונתי שהרב קוק היה חסיד במובן הרגיל, אלא כמו שגם אתה אומר בספר אורות חלק לא קטן מהגותו התורנית קרובה לעולם החסידות. אם הוא היה חסיד לכל דבר - הוא בוודאי לא היה מגיע לטעות האיומה שלו לגבי ה"אתחלתא דגאולה"...
8
מאמר אידיוטי, מנותק מהמציאות. העיקר לתלות אשמה בחרדים .
חיים | 23-04-2014 22:29
גם ההתקפה של החב"דניק אינה אלא גסות רוח. אני היכרתי את הרצי"ה וזו גסות רוח מחב"דניק קטן לחשוב שאיזה חב"דניק בדור האחרון לא היה קטן ממנו.
9
הקלות שבה נתפסת המדינה
שי | 23-04-2014 22:45
לא יאמן ! יש לנו גדרות מסביב לארץ ישראל ובחורי ישראל מסיירים ושומרים עלינו . לא יאמן ! התפיסה הנוצרית לפיה אין קשר בין דת למדינה נכנסה עלינו ומצחקת בנו . דע מה תשיב לאפיקורוס! ואיך תדע כמה אתה דומה לנוצרי !! לנוצרי !! עם לא תדע מהו נוצרי ?! עם ישראל הפך לדת כדי לעבור את הגלות . זה היה הכרח הישרדות עכשיו שחזרנו צריך להתחיל לתפקד שוב כעם . אבל איך תסביר ליהודי צדיק שסבא רבה שלו לא אמר הלל ביום העצמאות כי לא הייתה עדין עצמאות ?! עצמאות! בסדר פסח עדין אנחנו אומרים (באמצע לא בסוף) בשנה הבאה בארץ ישראל . סילחו לי על דיברי הכפירה אבל זו לא אמת, למה שנה הבאה?? אני חי בארץ ישראל היום! ישתבח שמו לעד! רק אהבת חינם חברים כל השאר כבר תוקן וההוא משחק בחומרות וליבוני הלכה כדי להפריד בננו .יעבידם בחומר ובלבנים (ליודעי חן.. :-))
10
לשי(9): עצמאות??? איזו עצמאות בדיוק???
גלעד | 24-04-2014 0:26
אינך יכול לבנות אפילו מרפסת אחת בירושלים בלי אישור מאובמה!!! או שאולי אתה מתכוון לעצמאות שיש לנו להחריב בתים ביצהר בעצמנו?!! ולחשמל את בועז אלברט עם אקדח טייזר???!!! כי אז אתה באמת צודק. בכל הדורות עשו לנו את מעשי הזוועה הללו כל הגויים האנטישמים וצוררי עם ישראל ועכשיו יש לנו אכן "עצמאות" לעשות זאת בעצמנו... ולגבי מה שרשמת בהמשך - הכל כאן מתחיל ונגמר בהסתכלות הרדודה והחד-מימדית שבה "הציונות הדתית" מסתכלת על כל עניין ישיבתנו בא"י. רק עכשיו סיימנו את חג הפסח ובמשך שבעה ימים ברציפות אמרו בתפילת מוסף "מפני חטאינו גלינו מארצנו". והרי לפי שיטתך כלל לא צריך לומר זאת, נכון?!... הרי אנו חיים כאן בארץ... אז נראה לי שאתה ושכמותך שעשיתם מה"ציונות" דת שלימה - תחברו לעצמכם נוסחים חדשים לכל התפילות... עכ"פ עם הסיפא כמובן שאני מסכים לחלוטין - מוכרחים להיות באחדות למרות חילוקי הדעות. רק שלפעמים נדמה לי שאצל רבים מכם ב"ציונות הדתית" האחדות הזאת מותנית אצלכם בכך שכולם יישרו קו עם שיטתכם, שבעיני רובה המוחלט של היהדות האורתודוקסית היא משובשת ומוטעית מיסודה. ואתה הרי יודע היטב שזה לא יקרה...
11
מה הקשר אדם יראה שמים לא יהיה מוכן להכניס לביתו
מישהו | 24-04-2014 8:12
ספק טריפה... הוא רוצה חלק. זה לא עניין ממלכתי מדיני שהחרדים כאילו הלכו להם והסתגרו.. זה פשוט עניין פרקטי של הלכה.
12
ל10 כל בניין הארת מסתכם בבתי יצהר?
| 24-04-2014 9:59
כל ארץ ישראל זה יצהר (ואין את כל עשרות הערים הבנויות לתפארה) וכל אזרחי ישראל זה בועז אלברט (ולא מליוני יהודים בישראל) טוב לדעת!
13
כבר ראינו את עופות הנפולה
חיים | 24-04-2014 12:07
"הכשרים" של הרבנות !!! הבעייה של הרבנות, שהיא אינה עצמאית, אלא זרוע של המדינה וכפופה לה, ומחוייבת לנהוג על פי הוראות בג"צ. לכן ההכשרים שלה, הגיורים שלה והגיטין שלה הם על הפנים.
14
כותב תגובה 13 שקרן.
| 24-04-2014 19:22
היא איננה כפופה לבג"צ. וגם בעניין העופות למה אתה מזלזל ואומר שרבותיך מוציאים מתחת ידם דבר שאינו מתוקן? הרי ברוב הערים ש"ס וג' דאגו שימונו כמעט אך ורק רבנים חרדים..זה ברור בהתחלה מזלזלים ברבנים גדולים ממני שלא חושבים כמוני..אחרי זה מזלזלים גם ברבנים שחושבים כמוני הרי מי הם?!?
15
לא אמרתי, אבל מדינה שמסוגלת לעולל ליהודים דברים נוראים
ל-12: | 24-04-2014 23:58
שכאלה (לחשמל אדם באקדח טייזר!!!!!! לא מזעזע אותך???!!!!!! לא מזכיר לך משטרים אפלים מאמצע המאה הקודמת?????? למה????? בגלל שנגד היצהרניקים הכל מותר?????? האם מישהו היה מעז בכלל לחשוב לעשות כזה דבר לערבי?!?!?!), היא תעשה אותם לא רק ביצהר אלא גם בגוש קטיף, בעמונה, בחוות גלעד, בחזון דוד, באש קודש ואינני יודע היכן אתה גר אבל בסוף זה גם יגיע אליך תאמין לי. וה"מי שברך" שאתה עושה למדינה הזאת בשבת בבוקר - זה מה שנותן לממשלת הזדון שלנו את הכוח לבצע את כל הדברים האיומים הללו!
16
החרדים והבית היהודי מביאים רפורמה
יוסי | 25-04-2014 0:54
עם כל המאבקים המטומטמים של החרדים והכתומים והבית היהודי בענין השטחים- הדרך נפתחת להכרה בכל יהודי המכריז על עצמו כיהודי, כולל רפורמים וקונסרבטיבים. אין צורך ברבנות מטעם, איש לא הליך ישראל. עם כאלה התנהגויות מוזרות- הביאו עלינו שינויים שפתחו את ישראל לכל רוח פרוצה. אפילו הכשרויות לא שוות את החותם שלהם. הבל הבלים מעשיהם- כולם הבל.
17
ב"ה נמצא האשם
בני | 25-04-2014 12:36
בס"ד נמצא האשם ורק צריך למצוא עונש מתאים. אין למלין להלין אלא על הגוף המתקרא רה"ר לישראל שהתחמק לאורך שנים מטיפול נכון בנושא כשרות, ולאורך כל השנים מנושא כשרות מהודרת בכל הדורות היו יהודים שהיקפידו על כך והקהילה דאגה להם ומדוע במדינת ישראל הגורמים הרלונטיים התחמקו מכך. ואף לדעת הכותב האם לכן מותר לתת נד ואף ליזום מהלכים שמביאים את הרפורמה לקידמת הבמה
18
17 אף אחד 'ממנו' לא מביא אותם
| 26-04-2014 21:08
אלא מה שבאמת הביא אותם זה כמו שכתוב במכתב-החרדים.
19
הרבנות הראשית לישראל פסקה לא לברך על ההלל ביום העצמאות
יצחק | 26-04-2014 21:28
ואם כבוד הרב מברך הוא מבזה את הרבנות הראשית אם הרב מברך אז שיעשה "קשוט עצמך ואח"כ קשוט אחרים"
20
אדם שלא מברך את המדינה לא בר דעת?
דניאל | 27-04-2014 3:48
הרבי מלובאוויץ' שייך לחרטוטים האלה? זה שמישהו חושב שמדינה שמממנת את הרשות הפלסטינית ולוחצת ידיים לטרוריסטים צריך לברך את שריה ויועציה השמאלנים ודומיהם,שמעבירים חוקים נגד תורה ומצוות- מול הספר תורה בשבת זה מאוד שפוי.
21
ל-20: עזוב אחי. אין סיכוי שמישהו מהם בכלל יתחיל להבין..
גלעד | 28-04-2014 5:30
כשאני אומר שאני שונא את המיזרוחניקים אז אנשים מתרגזים עלי. אבל הסיבה לשנאה שלי כלפיהם איננה בגלל דעותיהם המשובשות. ממש לא! זכותם לטעות וזכותם גם להאמין בטעות האיומה שלהם. אבל זה שכל מי שאינו חושב כמותם ואינו מוכן לאמץ את אמונת ההבל שלהם, הופך אצלם ל"כפוי טובה כלפי שמיא", זה מה שהופך אותם מבחינתי לאנשים מאוסים שיש להודות לקב"ה בכל יום ויום מקרב לב על כך שאין חלקנו עמהם. (וכמובן שכל דבריי אלה אינם מכוונים חלילה כלפי כל מי שהוא מיזרוחניק בהשקפתו או באורח חייו, אלא אך ורק כלפי אותם חצופים שהולכים בגישה הבזויה והנאלחת הזאת). הרי כל היהדות מעניינת אותם כקליפת השום. רוצה הוכחה? אם לדוגמא היית אומר למישהו מהם שאינך מניח תפילין (ח"ו) - האם למישהו מהם זה היה מזיז משהו?! כמובן שלא... אבל תבוא ותגיד לאיזה מיזרוחניק קטן וזב חותם שאינך אומר הלל ב"יום העצמאות" - הו הו אחי כאן כבר הסתבכת חבל"ז.......חחח הוא יידבק אליך ולא יניח לך לרגע עד שתצא נשמתך...... כי מצידם, לך תעשה את כל העבירות שבעולם נגד הקב"ה (ח"ו), אבל העיקר ההלל ב"יום העצמאות". שלא תהיה "כפוי טובה".......חחח ובדיבוק האובססיבי הזה שלהם - הם בדיוק כמו יוסי ביילין ו"דת השלום" של השמאל. הם ממש לא יותר טובים מהם.......
22
לגלעד: מאד קשה להתחבר לסגנונך הבוטה והתוקפני. חבל(כנס)
תמר | 28-04-2014 10:46
כי ברמה העניינית, למרות שאני דת"ל גאה ואינני מסכימה לדעותיך, בדבר אחד אני דווקא כן יכולה להבין אותך: אני בהחלט מבינה את הרגישות שלך (וגם של מגיב 20), מכך שמי שאומר לך שאתה כפוי טובה בגלל שאינך אומר הלל, למעשה אומר זאת גם על רבך. לכן אם תשאל אותי, אני באמת לא בעד לחלק ציונים לאף אחד ושכל אחד מאיתנו ינהג עפ"י דעת רבותיו. אתם תלכו לפי הרבי מלובביץ ואנחנו לפי רבני הציונות הדתית. רק מה? אם היית בא ומסביר את כל זה בנועם ובדרך ארץ (דברי חכמים בנחת נשמעים. גם זה חלק מתורתנו אתה יודע) במקום להסביר כמה שאתה שונא את המזרוחניקים, יש מצב גדול שרבים כאן היו משתכנעים וחדלים מלהשתמש כלפיכם בביטויים הקשורים לכפיות טובה. תאמין לי שכאשר תתחיל לנהוג בדרך ארץ שקדמה לתורה - לא תתחרט על כך. נסה ותראה. בהצלחה :)
23
ל21
| 02-05-2014 14:02
מי שאינו מניח תפילין אפשר להסביר לו בדיוק כמו הכרה ביד ה' שפועלת בעולם,לא להניח תפילין זה עלול לנבוע מכפירה ואולי מתינוק שנשבה,אותו דבר גם מי שאינו מאמין בה' לגמרי וכופר בחלק מתורתו ומעשיו את שניהם צריך להחזיר בתשובה.. ההלל ביום העצמאות זה סימפטום שאתה מכיר בה' ובתורתו,מבין את הדור,יודע מה זו גאולה אמיתית,הולך לפי הרבנות הראשית לישראל. זה לא רק המעשה הטכני של קריאת ההלל,לכן אם אחד יאמר שהוא לא אומר,זה רק מראה ולכן יש עניין להחזיר גם אותו בתשובה.נזכה שכל החב"דניקים יחזרו בתשובה,ויכירו בגאולה האמיתית.(כמובן דרכם קצרה מהבחינה הזו שהם מקפידים היטב על רוב המצוות והאמונות,אבל מצד שני עלול להיות קשה יותר להידבר איתם ובעקבות זאת אף לשכנע ,כפי שרואים מסגנונך.)
24
ל-23: מי שאומר "הלל" אין לו שום מושג מהי גאולה אמיתית!
גלעד | 22-05-2014 21:07
והדברים שרשמת גם מוכיחים שפשוט לא ירדת לסוף דעתי... כי אני בכלל לא דיברתי על מי שכופר במציאות ה', אלא באתי פשוט לתת דוגמא שתמחיש את הצביעות האיומה שלכם. מה שאמרתי בתגובה 21 הוא, שגם אם נניח (סתם לצורך הדוגמא) שהיה בא אליך חב"דניק או חרדי אחר והיה אומר לך שהוא ח"ו לא הניח תפילין, חילל שבת, אכל לא כשר וכדומה - זה ממש לא היה מזיז לך את קצה הציפורן!... ולכן בעניין ההלל ב"יום העצמאות" - לא רגש התודה לקב"ה מעניין אתכם ולא נעליים... הכל אצלכם מתחיל ונגמר *באגו הנפוח שלכם*, שבגללו אינכם מסוגלים לסבול את העובדה שחב"ד ושאר החרדים אינם מוכנים לקבל את דעתכם המעוותת! זה הסיפור שלכם. והסגנון שלי (ופה אני משיב גם אלייך תמר מתגובה 22, שהתגובה של 23 ושכמותו היא ההסבר הטוב ביותר מדוע אני בוחר להשתמש דווקא בכזה סגנון) נובע אך ורק מהחוצפה ועזות הפנים של אנשים כמוך. אז תקשיב לי טוב אדוני החצוף: למקרה שאולי שכחת - לנו יש רבי! הרבי מליובאוויטש מלך המשיח! והרבי שלנו הוא היחיד בדורנו שיודע את כל התורה כולה ישר והפוך, ובקיא בכל רזי האמונה היהודית הרבה יותר מהרב קוק (עם כל הכבוד וההערכה הרבה שיש לי אליו) ובוודאי ובוודאי שהרבה שיותר מהבן של הרב קוק (שאותו למען האמת אני ממש לא מעריך בגלל חוסר ההבנה המוחלטת שהייתה לו בכל מה שקשור לחסידות). הרבי מה"מ יודע יותר טוב מכולכם (!) כיצד צריך להודות לקב"ה על כל הניסים שהוא עושה עימנו בכל יום ויום ובכל שעה ושעה, ואם הרבי אומר שיום ה באייר הוא יום שמסמל יותר מכל את הכפירה והפניית העורף לקב"ה, אזי ברור לגמרי שלחגוג ולומר הלל ביום כזה (וחמור מכל - לומר שזאת "גאולה") זה פשוט לבוא ולירוק לקב"ה בפרצוף... ולכן כולנו תקווה שבע"ה גם אתם תבינו זאת ותעשו תשובה על דרככם המשובשת. ועם הסיפא שבהודעתך אני דווקא מסכים בהחלט. עם אנשים כמוך אכן אין שום סיבה ושום תועלת להידבר. תנועת הכפירה ה"ציונית" שלכם כבר הפילה ברשתה יותר מדי חללים לצערנו הרב... יהודים יר"ש ותמימים שהתפתו ללכת עם "הציונות" ולא ידעו שכל עניין ארץ ישראל היה מבחינת הרצל, נודראו ושות' אך ורק תכסיס נבזי ומתוחכם על מנת ללכוד את אותם המוני יהודים ולהעביר אותם מדתם! וזה בדיוק מה שגם ה"ציונות הדתית" מנסה היום לעשות שוב - להחטיא המוני יהודים יראים ושלמים באמונת ההבל השקרית של ה"אתחלתא דגאולה"... אז לא תודה. לא רוצים.