אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דעה | הלילה הכשרו הלבבות לפסקת ההתגברות

בלילה הזה בו הרשות השופטת שלחה יד אל בית הנבחרים של מדינת ישראל, נחרץ גורלה. אם הימין יפול בעקבות פסקי הדין, כשהוא יקום בג"צ יקבל מהלומה אדירה ועצובה מאוד

דעה | הלילה הכשרו הלבבות לפסקת ההתגברות
  Olivier Fitoussi /FLASH90

עד הלילה האחרון נמנעו חברי הכנסת מהימין להעביר חוקים נגד בג"צ, בית המשפט הכל יכול של מדינת ישראל. היו דיבורים על לעלות עליו עם D9, אבל בסך הכל שום דבר לא קרה באמת. היה כבוד לבית המשפט, אבל אחרי שהלילה רמס בג"צ את כבודה של הכנסת, אין סיבה שהיא לא תחזיר לו מנה אחת אפיים.

יש הרבה מתח בין הרשויות במדינת ישראל, כשבמרכז עומדת הרשות השופטת האקטיביסטית שמורה לשתי הרשויות האחרות מה לעשות בפסקי דין שונים. שנים שזה המצב אבל לאף אחד זה לא באמת הזיז, וחוץ מדיבורים נגד בית המשפט המשיך הציות לפסקי הדין.

עוד באותו נושא

בג"צ פסק: הכנסת תכונס לבחור יושב ראש חדש


26

לכל אדם במדינת ישראל זכורים פסקים קשים של בג"צ, שכובדו על ידי מפלגות הימין. אפשר להתחיל בפינוי עמונה ונתיב האבות, ולסיים בפסילת חוק הגיוס שהכניסה אותנו לפלונטר הפוליטי בו אנחנו נמצאים כבר כשנה.

בבג"צ שהוגש בשבוע שעבר נגד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הקווים נחצו. בדיון אדלשטיין הציג סיבות מנומקות מדוע לא יעלה את נושא בחירת היו"ר בזמן זה, וטענותיו גובו על ידי יועמ"ש הכנסת, אייל ינון. כאשר נדרש אדלשטיין על ידי השופטים לענות בצורה ברורה האם יאפשר הצבעה וענה שלא, בג"צ פסק שהדבר יעשה.

החלטת השופטים שאדלשטיין יכנס את המליאה עד תאריך מסויים להצביע על בחירת יו"ר קבוע לכנסת ה-23 למרות שהדבר נתון לשיקול דעתו כבר לא היה עוד פסק נגד האידיאולוגיה של הממשלה, אלא התערבות בוטה וגסה בסדרי היום של הרשות המחוקקת. אדלשטיין הודיע לבג"צ, בצדק או שלא בצדק,  כי הוא לא יכנס את המליאה לדיון בנושא עד יום רביעי.

עוד באותו נושא

בימין מגיבים בזעם: "אנרכיה שלטונית של בג"ץ"


16

ביום רביעי אדלשטיין נעל את ישיבת המליאה מבלי שהעלה לסדר היום את בחירת יו"ר הכנסת ה-23 והודיע כי הוא מתפטר, זאת הפעם הראשונה במדינת ישראל שיו"ר כנסת מתפטר מתפקידו. במעשה זה אדלשטיין סירב לקיים את פסק הדין והוגשה נגדו בקשה לפקודת ביזיון בתי המשפט.

בדיון החליטו השופטים להתערב בהתנהלות הכנסת בצורה גסה שלא היה לה תקדים כלשהו. סמכויות הופקעו מיו"ר הכנסת והועברו לוותיק חברי הכנסת, שנמצא בצד השני של המפה הפוליטית והסכים לנהל את ישיבת המליאה לשביעות רצון גוש השמאל ערבים.

בהחלטתו אמש, בג"צ יצר לרשות המחוקקת מתווה שלא היה קיים מעולם ולא תואם את ההליכים הקבועים בחוק או בתקנון. בנוסף, השופטים קבעו עבור הכנסת את זהות היו"ר שיכנס מחר את המליאה לבחירת היו"ר החדש. במקרה או שלא במקרה, אותו יו"ר נוח לגוש המבקש לבחור אחד חדש.

בתשובתו הראשונה לבג"צ, כתב אדלשטיין: "התערבות בג"ץ במקרה זה תישא – בטובתו או שלא בטובתו – אופי פוליטי דומיננטי מובהק. היה ויחליט בית המשפט להתערב במקרה דנן, הוא עשוי להיתפס כמי שטמן רגלו עמוק בביצה הפוליטית, דבר שיפגע פגיעה קשה במעמדו ובאמון הציבור בו".

עוד באותו נושא

ריבלין תוקף את אדלשטיין: "חובה לציית לבית המשפט"


17

הלילה הוכשרו הלבבות להעברת פסקת ההתגברות אותה מייחל שר המשפטים, אמיר אוחנה, להעביר כבר שנים רבות. לא רק לבבות העם הוכשרו, הלבבות האלה אולי היו מוכשרים כבר מזמן, אבל למהלך כזה שיגדע את ידה המורמת תמיד של הרשות השופטת היה צריך להכשיר בעיקר את לבבות חברי הכנסת.

גוש הימין קיבל הפסד צורב בפסק בג"צ שהביא להתפטרות אדלשטיין, אך הלילה, בהתערבות חסרת התקדים של בג"צ בכנסת, הוא זכה בניצחון פוליטי ענק. גם אם גוש הימין יפול עד הבחירות הבאות, הוא עוד יקום. ובפעם הבאה, אחרי מותה של הפרדת הרשויות הלילה, לא יהיו בימין היסוסים או מעצורים האם לחוקק חוק נגד בג"צ.

היה אפשר אחרת. יועמ"ש הכנסת אמר במהלך הדיון הראשון לשופטים: "לא בכל דבר חייבים להכריע. לא בדברים שמגיעים לפתחכם, ולא בדברים שמגיעים לפתחינו כיועמ"שים. לא תמיד ראוי לטפל בבעיות פוליטיות באבחות חרב של חוות דעת משפטיות". בג"צ היה יכול להודיע לעותרים כי הנושא לא שפיט, אבל בחר להעצים את כוחו ולהתערב בהתנהלות רשות אחרת.

בלילה הזה התחילה המפלה של בג"צ. כאשר הרשות השופטת שלחה יד בבית הנבחרים של מדינת ישראל, נחרץ גורלה. אם הימין יפול בעקבות פסקי הדין, כשהוא יקום בג"צ יפול לקרשים בנוק-אאוט אדיר ועצוב מאוד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
76 תגובות - 39 דיונים מיין לפי
1
מאחל לך שלעולם לא תזכה למשפט צדק
מאחל לך | 26-03-2020 3:29
ימח שמך
גברת חיות היום היה לך מפלת זרש אשת המן
חיות? חחחחחח מפלה | 26-03-2020 23:19
גיברת חיות. כיון שהתחלת ליפול לא תוסיפי קום. כמו מפלת הסבא המן והסבתא זרש
דוד בלוך ? מי זה ? דמגוג קטן ושקרן
המיץ של הזבל | 26-03-2020 11:46
.
שאול המלך הורד מכסאו כי לא חיסל אתעמלק השמאלן
השמאל מכין קלגסים | 26-03-2020 8:40
המקובלים: השמאל שחיק טמיא הנו עמלק בהתגלמותו. הצרות מהשמאל [כחול לבן+מרץ+העבודה+הערבושים] יהיו גרועים יותר מהקרונה כמובא בקבלה בתרגום: ''ובסוף האלף הששי יקום ערב-רב בארץ הקודש שיקראו לעצמם 'שמאל' ויסודם בעמלק שבא להזדווג לעם ישראל. וערב רב זה, החרב ווהסכין יהיו כליו ודם רב ישפוך ערב רב שמאלן זה. והיו ימיו קצרים כי כל שמאל זה יחלה בדבר [קרוונה]''
למגיב חטאנו וקיבלנו
התמים | 26-03-2020 7:39
כמה שטויות אפשר בפעם אחת. עד היום מי שפינה התנחלויות בכוח היו אנשי הימין - מנחם בגין, שרון, נתניהו. ברור לחלוטין שהשמאל לא יפנה אלא אם יהיה משאל עם שיכריע באופן חד משמעי שיש לפנות. קרא את המצע של כחול לבן בטרם תתבטא. אשר להחלטת בגצ : אדלשטיין פשוט השתלט בכוח, ותוך שימוש שלא כדין בסמכותו, על הכנסת. משיקולים צרים ולא לגיטימיים מנע את כינוס הפרלמנט הישראלי וגם בהתפטרותו ניסה לשבש את פעולת הכנסת למען אינטרסים מפלגתיים ואישים. מי שהשתולל הוא אדלשטיין ולא בגצ.
גם אנו הימנים אשמים בגולם הזה בג''ץ שקם עלינו
חטאנו וקיבלנו!! | 26-03-2020 7:19
הבן גבירים, הפייגלינים, הליכודניקים החדשים, ועוד כמה שרים מהליכוד, כרו את הבור הזה. כל ההתנחלויות יפונו בכח אדיר. השמאל יעלה על ההתנחלויות עם טנקים, ואף אחד לא יבוא לעזרתם. אוי לנו כי חטאנו
מאחל לה לזרש חיות שלעולם לא תזכה לשפוט משפט
מאחל לה לזרש | 26-03-2020 7:15
מאחל לה לזרש חיות שלעולם לא תזכה לשפוט משפט צדק מאחל לה | ימח שמה
לא צדק לא חוק לא הגינות אלא כח צרוף בלבד
חירות או מוות | 26-03-2020 7:03
הטעות הבסיסית של נתניהו והליכוד מן ההתחלה היה הקריאה לממשלת אחדות. זו קריאה של חולשה ושל פחד. חולשה מזמינה רמיסה. קריאה לפשרה קוראת להתעמרות. הטאליבן הפגינו כח בכך שהתעלמו מהאפשרות של ממשלת אחדות. ספק אם לא מאוחר מדי להחליט היום שאין שום עניין בממשלת אחדות רוצים רק ממשלת ימין.
מספיק להישפט בבית משפט בישראל
משה | 26-03-2020 6:57
בתור מישהו שחווה עוול נוראי ע״י בתי משפט אני לא מסכים איתך זה המצב היום גם ככה בתי המשפט פגומים מהיסוד בישראל היום שופטים לא שופטים על פי אמות הדין חוק וצדק ולכן רק תיכנס לבית משפט ותבין כמה אתה מדבר שטויות
הבגץ מוכיח שאין צדק... מה אתה מדבר
אייל | 26-03-2020 6:55
אנשים מוטים עם דעות שמאל יושבים שם, והם מנהלים את המדינה, הם לא נבחרי ציבור!!!!!! זה הזוי..... הם ממונים.... אל להם להתערבב בעניני הכנסת, בשביל זה יש מבקר המדינה ויועצים משפטיים... לא הכל שפיט, בגץ עשה טעות פטלית, ואולי טוב שכך, בקרוב בגץ יוגדר מחדש למקום הראוי לו באמת... אהרן ברק ואקטיביזם שיפוטי זה פאסה!!!
מאחל למי?
מרדכי | 26-03-2020 4:02
מאחל למי ?
2
טעות בסיסית
ירון | 26-03-2020 3:38
הטעות הבסיסית של נתניהו והליכוד מן ההתחלה היתה הקריאה לממשלת אחדות. זו קריאה של חולשה ושל פחד. חולשה מזמינה רמיסה. קריאה לפשרה קוראת להתעמרות. הטאליבן הפגינו כח בכך שהתעלמו מהאפשרות של ממשלת אחדות. ספק אם לא מאוחר מדי להחליט היום שאין שום עניין בממשלת אחדות רוצים רק ממשלת ימין.
הטאליבן?
קרן | 26-03-2020 16:15
יש לך עוד דוגמאות ממי צריך ללמוד???
3
לדעתי גם שמיר התפטר כיור בכנסת.
אזרח | 26-03-2020 4:18
הוא לא העביר את התפקיד לצד השני אלא לזקן חברי הכנסת.
4
מי אתה ?
ברוך | 26-03-2020 4:20
אברהם בלוך ? אוי ! אברהם ברוך !!! לך תתקאווד !!!
5
יצאתם מאיזון נותנים לעיתונאי מסית וטיפש יד
פנינה שדו | 26-03-2020 5:03
חופשית להשמיץ את בגץ שאולי עושה לפעמים שגיאות אבל מגן עלינו האזרחים מבני עוולה. מין הראוי שהאתר הזה יחזור מדרכיו הנלוזות.
בג"ץ מגן עלינו מהדקטטור הפרנואיד והמטורף
מושחתים נמאסתם | 26-03-2020 12:26
הכנסת היא הריבון , ושם 61 זה רוב , אדלשטיין לא יכול להשתמש בתפקידו כקרדום לחפור בו את מסלול המילוט למושחת מבלפור .... 61 רצו לכנס את המליאה הוא צריך לקיים את רצון הרוב גם אם זה לצורך החלפתו ... טוב שזרקו אותו מתפקיד שאותו הדמוקרט הדגול לא מילא .....על זה נאמר , גם אכל את הדגים המסריחים וגם גורש מהעיר , שלום ולא להתראות לאדלשטיין הקוף הקטן של השקרן הגדול. ואנחנו ממש מאמינים שזה לא תואם עם עם הנוכל מבלפור , מאמינים כמו שהאמנו לשתי מדינות לשני עמים , לפנוי חאן אל אחמאר , לסיפוח הבקעה , להחלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון , לברית ההגנה עם ארהב , לעסקת המאה , ליגליזציה של הקנביס ומה לא .... קל להבטיח לדבילים מה שהם רוצים לשמוע , לקיים זה כבר סיפור אחר .
הנלוז היחידי בתגובתך היא אתה בעצמך!
שלום | 26-03-2020 7:16
אנחנו נדאג שתתביישו בעצמכם ובמה שאתם. אנשי הקאפו החדשים של עם ישראל!
6
בית הנבחרים שלח יד לעצמו במו ידיו
אזרחית מודאגת מאוד | 26-03-2020 5:14
בוא, אל תתמם או שתחזור לשיעורי אזרחות
לשיעורי האזרחות חזרי את
מישהו | 26-03-2020 11:34
הכנסת, נציגת העם, היא הריבון. בגץ נטל סמכויות לא לו.
7
הבעייה של הציבור החרדי זה הוא חי בימי הביניים
ישי | 26-03-2020 5:58
חברה תפנימו - ישראלי היא מדינה ברובה המכריע חילונית דמוקרטית.לכם יש את הרבי - לנו יש בגץ - ואנחנו הרוב!!!!!!!!
הבעיה שלך שאתה בור ולא יודע למי אתה מגיב .
שפוי | 26-03-2020 6:12
זה לא אתר חרדי
8
קשקוש הכל דבורים כולל הכתבה הזו .
שפוי | 26-03-2020 6:14
קשקוש הכל דבורים כולל הכתבה הזו .
9
רוב הציבור הדתי לאומי תומך בבגצ
דוד | 26-03-2020 6:23
ההחלטה של אדלשטיין לא לכנס את הכנסת והוועדות ולהתעלם מבגצ, היא תעודת עניות לאיש ולמפלגתו. במו ידיו הוא הכתים את שמו לנצח.
רוב הציבור הדתי לא תומך בבגץ
דניאל | 26-03-2020 10:40
ממש לא נכון שרוב הצבור הדתי תומך. אולי אתה אבל אל תעיס להגיד דברי שקר והבל. אני עובד עם כל הצבור הדתי והרוב הגדול מתנגד לבגץ באופן מהותי.נכון שיש מיעוט של אנשי שמאל בצבור הדתי שחושב כך . אבל שים לב זה מיעוט בדתי
למשה
התמים | 26-03-2020 8:27
ממש לא רוב הציבור הישראלי. רוב הציבור הישראלי שומר חוק ומציית לפסקי דין. גם בימין רבים קראו לאדלשטיין לקיים את פסק הדין - בנט, ארדן, סער, מיכל שיר ואחרים. נכון שהרבנים שמזמן כרכו עצמם על רגליו של נתניהו תומכים בכל מהלך, קיצוני ומושחת ככל שיהיה, שמשרת את נתניהו. בתכלס : אדלשטיין השתלט בכוח על הכנסת וסירב לכנסה, משיקולים זרים, למרות בקשת רוב חברי הכנסת. זה שימוש בכוח הסמכות והשררה שלא כדין. בדיוק לצורך זה קיים בגצ. ואידך זיל גמור.
גיבוב שטויות
משה | 26-03-2020 6:56
הרב דרוקמן ורבנים רבים אחרי התייצבו מאחוריו,ראשי מועצות מכל רחבי הקשת,ורב הציבור בישראל ואתה יודע את זה טוב מאוד אז די חלאס עם השטויות האלה
10
קורונה מחכה לכם במזוזות ובבתי התפילה
אפילו אלוהים בז לכם | 26-03-2020 6:24
כי אין לכם אלוהים
אלוהים שונא שמאלנים עוכרי ישראל והיום של בג"ץ
ושל השמאל יגיע בקרוב | 26-03-2020 16:24
אלוהים שומר מאמיניו ושונא מי ששונא את מאמיניו. וזאת האמת!
מזוזות יגנו על תושבי בתיהם
ארז | 26-03-2020 7:05
מי שלועג למזוזות עוד יתחנן שהם יגנו עליו... מכות מצרים יכו בערב רב, ואז תבוא הגאולה בקרוב במהרה בימינו
11
החלה נפילת הדימוקרטיה הישראלית
התמים | 26-03-2020 6:46
כאשר יושב ראש הכנסת מסרב לקיים פסק דין של בגצ- כאן החלה נפילת הדימוקרטיה. רבים, גם בימין, קראו לו לציית לבגצ אך הוא העדיף לציית לבוס הבוסים שקרניהו. הרי מה הייתה הסיטואציה : יושב ראש הכנסת מסרב לכנס את הכנסת למרות פניית 61 מחבריה. הוא זה שמנע הפעלת הפרלמנט הישראלי, הכל במצוות אדוניו. כאשר בראש הליכוד ניצב מאפיונר - זו התוצאה. בגצ פסק שיש להפעיל את הפרלמנט - והאיש סירב וניסה להמשיך לשבש את עבודת הפרלמנט. בגצ אמר : עד כאן. כשיש לגוף שילטוני סמכות והוא מפעילה באופן שרירותי ומעוות - זה בדיוק המקום לבגצ להתערב וכך עשה גם פה. הבעייה היא באדלשטיין ששבר את הכלים ואת החוקים. על כך נשלם כולנו מחיר יקר.
לשלום
התמים | 26-03-2020 7:40
ראש הממשלה צריך לקבל רוב בכנסת. ואם אין לו רוב - אסור לו למנוע את כינוס הכנסת רק כדי לשרת את האינטרס שלו.
החלה נפילת הדמוקרטיה בגלל הבגץ שקובע בניגוד..
שלום | 26-03-2020 7:14
נפילת הדמוקרטיה מתפתחת כאן בצורה מפחידה ביותר, כי הגענו למצב שבו הבגץ החליט לעשות סיכול ממוקד לראש הממשלה ההכי טוב שהיה כאן בעולם, ולכן הבגץ כמנהיג העליון חוסם אותו! בושה
12
אחדות העם
עם ישראל | 26-03-2020 7:10
אסור לבגץ להתערב בין המפלגות במדינה דמוקרטית שניבחרה בציבור העם. זה מסוכן היה צריך להחליף אותה במיידית ...
למגיב עם ישראל
התמים | 26-03-2020 8:35
בגצ לא מתערב בין מפלגות. בגצ התערב כאשר אדלשטיין מנע בכוח את כינוס הכנסת למרות שרוב חברי הכנסת רצו להתכנס. אדלשטיין השתמש בסמכות שבידו כדי להשבית את הפרלמנט הישראלי במטרה לשרת אינטרסים זרים. ממש כאילו הצבא מבצע הפיכה ומונע מהפרלמנט להתכנס. כאשר גוף שילטוני פועל באופן שרירותי - זהו בדיוק תפקיד בגצ להתערב.
13
החלטת הבגץ בניגוד מוחלט לכללי האטיקה הבסיסיים
שלום | 26-03-2020 7:11
ולכן כל השופטים של הבגץ צריכים להניח את המפתחות ולעוף מתפקידם!
כמה סימבולי שאתה לא יודע אפילו לאיית "אתיקה"
אורי | 26-03-2020 8:08
כנראה גם לא מבין את המושג
14
בגץ
יהודי | 26-03-2020 7:16
לא רק את הבגץ צריך לצמצם אלא צריך להקים גוף משמעתי עצמאי שיפקח על כל פעילות הרשות השופטת והמישטרה שיבחר עלידי העם או נבחריו.
השופטים נבחרים
התמים | 26-03-2020 8:39
בוועדה למינוי שופטים. רוב השופטים המכהנים היום נבחרו ב 10 השנים האחרונות. בשנים אלה בוועדה למינוי שופטים היה רוב לאנשי הימין. אמור מעתה : רוב השופטים המכהנים מונו על ידי הימין בישראל. ולטענתך, בשום מקום בעולם אין גוף פוליטי שמפקח על בתי המשפט - למעט במדינות טוטליטאריות. כל הרעיון הוא שבית משפט עצמאי ורשאי לפסוק גם נגד גופי מדינה וגופים ציבוריים. איראן זה לא כאן. בינתיים.
15
ומה היתה עוזרת פסקת ההתגברות?
שי | 26-03-2020 7:37
הרי אין רוב בכנסת לביטול ההחלטה הזו של בגץ. הרי הפסיקה הזו היא בדיוק לטובת הרוב בכנסת. אדלשטיין הוא זה שניסה לפגוע ברוב, לא במיעוט. לכן המסקנה צריכה להיות הפוכה - בואו נבצר את מעמדו של בגץ, אחרת יהיה פה עריצות רוב מוחלטת. למיעוט לא יהיה כל דרך לאסן את הרוב, כי גם בגץ לא יוכל לעזור למיעוט. כל הקונספציה שהימין דחף כל הזמן של מתן יותר ויותר כח לרוב היתה מבוססת על חוסר ראיה קדימה - מה אם תאבדו את הרוב? בגלל שכבר שכחו מה זה להיות באופוזיציה. רק בגלל זה שווה להחליף שלטון מדי פעם, כדי ש-2 הצדדים יבינו שלפעמים אתה לא הרוב, ולכן כדאי גם לשמר מוסדות ששומרים על המיעוט
16
פחחח... לא נפילה. הקמנו מדינה משלנו!
שופטי בגץ | 26-03-2020 7:54
או יותר נכון, השלמנו את השתלטות על מדינה ישראל! הלכה הדמוקרטיה. תחי מדינת הבגציה!!!
17
בתי המשפט
ron | 26-03-2020 7:55
זה ברור שהפ עוזרים לשמאל לעשות מהפכה בישראל עם התקשורת כולם מגוייסים לדבר אחד להפיל את הימין אנחנו עוד נתגעגע ליום שלפני כי בשמאל אנחנו עם השמאל הולכים למשטר כמו בטורקיה ואירן
ברור
התמים | 26-03-2020 8:44
בטורקיה ואיראן ממש משטרים של השמאל....מעמד מיוחד לדת ומנהיג שעושה ככל העולה על רוחו - קופי של מה שאתם בימין רוצים עבור הימין ונתניהו. בדיוק מזה השמאל רוצה לברוח.
18
בגצ הפסיד ?
שרלוק | 26-03-2020 8:09
דעה שאין מאחריה כלום לא יקרה לבגצ שום דבר ולא יהיה שינוי לימין פיקת ההתגברות רעה מאוד ועדיף שלא תחוקק, כי אז ממשלות שמאל יעשו ככל העולה על רוחם עם תמיכת בגצ, היהודים והערכיים ביקרה הטוב יוכלו לבכות על מר גורלם מושפלים ללא מענה, ובמקרה הפחות טוב יהיה עליהם איסור לבכות ליילל או לומר דעתם נגד הממשלה והבגצ. יהיה אפשר להפוך את כולם לעבריינים פושעים שנותנים למרות שבס שבכ, בגצ. אבל מעז יצא מתוק, יתכן מאוד שהסירחון הזה יחנוק את מי שבנה אותו והמטוטלת תעבור לצד שני, אומנם זה יקח זמן, אבל כבד לעם ישראל. או שאולי הם באמת רוצים לראות האם יתכן והייתה עקדת יצחק על ידי עקדת ביבי שבלעדיו אין לאף אחד בדור להיות מנהיג פוליטי
19
מקום המשפט שם הרשע
אהרן דרעי | 26-03-2020 8:26
אין שום דרך לתקן את המעוות.רק דרך אחת.באמת.מליון אזרחים יצורו על בית המשפט.הפגנות פי מאה כמו שהיה בימי הפנתרים השחורים. יתכן שההפגנות יהיו אלימות.אבל זה מה שיתקו.אנו חיים הדיקטטורא אמיתית.דיקטטורא של שופטי בגץ.מקום המשפט שם הרשע.אל תתבלבלו.הם בני זונות.הם שופטי בגץ אם לא נעצור אותם יוצעו לנו את הנשמה.לא תהיה פה מדינת יהודים.ובטח לא מדינת ישראל.אין שופטים בירושלים.יש שם מחבלים.תפנימו זו אמת.ואני מדבר רק על שופטי בגץ.ואיני מדבר על מערכת המשפט בכללותה
לאהרון דרעי
התמים | 26-03-2020 8:49
יש לך חלום, להרוס את הדימוקרטיה הישראלית באלימות. אנשים שלא מסוגלים להתמודד עניינית עם יריביהם פונים לאלימות. כמו ילד קטן ומתוסכל. כל הטעונים שלך לא נוגעים לעניין. 61 חברי כנסת ביקשו את כינוסה. אדלשטיין מנע בכוח את התכנסות הכנסת. כאשר גוף שילטוני או ציבורי עושה שימוש מעוות בסמכות הנתונה לו - בדיוק תפקידו של בגצ להתערב. כל היתר - גיבוב דברים שלא קשור לחוק ולעובדות אלא לשינאה טהורה למשטר דימוקרטי ולמערכות החוק והמשפט. ביבי הצליח. נתן אשל הסביר את הטקטיקה היטב - ואתה נופל בפח.
20
בגץ
אבינועם רופא | 26-03-2020 8:43
כל הכבוד לבגץ הגיע הזמן לעשות סדר במדינה וועדת חקירה על ההשלחות נגד האזרחים מגורמים בכירים
21
תודה לך שגילת את ערוות הבג''ץ העמלקי. ימ''ש
תודה לך יו''ר הכנסת | 26-03-2020 8:45
כל ילד מדן ועד באר שבע יודע עתה, כי הבג''ץ ימש''ו הם חבורת אנשי עולם התחתון שהשתלטו על כס המשפט. וכל ילד יודע כי לעולם לא יזכו הבגצניקי''ם איש מהימין.
שאלה קטנה
אפריים | 26-03-2020 12:13
אמא שלך שוכבת עם ערבים?
22
בג"ץ
עידו | 26-03-2020 8:47
בבחירות הבאות העם דורש צדק !!! מאז עלו היהודים מאירופה הרגישו עליונות ויהירות חולנית ביחס לעדות שבאו מארצות האיסלם. דוגמא: למרות שמספר התימנים בארץ היה גבוה יותר לפני קום המדינה השתלטו עליהם יהודי אירופה. מחקו את חלקם בהקמת המדינה ובהגנתה. כשגרמניה שילמה פיצויים נלחם בגין שהמדינה הצעירה והשברירית תקבל את הכסף כדי לעזור למיליוני העולים וכדי שלא תהיה כאן אליטה שולטת ואפליה בזכות הפיצויים. אבל האשכנזים התנגדו ומיליוני הדולרים שזרמו אליהם נתנו להם אפשרות לתת לדורות הבאים שלהם את מה שהשאר לא יכלו לתת: השכלה ושליטה במשאבי המדינה. והשאר ידוע... בבג ץ יושבים זקנים מדושנים שמקבלים משכורות ופנסיה אסטרונומיים ביחס לשכר המינימום במשק. בבחירות הבאות יעלה הימין כרגיל והפעם: חסל בגצ שנוא ומוטה!!! לסלק אותם בשופטים הוגנים!!!
לעידו
התמים | 26-03-2020 9:14
מילא השקפת עולם שגויה - אבל למה לשקר באשר לעובדות ? העולים מתימן ממש לא היו כאן רוב לפני קום המדינה. הרוב היו אשכנזים, חלקם פליטי שואה שבקושי שרדו בחיים ונלחמו כאריות כדי להקים את המדינה ולבנותה. עלייה משמעותית של בני עדות המזרח הגיעה לישראל בשנות החמישים, כשהמדינה הייתה בחיתוליה וללא כל משאבים. מנחם בגין התנגד טוטאלית לקבלת השילומים לגרמניה ולא שרצה לחלקם אחרת, התנגד לחלוטין. חלק נכבד מן השילומים לא הגיע לידי הניצולים אלא למדינה שבאמצעותם פיתחה את המדע והצבא ויישבה עולים מכל קצווי עולם, גם מזרחיים. מה לעשות שהמזרחיים המשכילים היגרו ברובם לצרפת, קנדה ומדינות אחרות ואילו לארץ הגיעו מחוסרי ההשכלה והעניים ? כשהורים אינם משכילים - קשה לילדיהם לצאת מן התבנית ולהפוך לכאלה. כמה רופאים, מהנדסים, עורכי דין ומדענים הגיעו מתימן ? ממרוקו ? מטוניסיה ? על מה אתה מקשקש ? אפשר לחשוב שכל המזרחיים היו פרופסורים לפיסיקה גרעינית והאשכנזים כאן דיכאו אותם....תודה לאל, עם הזמן ההבדלים הולכים ונעלמים. רק שונאי יהודים כמוך משמרים את השינאה לאשכנזים.
23
המושחתים בבגץ
מודאגגג | 26-03-2020 8:59
חייב לעלות על בגץ עם D9 הם מוליכים אותנו לדקטטורה .אנשים שמאלנים שעושים יד אחת עם הערבים ועם חברים בשמאל.ולשמאל אני אומר אתם עוד תפגשו הימין שלא יספור אותכם ויחוקק חוקים אך שבא לו ואז תבכו שאין דמוקרטיה ונשלח אותכם לארכיון
24
המצב שבו עם ישראל נמצא
אברהם אוחנה | 26-03-2020 9:00
שנת ה,שנה ת,הא ש,נת פ,דיון, ראש חודש ניסן, בניסן נגאלו ובניסן עתידים להיגאל. דבר נפל בישראל בליל ראש חודש ניסן, בגץ השתלט על הכנסת והמדינה אל כל היהודים בארץ ובעולם, דעו! כי בימים אלו, שופטי הרשע לקחו את השלטון על הכנסת, כלומר על המדינה, דבר זה מורה על סיום שלטון הערב רב, והוא נמצא בשעת גסיסתו, ולכן הוא רוצה להפיל את כל ישראל אתו, בבחינת תמות נפשי עם פלשתים, ולכן לא מעניין אותם שלום העם בעת מגפה נוראה זו. שהרי הם הולכים למות אם כן, שימותו כל ישראל איתם. ולכן בזמנים הרי גורל אלו, הקבה מעורר את ישראל, ואומר להם, קומי אורי, התעוררי כי בא אורך, תראו ותכירו בחוש מי האויב של עם ישראל, דבר שלא ראיתם עד עכשיו, כי באמת גם עד עכשיו שופטי בית המשפט הם היו השליטים, רק שעשו מעשיהם בסתר בשם הדמוקרטיה, והגנה על המיעוט, עתה רואים בחוש את כוונותיהם האמתיות, דהיינו, הם רוצים שלא העם היהודי יחליט על דרכו, אלא הם שיקבעו את הדרך שבה תתנהג המדינה הזו, שהיא ביטול הזהות היהודית. ואם תאמר, אנו היהודים המאמינים זה לא צריך לעניין אותנו, כי מה איכפת לנו אם הכנסת הם הריבון או בית המשפט הוא הריבון, שניהם לא מכירים בחוקי התורה, אלא בחוקי הכנסת, והרי אנו היהודים המאמינם, כל אחד קובע את חייו על פי יהדותו, בדיוק כמו שנהגנו זה אלפי שנה בגולה, והרי עדיין אנו בגלות, התשובה, אמנם נכון שהזמן שבו אנו חיים זה לא המצב האידיאלי, זו לא הגאולה המיוחלת, ולכן אנו מחכים למלכותו יתברך, כי רק כאשר יבוא משיח צדקנו, הוא יחזיר את הממשלה לישראל ולתורתו, אך, מכל מקום יש הבדל גדול בין המצב שהיה עם ישראל במשך שנות הגלות, לבין המצב שלנו אנו היהודים כאן בארץ ישראל, בגלות עם ישראל בכל מקום פיזורו, נשארו יהודים, ואפילו אלו שלא רצו להכיר שהם יהודים, באו הגויים והגרמנים והראו להם שהם יהודים, ואעפ שהם לא חיו כיהודים, הם מתו כיהודים, וכך נשארו יהודים, אעפ שזה היה בעל כורחם. אך המצב של ישראל בארץ ישראל, הוא שונה, כי אנו עומדים לקראת ביאת משיח בן דוד, לכן הקבה קיבץ את ישראל לארץ, ואז יהיה הסוף של הסטרא אחרא, ולכן כוח הסטרא אחרא חש שזה הסוף שלו, לכן הוא מתעורר להילחם עד הסוף, לא בכפפות, ורוצה להמית אתו את הזהות של עם ישראל כעם ה', וכן את מעמד ארץ ישראל כארץ מיוחדת לה' ולישראל, ומי הם הנשאים של החיידק של הסא, אומר הזוהר הקדוש הם הערב רב שהתערבו בישראל, מאז ומתמיד בפרט לפני הגאולה האחרונה, וירצו לאבד אותם מבפנים, וזה היה תמיד מעת קום המדינה, אלא שעד עתה היה קשה לזהות אותם, שהרי כולם היו יהודים, חילונים ודתיים וחרדים כולם יהודים, רק שזה שומר תורה ומצוות בדקדוק וזה פחות, וזה לא שומר כלל, רק ברית מילה, ויום הכיפורים. אבל כולם הכריזון על עצמם, שהם מכירים בעבר היהודי שלהם, ומכירים בתנך, לא יכולים לדעת מה בלב של כל אחד, אם הוא ערב רב אם לאו. אך עתה אפשר לזהות את הערב רב, בבירור. הכת הראשונה, הם מפלגת ישראל בתינו, שהם הרוסים הגויים, וגם אלה שכביכול מתגיירים, זה לא בגלל רצונם להיות יהודים, אלא כדי להתערבב בישראל, ולהרוס אותם מבפנים, הכת השנייה, הם מפלגת יש עתיד, שחרתו על דיגלם, אנו לא מכירים בעבר, אלא בעתיד, אין לנו חלק בתורת משה, ולא בעבר של העם היהודי, את היהדות השארנו שם בשואה, ובאנו לארץ להקים עתיד חדש לגמרי, והכת השלישית הם הראשים, הם בית המשפט העליון, הכופר באלוהי ישראל ובתורתו: ולרשותו עומדות כל המפלגות האנטי יהודיות, שהם בבחינת שתי ידיו, ושתי רגליו שבהם הוא פועל והולך. יד ימין, הם ישראל בתינו וכחול לבן: יד שמאל, יש עתיד: רגל ימין, הערבים: רגל שמאל, מפלגת העבודה מרץ. ואומר הזוהר הקדוש, שעם ישראל לא יוכל לשאת את ראשו, וכן לא יוכל להיות עם אחד בארץ ישראל, כל עוד שישראל לא ייבדל וייפרד מהערב רב, כי באמת לא אחינו, הם ממש כמו הערבים שהם לא אחינו, והם גרועים מהם, ולכן אין דין לאהוב אותם, אלא לשנוא אותם, כי הם אויבי עם ישראל , כי הם רוצים להשמיד אותו מהיות עם ה', וזה גרוע יותר ממי שבא להרוג אותו. ועליהם נתקנה התפילה בכל יום, למינים [כחול לבן] אל תהי תקווה, וכל הזדים [עבודה מרץ ] כרגע יאבדו, וכל אויבך [יש עתיד] וכל שונאיך [ישראל בתינו] מהרה יכרתו, ומלכות הרשעה, [מלכות הבגץ] , מהרה תעקר ותשבר ותכלם ותכניעם במהרה בימינו. אמן כן יהי רצון.
עיוות דבריי
ה' | 26-03-2020 17:56
אל לך להשתמש בדת לשם שנאת האחים שלך!
25
אפילו השר פרידמן שונא בגץ תמך בפסיקה
סבן | 26-03-2020 9:02
אפילו פרידמן שונא בגץ תמך בפסיקה שאדלשטין לא יכול למנוע הצבעת אמון בו,- פסיקה נבונה מאמר לא מחודד ואמכ'ל
רק פרידמן ?
התמים | 26-03-2020 9:32
כל אדם שעיניו בראשו הבין שהפסיקה הייתה מחוייבת המציאות- ברגע שאדלשטיין החליט בחוזק יד לא לכנס את הכנסת. פשוט השתלט בכוח על הפרלמנט הישראלי כאילו היה נחלת אבותיו. גם אנשי ימין מובהקים הבינו שחייבים לכבד את פסק הדין, בין הוא נוח להם ובין אם לא : בנט, סער, ארדן, שקד, מיכל שיר ואחרים. רק המאפיונרים החליטו שלא מכבדים פסק דין - וחלק מן הציבור הימיני מריע להם....כמה מטופש והרסני.
26
השינוי הנדרש במערכת המשפט
חובב פלג | 26-03-2020 9:27
תזכירו לי בבקשה מי ישב בשלטון ב 13 השנים האחרונות וסירב לעשות צעדים נדרשים ? מי זה שאמר אני שומר על בית המשפט ! ? מי הוא זה שמינה את שי ניצן ומנדבליט למרות אזהרות ? וכעת הוא זה שסובל יחד עם כולנו ...
אזהרות ????
התמים | 26-03-2020 9:46
איזה אזהרות ? שי ניצן, מנדלבליט, רוני אלשייך ורבים אחרים במערכות החוק והמשפט פשוט עשו ועושים את מלאכתם במקצועיות וללא משוא פנים. אתם חושבים שאם אדם בא מהימין הוא צריך לעצום עיניים לשחיתות של אנשי ימין ? לכשלונות שלהם ? למחדלים שלהם ? מה הטירוף הזה ? עוד מעט תגידו שגם מבקר המדינה אנגלמן, שביקר את היערכות מערכת הבריאות - הוא שמאלן מאחר וחשף את ערוותו של שקרניהו....מן השקפת עולם שאומרת שמי שנגד שחיתות ומחדלים - הוא שמאלן או בעל אינטרס זר. השקפה הזויה.
27
בגץ=שמאל
בגץ ימנה ראש ממשלה | 26-03-2020 9:33
שבגץ ימנה ראש ממשלה וזהו ,את בן ארי הוא פוסל ואת יזהר הוא מכשיר,את אדלשטיין הוא מדיח ואת פרץ ממנה ,באירן יש חמניאי ,בסוריה יש אסד ,בישראל יש בגץ
בגצ הדיח את אדלשטיין ????
התמים | 26-03-2020 9:59
תגיד, אתה מבין מה בכלל קרה כאן ? עובדתית : 61 חברי כנסת ביקשו לכנס את הכנסת,כדי לבחור יושב ראש חדש במקום אדלשטיין. אדלשטיין החליט להשבית את הכנסת. פשוט לא לכנס את הכנסת וכך למנוע בחירת יושב ראש אחר. כאשר גוף שלטוני או ציבורי מפעיל את סמכותו בצורה מעוותת או כוחנית - זה בדיוק תפקיד בגצ להתערב, וכך נעשה. הכנסת מכריעה על פי הרוב. אם ביבי, אדלשטיין או כל אחד אחר מקבל רוב - הוא מתמנה לתפקידו. אם אין לו רוב - עליו לפנותו לאדם שמקבל רוב. כך פועלת דימוקרטיה. זה לא משנה אם ביבי אהוב הקהל או אם אדלשטיין הוא איש ימין או איש שמאל. הרוב בכנסת הוא הדבר הנדרש.
28
61 חברי הדיקטטורה בתמיכת שופטי בג"ץ
אוי לבושה | 26-03-2020 9:47
כל הנושא מגיע לפתחנו בגלל נתניהו ויותר מכך כחלון שמנעו כל פעולה מול השתוללות בגץ. עכשיו הגענו למצב שבית המשפט הגדיש את הסאה. כאזרח ישראלי החרד לדמוקרטיה אגיד זאת במפורש - הגיע הזמן לדרוש מבתי המשפט והיועמשים לעמוד בחוק הכתוב והיבש. לא פרשנות מרחיקת לכת ולא התפתפלויות - החוק הכתוב ותו לא. צריך להחליף את שופטי בגץ ויפה שעה אחת קודם.
מה אומר החוק הכתוב והיבש ?
התמים | 26-03-2020 14:55
החוק הכתוב והיבש אומר שכאשר גוף שלטוני מפעיל את כוחו בצורה שערוריתית או מעוותת - מתפקידו של בגצ להתערב. אדלשטיין הפעיל את סמכותו בצורה שרירותית ומעוותת ומנע התכנסות של הכנסת כי חשש שיתמנה אחר במקומו. לזה נועדה סמכות יושב ראש הכנסת ???? בדיוק המקום שעל בגצ להתערב.
29
להגביל את בגץ
שלמה | 26-03-2020 9:55
להגדיר בדיוק מה הם הסמכויות השפיטה שלו ולקבוע שימוע לכל שופט
30
הלילה בו שלחה הראשות השופטת יד לבית הנבחרים
שי | 26-03-2020 9:58
אברהם בלוך היקר. יש המון לכתוב על מה שכתבת אבל העניין הוא לא אישי. תפקידה של הראשות השופטת למנוע פעילויות / החלטות של הראשות המבצעת או המחוקקת שהן בעיקרן אינן תואמות את החוק או ערכי יסוד כאלה ואחרים. הראשות השופטת לא מבצעת או יוזמת מטעמה משהו אלא אם העניין מובא לפיתחה ולשם כך היא קיימת. אם לא יהיה גוף שישמור כיוון של ראשות מחוקקת אזי בית הנבחרים שמורכב מאנשים עם אופי מסויים, חלקם תאבי בצע ומוכנים להיות פליליים בעבור כך יחוקקו חוקים בעבור עצמם ולא יהיה מי שיעצור את זה. המצב של היום , אדם חזק כמו ביבי יחוקק חוק שהבחירות במדינה נדחות לתקופה בלתי ידועה כל עוד מצב החירום במדינה יימשך. והקואליציה שלו תצביע בעבור כך. הם כולם יישארו שרים , ישבו על תקציבים וכולנו נשמח. איך אתה לא מבין את זה שבמשטר דמוקרטי חייבת להיות בקרה על כל אחד וכל תפקיד ופעם ב 4 שנים בוחרים.
31
תגובה
לא נביא | 26-03-2020 10:17
א. הימין לא יעשה כלום כמו שלא עשה 40 שנה ב. למה עצובה ? -שמחה מאד !!!
32
איך מפרסמים מאמר כזה?
מזועזע | 26-03-2020 10:27
״בג״צ יקבל מהלומה״, ״לגדוע את היד״ ועוד ביטויים מחרידים. או שבלוך אינו מבין מהו תפקידן של הרשויות השונות במשטר דמוקרטי, ועליו לחזור דחוף לשיעורי אזרחות, או שהוא מבין אבל מנצל את ההזדמנות להסית נגד בג״צ. בג״צ לא חרג מסמכותו. בג״צ מילא את תפקידו שהוא פירוש החוק והתקנות. מי שחרג מתפקידו הוא יו״ר הכנסת היוצאת שמתנהג כאילו הוא הריבון, ולא הוא - הכנסת הנבחרת היא הריבון וזכותה המלאה לבחור יו״ר זמני, אם יש רוב לכך. ועוד לא אמרנו כלום על הסירוב למלא אחרי הוראת בית המשפט! במחשבה שניה, טוב שהמאמר פורסם. כל עוד יש מי שמחזיק בדעות כאלה, נדע שהדמוקרטיה בסכנה זאת לא סתם סיסמה אלא בעיה אמיתית. חבל שהכותב ודומיו לא מבינים כמה אנשים נלחמו והקריבו את עצמם כדי שיהיה לכולנו חופש וזכות לקבל צדק, זכות שהם מוכנים לרמוס ברגל גסה כי כרגע פסיקות בג״ץ מתנגשות עם השקפת עולמם הפוליטית.
בית המשפט
עוז | 26-03-2020 15:41
זכור לנו במלחמת לבנון את המשפט הזה לא חוקי בעליל גם הוראות בית המשפט מובנים לרוב העם שהוא הריבון שיש איפה ואי שיויון ואמת במשפטם לא סתם צועקים כואב גירשתם הרסתם גנבתם הפלתם בין אוכלוסיית נשפף דם ונהרסו חיים וכל זה על ידי מערכת שחושבת שאנחנו רק משרתיה ולא הם אותנו יהיה לזה סוף והוא קרב מאוד נגמרה החגיגה לרמאים עם גלימה
צודק,-בגצ רק חייב את אדלשטין לערוך הצבעה
טוקר | 26-03-2020 11:42
הוא לא משפיע על תוצאותיה
33
ויפה שעה אחת קודם
יואל | 26-03-2020 14:00
הנה ההוכחה הניצחת למה חייבים את פיסקת ההתגברות וצריך דחוף לתקן את כל מה שמקולקל בבגצ, הם מיעוט שלא נבחר וסידר לעצמו מועדון סגור בשיטת חבר מביא חבר, הם מנותקים לגמרי מהמציאות האמיתית בארץ כל פסק שיוצא מתחת ידייהם כבר ידוע מראש ולראיה תוך חצי שעה מהצגת הבגץ לחייב את יור הכנסת לכנס הצבעה כבר היה פסק דין מוכן, מקרה קלאסי מבחינתם שהרימו להם להנחתה והם מיד פסקו כפי השקפת עולמם, בהזדמנות הראשונה שהימין יחזור לשלטון זה הדבר הראשון שצריך לטפל בו אבל הפעם בלי כפפות ובלי הרדמה ממש לחתוך בבשר החי ולהוריד את הגידול הממאיר שמשבש את דעתם ואת התנהלות כל המדינה האחריות לעיוותים האלה שנוצרו במדינה רובצות על כתפיהם ויום הדין שלהם יגיע במוקדם או במאוחר וזה יהיה לא פרופורצינאלי מבחינתם כי הכעס והתיסכול מבעבע כבר הרבה שנים ורק הולך ומתעצם מפסיקה לפסיקה נהיית הזויה יותר והמסה הקריטית כבר ממש מעבר לפינה וזה צריך להיות מהיר וחד ואחרי זה יהיה אפשר לבנות בית משפט שיודע את מקומו ואת ההיררכיה במוסדות המדינה ונוכל לנהל מדינה בלי שמוסד כל כך חשוב חותר תחת הדמוקרטיה.
יואל תנשום
התמים | 26-03-2020 16:24
עירבת נושאים שונים כשהחוט המשותף הוא שינאה לבגצ ובורות בעובדות. א. הם לא מיעוט שלא נבחר ולא חבר מביא חבר. אכן, בית המשפט הוא לא מפלגה ולא עומד לבחירות. אבל מי שבוחר את השופטים היא וועדה לבחירת שופטים בה חברים 9 חברים מתוכם רק 3 שופטים. היתר הם 2 שרים, 2 חברי כנסת ו 2 נציגי לישכת עורכי הדין. באחת עשרה השנים האחרונות היה בוועדה רוב לאנשי הימין. רוב השופטים המכהנים עתה נבחרו בשנים בהן היה לימין רוב בוועדה. אמור מעתה : רוב השופטים המכהנים היום נבחרו על ידי הימין. ב. בגצ מעצם הגדרתו אמור להתערב כאשר גוף שלטוני עושה שימוש שרירותי ומעוות בסמכותו. אדלשטיין עשה שימוש פסול בסמכותו כאשר סירב לבקשת 61 חברי כנסת לכנס את הכנסת. דהיינו, יושב ראש הכנסת החליט שהוא לא מאפשר התכנסות הכנסת והכל משיקולים אינטרסנטיים ובניגוד לעמדת רוב הכנסת. זוהי השתלטות כוחנית על הכנסת וזה בדיוק המקרה בו בגצ אמור להתערב. ג. הגידול הממאיר הוא לא בגצ , אלא המאפיה המושחתת שהשתלטה על הליכוד ושוטפת לנו את המוח כאילו היא מפלגה אידיאולוגית שפועלת למען הציבור. ראייה ניצחת להתנהלות המאפיונרית והמושחתת היא התנהלות יושב ראש הכנסת שמסרב לכבד פסק דין שלא מוצא חן בעיניו. כך נוהג עבריין ולא אדם שמכבד את רשויות החוק. ואגב, גם מבקריו של בגצ וגם מנהיגי ימין שפויים וישרים קראו לכבד את החלטת בגצ גם אם אינה נוחה. כך פרופסור פרידמן וכך בנט, ארדן, סער, שקד, מיכל שיר ואחרים. ציות לפסק דין הוא דבר בסיסי במדינת חוק. אבל לא אצל הביביסטים, ולא אצל עבריינים. ואידך זיל גמור.
34
בית השקר והרמאות הגבוהה
עוז | 26-03-2020 15:32
כדי שבית המידה יחזור למקומו צריך ודחוף לאסור את ראש הנחשים אבי הרמאות
35
פאשיסטי.
קרן | 26-03-2020 16:28
בגץ אולי עושים טעויות, אבל במצב המטורף שנוצר כאן שביבי מחליט לסגןר את הכנסת ולעוור את חסידיו שמשהוא עושה זה בסדר....אין ברירה אחרת וטוב שיש את בגץ. הדעות שמוצגות כאן הם של אנשים קיצוניים שהדמוקרטיה לא מעניינת אותם, והם ישמחו להתפטר ממנה ולשלוט כאן בצורה פטשיסטי. עצוב לקרוא.
36
הלואי, הלואי...שיהיה כבר הסוף לבג"ץ
חיים | 26-03-2020 17:41
זה בית משפט שמאלני ממש מושחת שעושה הפיכה שלטונית !!! לא יודע למה שותקים לו... יש למחוק את הבגץ מסדר יומו הפוליטי של עם ישראל !!!
37
מכבי צהוב
איתי וייס | 26-03-2020 22:46
לא הגבתי כמו אדשטיין אבל מתון חושב בגץ חייב לדעת שיש ימין שמאל חרדים כולם אם בנחת אפשר להביע יש כבוד לבית המשפט רק רוצה 2 רשיות משפט ממשלה הלואי יכבדו שניהם אין כבוד בכלל
38
בבל" ת
ס.תחמס | 27-03-2020 12:32
עשר שנים הימין מב מגמגם ומרכין ראש. חוק הלאום שנועד לשתי קבוצות, קבוצת המשותפת וקבוצת הבגת, נמצא בדיון בבגץ. כחלון המומחה למשפטים נתן את זכות הווטו. שום דבר לא זז. אשרי המאמין לגבי הנןק אאוט. הימין ימשיך.לגמגם ולקרטע. אין שם מנהיגות כוחנית מול קבוצת ה 15
39
כדאי לדייק
ר.ק. | 27-03-2020 18:03
לא נכון ש-סמכויות הופקעו מיור הכנסת. סמכויות הועמדו לזקן חברי הכנסת מבלי לשוללן במקביל מיוהר. בנוסף עפ פסהד ההחלטה התקבלה בהסכמת כל הצדדים, ז.א. בין השאר אדלשטיין וכל שאר המשיבים. זה לא אומר שפסהד נכון ומוצדק, לנקט צעד ככ חריף כשמדובר בסהכ בשאלה של עיכוב נוסף של פחות מ-24 שעות, - זה נראה דבילי, - אבל אעפכ ההערות הקודמות.