אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

וועדת מח"ש תובא לאישור הממשלה למרות התנגדות היועמ"ש

שר המשפטים צפוי להעלות לאישור הממשלה את הצעתו להקמת ועדת בדיקה ממשלתית בעניין מח"ש, וזאת למרות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה

וועדת מח"ש תובא לאישור הממשלה למרות היועמ"ש
  יונתן זינדל/ פלאש 90

הבוקר (ראשון) ככל הנראה תתקיים הצבעה נפיצה בישיבת הממשלה, כאשר על פי הערכות, שר המשפטים, אמיר אוחנה, צפוי להביא לאישור הממשלה את הקמת וועדת הבדיקה הממשלתית בעניין מח"ש, למרות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

במכתב ההתנגדות, היועמ"ש כתב לשר המשפטים: "מעבר לקושי היסודי הנובע מהעובדה שבמצב הדברים הנוכחי הממשלה אינה מכהנת מכוח אמון הכנסת אלא מכוח עיקרון הרציפות בלבד, שני חששות מרכזיים אשר עליהם הצביעה הפסיקה עומדים ביסודן של מגבלות האיפוק והריסון".

עוד באותו נושא

הקרב של אוחנה: מנדלדלביט נגד ועדת מח"ש


15

מנדלבליט פירט: "האחד – חשש מפני יצירת עובדות מוגמרות אשר עלולות להעמיד את הממשלה הנבחרת בפני מצב בלתי – הפיך, ואשר בגינו נקבע כי, ככל הניתן, יש להימנע מקבלת החלטות בלתי-הפיכות שעלולות לכבול את ידיה של ממשלה עתידית כזו או אחרת; והשני – חשש מוגבר להעדפת האינטרס המפלגתי הצר על פני האינטרס הציבורי, אשר בגינו נקבע כי יש להיזהר מפני שימוש לרעה בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה או להשגת יתרון לא הוגן למפלגה או למועמד".

ראש הוועדה שאמורה לקום, השופט הרן פינשטיין, ידוע כמבקר חריף של הפרקליטות ואף תקף את היועמ"ש עצמו כשאמר ש'יש ליקוי מאורות בתיקי נתניהו' וכי 'השיקולים הם לא רק משפטיים'. במכתבו לשר המשפטים, היועמ"ש מתייחס למינויו של פינשטיין וביקורתו כלפי הפרקליטות.

מנדלבליט כתב: "יצוין כי יו"ר הוועדה המיועד, השופט בדימוס הרן פיינשטיין, הביע בעבר במספר הזדמנויות את עמדותיו לגבי פרקליטות המדינה, אליה שייכת מח"ש. כך, למשל, בפוסט שפרסם ברשת החברתית "פייסבוק", כתב: "היום איבדתי את שארית האמון שהיה לי בנציגי התביעה האמונים על אכיפת החוק באופן ראוי. אסור להתפתות לדברי החלקלקות של שומרי הסף למיניהם"; ובפוסט אחר: "מי שינסה לשכנע אותי כי לפרקליטות אין שיקולים זרים לשיקולי המשפט הטהור יצטרך לעמול קשה".

בתוך כך, צפויה לעלות לאישור הממשלה אף הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הקליטה, יואב גלנט, להעלתם של 398 מבני הפלאשמורה מגונדר ואדיס אבבה באתיופיה. לפי ההחלטה, "כניסתם של מועמדים אלה תחל בהקדם האפשרי ותושלם לא יאוחר מסוף 2020".

גם להצעה זאת מתנגד היועץ המשפטי לממשלה, כיוון שלתפיסתו יש לאשר את ההחלטה בתוך פחות מחודש לפני הבחירות מבלי שצויינה סיבה המצביעה על דחיפות קונקרטית בקבלת ההחלטה, ומכיוון שמדובר בשינוי מדיניות הממשלה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
צריך גוף שיפקח על הפרקליטות
אייל | 09-02-2020 4:28
זה מוזר שאין בקרה על הפרקליטות... מי אמר שהם חפים מאינטרסים ושהם תמימים על פי האמת והצדק... בדמוקרטיה יש בקרה על כל הגופים... אוחנה הולך על פי האמת
אפילו ראספוטין לא הרשיע כהמןדלבליט
דרבוקאי ולא קונצרטי | 09-02-2020 8:38
הוא המן דלבליט עוד חובש כיפה? תחפושת משונה. פוייה איכסה
מבקר המדינה יפקח על הפרקליטות
ארז | 09-02-2020 8:20
רק שהפרקליטות לא רוצה... רות דוד בזמנו סירבה שיהיה גוף שיפקח על הפרקליטות... ומה עם רות דוד באמת, חייב שיהיה גוף שיפקח על הפרקליטות...
ומי יפקח על המפקחים
התמים | 09-02-2020 6:51
אין לדבר סוף. יש גופי פיקוח שקיימים כבר היום. הן מבקר הפרקליטות, הן מבקר המדינה והן בתי המשפט שבסופו של דבר דנים בכל מה שבמחלוקת. כל היתר - ספינים פוליטיים.
2
משילות בכל הכוח
ימני | 09-02-2020 5:27
אסור להיכנע לתכתיבים של המשפטנים שרוצים רק את טובתם האישית
3
מינוי אנשי קוהלת לועדה מעיד על דרכה
סרוג | 09-02-2020 7:18
דומה למינוי פורום להטבים לועדה למינוי דיינים. אם ביבי ואוחנה סבורים שהעלאת פלשמורה, מינוי ועדה מוזמנת שתבקר המשטרה וקניית חבר כנסת מכחול לבן תחזיר אליהם את הקולות האתיופיים צפויה להם אכזבה.
4
השר אוחנה
אבגד | 09-02-2020 7:44
שר המשפטים נלחם במשרדו ובפרקליטות!.... לא יאומן! זה הדבר היחיד שהוא מתעסק בו! אפילו כבר אין לו זמן למשכבי זכר!
5
משפטן ממונה מול משפטן נבחר ציבור
המפוכח | 09-02-2020 8:22
ברור שהנבחר ציבור קובע ומחליט... הממונה רק מביע דעה ושותק!!!
6
יועץ ׳לעומתי׳ זה לא אתי ולא מקובל
בוזגלו | 09-02-2020 8:50
מינו אותו להביע דעה, לא לקבל החלטות או לתמרן מצבים
7
שעורך דין בן גביר יפקח על מח"ש =משרד המשפטים
צדק | 09-02-2020 9:45
צריכים מנהיג חזק רציני אמיתי שוחר צדק כבן גביר ושכמותו שינהלו וועדה חקירתית על התנהלות המופקרת במחש ובכלל במשרד המשפטים והפרקליטות=יועץ משפטי סרוח
8
לא היה תקדים
בוזגלו בוכה | 09-02-2020 9:57
אוחנה שובר כל סדר שלטוני שהיה אחרי הבחירות שנכח ממנו