אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארגוני הנשים עונות לרב מצגר: הכל בגלל החרדים

בתגובה לדברי הרב מצגר כי בגלל עתירות ארגוני הנשים, בית הדין הרבני הגדול נמצא על סף קריסה, עונה מנכ"לית ארגון 'מבוי סתום' בתיה כהנא דרור כי הועדה למינוי דיינים נשלטת על ידי חרדים הממנה דיינים בעלי גישות קיצוניות המדירים נשים, אינם מכירים בזכויותיהן, מרחיבים את בעיית סרבנות הגט ומוציאים תחת ידם פסיקות הזויות".

ארגוני הנשים עונות לרב מצגר: הכל בגלל החרדים
  משתלטים על בתי הדין. חרדים (פלאש90)

ארגוני הנשים עונות לרב מצגר.

אתמול (ג') פרסמנו את הביקורת שהשמיע הרב הראשי לישראל ואב בית הדין הגדול, הרב יונה מצגר על עתירת 'אמונה' שעצרה את התכנסות הועדה לבחירת דיינים.

העתירה הוגשה לאחר שלשכת עורכי הדין, בחרה שני גברים כנציגי הלשכה, אחרי שבשנים האחרונות נבחרה אישה לתפקיד.

"הדיינים קורסים תחת העומס, והמתדיינים סובלים מעינוי דין. מה הם אשמים שלשכת עורכי הדין לא בחרה אישה מטעמם לוועדה?". כשהוא מציע לסגור את בתי הדין כצעד מחאה.

בתגובה לדברים אומרת בתיה כהנא דרור, מנכ"לית ארגון מבוי סתום, כי לא היה מנוס מעצירת ההשתלטות החרדית על בתי הדין הרבניים.

"הוועדה למינויי דיינים, שאמורה לייצג את האינטרס הציבורי הכללי, הפכה בשנים האחרונות להיות גוף הנשלט לחלוטין על ידי המגזר החרדי (ש"ס ויהדות התורה), אם באמצעות הפוליטיקאים החברים בה (הח"כים והשרים) ואם באמצעות נציגי בית הדין הגדול ושני הרבנים הראשיים החברים בוועדה."

"בהתאם לכך מתמנים דיינים בעלי גישות קיצוניות המדרים נשים, אינם מכירים בזכויותיהן, מרחיבים את בעיית סרבנות הגט ומוציאים תחת ידם פסיקות הזויות." מאשימה כהנא דרור.

על העתירה שהוגשה בעקבות הבחירות בלשכת עורכי הדין היא טוענת כי המגזר החרדי הצליח להשתלט גם על הנציג של לשכת עורכי הדין וייצוגו בועדה גדל עוד יותר.

"נכון לשעה זו, בוועדה המונה עשרה חברים מכהנים שבעה נציגים חרדים! אלה נחשבים רוב מוחלט עבור בחירת כל מועמד."

רק חרדים נבחרים

בתיה כהנא דרור מאשימה כי כל דיין שמבקש להתמנות צריך לקבל את אישורם של 'פוסקי הדור מהמגזר החרדי'. לטענתה "שריון מקומן של נשים בוועדה הנו בעל חשיבות לטווח הארוך לתפקודה התקין של הוועדה ולאיזון חוסר השוויון הקיים בהליך הגירושין."

גם בתנועת 'אמונה' שעתרה לבג"צ בדרישה לעצור את הועדה לבחירת הדיינים דוחים את הביקורת של הרב מצגר: "אין מדובר בגחמה, בנקמה או בכוונה לעכב את עבודת בתי הדין. הנושא הוא עקרוני, ועובדה היא שבדיוק בשם אותו עיקרון התנגד שר הדתות רק לפני שבועות ספורים וגם שלשום בוועדת השרים לכל שינוי בהרכב הוועדה."

על העיכובים בהתכנסות הועדה אומרים ב'אמונה' כי מי שחרד לבתי הדין צריך לתת יד לשינוי בהרכב הועדה: "אפשר למצוא לפחות פתרון אד-הוק, כפי שהדגישו השופטים, שבו גם אישה, לפחות אחת, תשב בוועדה וגם ניתן יהיה לכנסה לאלתר."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אכן שמם הולם להם ארגון באמת סתום
מבוי מפולש | 02-02-2012 0:08
תמשיכו לחנך את בתי הדין, הרבנים הדת. על הדרת נשים וזכויות האשה ושאר בילבולי שכל, מחר תקומו נגד עזרת נשים, הדרת אשה בתור שליח ציבור. חזל היו גברים אני מניח שגם זה לא נעים לכם, אינני יודע אם המניעים שלכם הינם מטעמים רפורמים או סתם רגשי נחיתות.