'חרף הקושי, פועלים לפתרון מלא להסדרת חוות גלעד'

בין עשרות המנחמים שהגיעו היום לבית משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, נמצאו השר אורי אריאל, סגן שר אלי בן דהן ויו"ר מועצת יש"ע כשבפי כולם ההצהרה על קידום ההסדרה של חוות גלעד

'חרף הקושי, פועלים לפתרון מלא להסדרת חוות גלעד'
  דורני ואלי בן דהן. (קרדיט: דוברות סגן שר הביטחון)

ביום החמישי לשבעה, הגיעו היום (ראשון) עשרות מנחמים לבית משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח ביום שלישי שערב בפיגוע ירי סמוך למקום מגוריו בחוות גלעד.  כאשר בפי כולם ההצהרה על קידום ההסדרה של היישוב. בין המנחמים: סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, שר החקלאות אורי אריאל, ראש המינהל האזרחי תא"ל אחוות בן-חור, ראש מועצת יש"ע חננאל דורני, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון.

ראש המנהל האזרחי אחוות בן חור ניחם את האלמנה יעל, ואמר: "נעלה את נושא חוות גלעד לראש סדרי העדיפויות". על כך ענתה: "חשוב שיהיה שיח של תיאום ציפיות. אנחנו רוצים שהמסכות ייפלו. כולם יראו שבסופו של דבר כולנו אחים. כולנו בני אדם. כולנו רוצים דבר אחד בלבד. כל אחד בדרך שלו. צריך להבין שבלי תקשורת זה לא עובד. בלי לדבר זה פשוט לא עובד".

בן דהן סיפר: "חוות גלעד הוא מקום שאינו זר לי. הייתי פה מספר פעמים בשנה האחרונה יחד עם ראש המועצה יוסי דגן, ואנחנו עושים הכל כדי להסדיר את המקום ואני מקווה מאוד שנצליח בעז"ה שהמקום יוסדר ושתהיה לו תב"ע ויהפוך להיות יישוב מן המניין".

לדבריו יש שני אירועים שקרו פה: אחד, ראש הממשלה ביקש לחבר חשמל ומים של קבע למקום, על כך הצהיר כי יחד עם אנשי המנהל נזרז את החיבור של החשמל והמים, כדי שהישוב יוכל קודם כל להתקיים כמו יישוב נורמלי. הדבר השני הוא נושא ההסדרה. שר הביטחון הודיע שהוא מבקש מהמנהל לזרז את ההסדרה. "כיוון שאנחנו כבר התחלנו לפעול להסדרה כבר חודשים רבים קודם", סיפר בן דהן והוסיף: "אני מקווה מאוד שנמצא את הפתרון המהיר".

עוד חשף כי הבעיה בעיקרה במקום חוות גלעד היא דרך הגישה ליישוב, אולם סייג  שמכבר שנמצאו פתרונות לדרכי גישה ליישובים אחרים, גם כאן תמצא הדרך כדי להכשיר את המקום.

בביקורו בניחום האבלים אמר השר אורי אריאל (האיחוד הלאומי) באופן אישי ליעל אלמנתו של הרב רזיאל שבח ז״ל: ״מדינת ישראל כולה מחבקת אותך ואת הילדים ואת כל המשפחה על האבדה היקרה שאין לה מחיר. מי יתן שהשם ייקום דמו של הרב רזיאל שבח הי"ד וישלח לכולנו נחמה.״

השר אריאל הוסיף " הגיע הזמן שחוות גלעד יסודר באופן הכי חוקי וינתנו לאנשים הגרים בו את כל הזכויות שמגיעות לאזרחים במדינת ישראל, כפי שהם משרתים בצה"ל וכפי שהם ממלאים את כל החובות שלהם. אנחנו והממשלה מחויבים לכך ונפעל כדי שזה יקרה מהר בימים הקרובים ויתחילו פה גם עבודות בנייה וגם פעולות נוספות שיחזקו את היישוב, יחזקו את השומרון ויחזקו את עם ישראל וארץ ישראל".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע