צו 1 על מפרסמי המכתב: "63 שמיניסטים מחוצ'קנים"

ארגון 'צו אחד' תוקף את האבסורד לפיו בזמן שכל המדינה מתרגשת ממכתב של 63 בני נוער המסרבים לשרת בצה"ל, מכתב אחר, זה הקורא לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, להחזיר את שיעור התורה בימי ראשון לבה"ד 1 כמעט ולא זוכה להתייחסות

צו 1 על מפרסמי המכתב: "63 שמיניסטים מחוצ'קנים"
  נערים שחתמו על המכתב (צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'ידיעות אחרונות)

ארגון 'צו אחד', הפועל נגד פגיעה במסורת של חיילים המעוניינים לקיים אורח חיים דתי, תוקף את האבסורד לפיו בזמן שכל המדינה מתרגשת ממכתב של 63 בני נוער המסרבים לשרת בצה"ל, מכתב אחר, זה הקורא לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, להחזיר את שיעור התורה בימי ראשון לבה"ד 1 כמעט ולא זוכה להתייחסות.

"כל המדינה התרגשה ממכתב סרבנות של 63 שמיניסטים מחוצ'קנים", נכתב בעמוד הפייסבוק של הארגון, "אבל מכתב לויאלי של 800 חיילים על שיעור תורה זה משעמם".

בארגון מציינים את התעלמותו של אייזנקוט מהמכתב וכותבים כי "הרמטכ"ל אייזנקוט לא טרח להשיב לחיילים אוהבי התורה".

63 נערים ונערות מכל רחבי הארץ שנמצאים לפני גיוס לשירות צבאי, שלחו הבוקר (חמישי) מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הבטחון אביגדור ליברמן, שר החינוך נפתלי בנט והרמטכ"ל גדי איזנקוט, בו הם מצהירים כי הם מסרבים להתגייס לצבא.

הצבא מפר זכויות אדם

במכתב, שנחשף ב'ידיעות אחרונות' ובאתר ynet, נכתב, בין היתר: "הצבא מוציא לפועל מדיניות ממשלתית גזענית, המפרה זכויות אדם בסיסיות ומפעילה חוק אחד לישראלים וחוק אחר לפלסטינים באותו השטח. לכן החלטנו שלא לקחת חלק בכיבוש ובדיכוי של העם הפלסטיני, שמפריד בני אדם לשני מחנות עוינים. כבר חמישים שנה המצב 'הזמני' מתמשך ולא נוסיף לתת לכך יד".

עוד הם כתבו כי "עם שלם נמצא תחת הסתה ממוסדת ומכוונת נגד הפלסטינים שבשני צדי הקו הירוק, ואנחנו כאן – צעירים וצעירות מאזורים שונים בארץ ומרקעים חברתיים שונים – מסרבים להאמין למערכת ההסתה ולהשתתף בזרוע הדיכוי והכיבוש של הממשלה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
צה עם אלפי החרדים והבנות הדתיות?
63 | 31-12-2017 18:03
כמה רעש על 63. מה עם האלפים?
2
טפשים - בנות רק צריכת להצהיר שהן דתיות
למה ככה ? | 31-12-2017 20:24
ובנים יכולים ללמוד בישיבה. למה לסרב? אפשר לא לשרת כלל באופן חוקי ואפילו לקבל קצבה מהמדינה.
3
איזה מזל הרי 63 הללו היו משמשים כמרגלים בצה''ל!!
עידן | 01-01-2018 7:33
אלו 63 שטינקריסטים
4
למה לתת להם
במה ? | 01-01-2018 9:33
לא ברורה לי התגובה הרדודה מחוצ'קנים. ההתייחסות אליהם בכלל ובביטויים רדודים בפרט רק מעצימה את ההתייחסות