בניגוד לרב שרלו: למה אני לא אשתתף בהפגנה?

עיתונאי 'מקור ראשון', אלישיב רייכנר, מגיב לדיון שהתעורר ברשת בעקבות הודעתו של הרב יובל שרלו על כוונתו לנאום בעצרת השמאל שתתקיים ברוטשילד במוצאי שבת, ומסביר למה הוא לא יהיה שם

בניגוד לרב שרלו: למה אני לא אשתתף בהפגנה?

עיתונאי 'מקור ראשון', אלישיב רייכנר, מגיב לדיון שהתעורר ברשת בעקבות הודעתו של הרב יובל שרלו על כוונתו לנאום בעצרת השמאל שתתקיים ברוטשילד במוצאי שבת, ומסביר למה הוא לא יהיה שם.

"מה השאלה שאדם צריך לשאול את עצמו לפני שהוא מצטרף להפגנה?", תוהה רייכנר, ומשיב מיד: "בעיניי, השאלה היחידה היא: האם הוא מזדהה עם המסר המרכזי של ההפגנה, או לא".

העיקר הוא המסר

רייכנר מנמק כי "אם אתה מזדהה עם המסר המרכזי של ההפגנה, לא אמור להפריע לך להפגין עם בעלי דעות שונות משלך. אם אתה בא להפגנה בגלל המסר המרכזי שלה, גם לא אמור להפריע לך שמפגינים אחרים באים להפגנה מטעמים אחרים. אם אתה מזדהה עם המסר, זה קטנוני לא לבוא להפגנה רק בגלל שמי שיזם אותה הוא לא מהמחנה שלך. היוזם הוא לא העיקר, גם המפגינים לא. העיקר הוא המסר".

למה השתתפתי במחאה ב- 2011

רייכנר כותב כי אלו בדיוק הנקודות שהנחו אותו כשהחליט להשתתף במחאה החברתית ב- 2011: "זו הסיבה שחשבתי שהיה ראוי להשתתף לפחות בחלק מהמחאה החברתית של 2011. חלק מהמחאה הייתה בעלת מסרים חברתיים ראויים של עשיית צדק ודאגה לחלש. העובדה שהמחאה נולדה בשמאל והידיעה שחלק מהמפגינים רצו בעיקר להפיל את שלטון הימין לא היו בעיני סיבות מספיק מוצדקות לפסול את הקריאה החברתית. מי שהיטה אוזן, יכול היה למצוא לא מעט נקודות של אמת במחאה ההיא כמו למשל סוגיית הצדק החלוקתי שדובר בה רבות בעיקר בהפגנות שהתקיימו בפריפריה".

עוד לא הוכח שממשלת נתניהו מושחתת

בסוף דבריו כותב רייכנר: "אז למה אני לא הולך להפגין ברוטשילד במוצאי שבת? בגלל שעדיין לא שוכנעתי שהשלטון הנוכחי באמת מושחת. נכון, יש חשדות ויש חקירות, אבל אין תוצאות ואין מסקנות. יש לי ביקורת על הרבה מהמהלכים השלטוניים של נתניהו ושל חלק מאנשי מפלגתו, אבל העובדה שאני לא אוהב התנהלות מסוימת, עדיין לא מאפשרת לי להגדיר אותה כשחיתות, ולהצטרף להפגנה שזו הכותרת שלה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אלישיבוש מתי יפסוק אצלך להט הנעורים
ש | 14-12-2017 10:53
כמעט ולא ראיתי אצלך מאמר ראוי מצד עצמו כמעט כל הכתבות מבוססים על הבעת התנגדות לאנשים שחלקם הגדול יכלו להיות אביך או סביך ההתהדרות המתנשאת הזאת המנסה להיות בר פלוגתא של גדולים ועצומים ממך היא בעוכריך די לשלילה תהיה יצירתי אל תהיה בנין ילדים סתירה
2
השתתפות בהפגנה. כן או לא?
אורית פאיאנס | 14-12-2017 17:03
למה כן להשתתף בהפגנה? בוודאי שאשמת איש לא הוכחה... הרי הכל בחקירה. עם זאת, במדינה מתוקנת, ראש ממשלה אמור להשעות עצמו, לפחות, במצב כזה, ולמנות את סגנו (יש לו סגן?!) לממלא מקומו עד שיתבררו העניינים. אחרי הכל אין אלה חקירות של מה בכך. אינני חושבת שרבין היה טלית שכולה תכלת, אבל הוא התפטר מיידית, על המצאות 5000 דולר בחשבון בנק שנותר מתקופת ו כשגריר בארהב. ולימניים שבינינו, אינני מעלה על דעתי שבגין לא היה מתפטר במצב שכזה (האמת שאינני יכולה להעלות על דעתי, את בגין עומד במרכזן של חקירות שחיתות שכאלה). בגין, כמו מנהיגים אחרים בעבר, כמו גם נשיאנו כיום (ריבלין), ראה עצמו כמשרת הציבור ולא כאדוניו. זאת ועוד, פעילות רוהמ ואנשיו, להכשיר, להסתיר, לחוקק חוקים שיגנו עליהם מפנינו, להחליש את יכולתה של המשטרה למלא את תפקידה, וליצר דה לגיטימציה של הרשות השופטת... חמורים עד כדי כך, שמצדיקים לחלוטין איחוד כוחות של שמאל וימין. ויציאה משותפת לרחובות. לא מדובר על הפלת הימין. אני מניחה שיש אנשים ראויים להחליף את רוהמ בשורות הימין. מדובר ביציאה לרחובות כדי לשמור על המדינה ופניה, על שלטון החוק, על ערכים, שכולנו (אני מקווה) שותפים להם, ושחשוב לנו שמדינתנו תהא מושתתת עליהם.
זו אינה דעה,זו אג׳נדה.
אזרח | 14-12-2017 23:49
מטרת המפגינים להעיף את נתניהו וכל מי שיבוא במקומו ובלבד להחזיר לשמאל את המדינה שאיבדו אותה לנוכח השחיתות והסיאוב שהוכחו. רבין לא התפטר בגלל 5000$ , הסכום שהוחזק באופן בלתי חוקי היה הרבה יותר.אלא לנוכח אולטימטום שהטיל היועץ המשפטי לממשלה דאז , אהרן ברק. אם הרב שרלו רוצה להפגין נגד שחיתות שטרם הוכחה, יואיל להפגין אך לא עם דמויות מופת כמנוי נפתלי, אלדד יניב, שלוחת BDS בארץ ועוד שונאי ישראל ״עם קבלות״.4
3
זה לא שמאל
עמית | 14-12-2017 19:02
נוח להגיד שזו הפגנה של השמאל או שאתה עיוור או שהינך שפן מתווה הגז לא נוגע אליך הדירות של הדיור הציבורי שחולקו לבני ישיבות במקום לנזקקים לא נוגע אליך התספורות לטייקונים לא נוגעים אליך הכל ועוד לפני החשדות הנל לא שמאל לא ימין ישר
4
יש משהו תלוש מהמציאות ברבנים של הר עציון
אחד תם | 14-12-2017 23:15
אחד מהם אמר שעדיף מיליון עולים מרוסיה על פני יהודה ושומרון (קבלנו אותם בלי לוותר, בימי שמיר). חלקם תמכו בהסכמי אוסלו הארורים, שהביאו שפיכות דמים הממשיכה עד היום. יוצרים מסמך מידן-גביזון (אישה שלא מייצגת אף אחד בציבור החילוני) ובו פרצות חמורות בקדושת השבת, באשליה שמישהו יעמוד בהתחייבות לשמירת המעט שנותר. ועכשיו אחד שהולך להפגנה שעיקרה שנאה קיצונית לימין וערכיו, תחת מסווה של מלחמה בשחיתות. תלושים, פשוט תלושים.
5
ותומך בדבריך
שמאלני | 15-12-2017 0:08
אז אני שמאלני קיצוני (מבחינה מדינית בעיקר) למדי שמתעב את סגנון השלטון והיהירות של ביבי ומתעב את מה שהוא מייצג בתחום המדיני אבל דברי הכותב הם אמת שאני מזדהה איתה. חזקת החפות היא ערך חשוב בעיניי ולפני שתולים אדם צריך לעבור כמה שלבים משפטיים.