אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מאזוז תקף וחשף: 'למה הקמתי את מפלגת 'יחד"

הרב מאיר מאזוז, התייחס להקלטה שנחשפה בשבוע שעבר בה נשמע יו"ר מפלגת ש"ס, השר אריה דרעי כשהוא משתלח ברב שלמה עמאר, וגילה מה גרם לו להקים את מפלגת 'יחד'

הרב מאזוז תקף וחשף: 'למה הקמתי את מפלגת 'יחד''
  (צילום: יעקב נחומי/פלאש90)

ראש ישיבת 'כסא רחמים' ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי, הרב מאיר מאזוז, התייחס אמש (מוצ"ש) במסגרת שיעורו השבועי, להקלטה שנחשפה בשבוע שעבר בה נשמע יו"ר מפלגת ש"ס, השר אריה דרעי כשהוא משתלח בראשון לציון ורבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר, ומדבר עליו בזלזול.

זו הפעם הראשונה מאז פרוץ הסערה בה הרב מאזוז נותן את דעתו לעניין באופן פומבי.

"אתם יודעים מי זה אבו עמאר?"

"השבוע פגעו אנשים בכבודו של גאון עולם, הרב עמאר שיהיה בריא", אמר הרב מאזוז. "לא די שפגעו בו גם קראו לו "עמאר". אתם יודעים מי זה אבו עמאר?! להבדיל זה ערפאת, לקרוא לתלמיד חכם גדול בשם כזה על לא דבר, על לא דבר! מה קרא לכם?". הרב מאזוז התייחס לטענה לפיה מדובר בפליטת פה ואמר: "פליטת פה? לא, אח"כ ממשיכים, מוציאים קלטת". הרב מאזוז הגיב גם לקלטת שפרסמה בה נשמע הרב עובדיה יוסף זצ"ל כשהוא כועס על הרב עמאר ואמר: "עכשיו השמיעו לי קלטת איך מרן קורא לו בימיו האחרונים 'ידידי, אהוב נפשי'. בערב כיפור בא ביקש ממנו מחילה".

"בכל זאת הרב עובדיה הלך לבקש סליחה בערב כיפור תשע"ד. אמר לו (הרב עמאר; ג"ע); 'מחול לך מחול לך אתה ידיד'. שוב פעם בסוכות הרב עובדיה קרא לו אמר; 'תביאו אותו' אמר לו; 'מחול לך', וסיימו עם זה. להזכיר עוונות ראשונים זה אסור!"

בשלב הזה התייחס הרב מאזוז לדבריו של דרעי בהקלטה לפיהם הרב עמאר רוצה להשתלט על המפלגה וסיפר סיפורים מופלאים על הנהגותיו של הרב עמאר "היושב בתענית על עם ישראל הרבה ימים בשנה".

"דרעי צריך לבקש סליחה מהרב עמאר"

הרב מאזוז סיפר: "כאשר הוא (הרב עמאר; ג"ע) יושב בבית הדין יחדיו, אם היו רוב- מיד היה אומר 'אתם רוב ומקבל דעתם', למרות שיכול לומר אני עם נסיון גדול, קבלו את דעתי. הוא עניו וצדיק, כך גם כשיוצא משיעור שנמצא ליד רבנים מבקש מחילה שצריך לצאת. מתנצל. איזו ענווה! מי עושה דבר כזה היום?".

"ענווה כזאת, הוא רוצה להשתלט? מה יש לו להשתלט?! למה בכלל הגיעו הדברים האלה? למה בעל דברים דידו את? סתם מישהו מפליט מילים, התפרסמו שלא כדין, אבל זה מה שיש, וצריך לבקש מחילה מתלמיד חכם כזה".

"חייבים למחות, וכל הכבוד ל'יום ליום' שכתב מחאה מאופקת, יש שם גם מאמר של הרב בניזרי, מאמר נפלא, שכתב: תפסיקו זה הורס את מפעלו של מרן".

"לא עברו ארבע שנים מפטירתו של מרן, ומחלוקת עד השמים, על מה יש פה איזה התחרות?".

בגלל דרעי, ליצמן וגפני

הרב מאזוז חשף גם את הסיבה בגינה החליט להקים את מפלגת 'יחד' וסיפר: "אומרים; 'למה עשינו את מפלגת 'יחד'?, אתם יודעים למה? אמרו שלושת הגאונים (דרעי, גפני, ליצמן) אנחנו הולכים עם בוז'י, בוז'י זה אלה שרוצים לחלק את ארץ ישראל. וכל אלה שאוהבים את ארץ ישראל כאב להם, לא מוכנים לזה".

הרב מאזוז הוסיף: "כאשר ש"ס אמרו את זה לפני הבחירות, ולא אמרו מה שהרבנים יאמרו, אלא לפני הם מכתיבים לרבנים שילכו עם השמאל, זה אסור, אסור ללכת איתו הם רוצים להחריב הכל. גם שתי מדינות. איך שרה אמרה;כ'י לא ירש בן האמה הזאת עם בני עם יצחק'".

"לכן עשינו את מפלגת 'יחד'. כל אלה שמדברים גבוהה גבוהה על רבי אליהו ישי, אדרבא הוא ניסה לעזור לכם. מתחילה כשאמר אריה דרעי לאלי ישי לפני שהתחלנו, בוא תהיה מקום שני אמרתי לו בסדר, אבל בתנאי שכשמדברים על ארץ ישראל שיתנו לנו חופש הצבעה. זה הכל. הלכתי לרב בעדני והסברתי לו את הכל. אמר לי; 'אני מבין אותך. לא יתכן שארץ ישראל תימכר על פי גחמה של יו"ר אחד'. לא הסכים (דרעי; ג"ע) לא הסכימו, אז נלחמנו ויכתתו רגליי".

"אני מקווה שפעם הבאה יבינו, ולא יאמרו שבע אפס", אמר הרב מאזוז כשהוא מתייחס להתבטאותו של דרעי על כך ש'יחד' לא עברה את אחוז החסימה.

בסוף דבריו אמר הרב מאזוז: ""רש"י אומר; 'קרח שפיקח היה מה ראה לשטות זו?. אתה אריה דרעי פיקח, 'שפיקח הוא' גימטריא אריה דרעי. בשביל מה יש לך להסתכסך עם גאון עולם?! למה? הוא עסוק בלהשתלט?! תראה איזה ספרים הוא חיבר, הלכה דרושים מוסר, למה תעשה את זה? צריך לבקש מחילה ולמחוק את הדבר הכואב הזה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בוחר במפלגה שלא מגמגמת
אני | 12-11-2017 12:12
בכל מה שקשור לפסוק הנ"ל שלא ירש בן האמה הזאת עם בני עם יצחק זה חלק בלתי נפרד מהתורה ועם כל הכבוד לבנט אבל אסור לשכוח שהגירוש מגוש קטיף היה יכול להימנע אם ח"כ של המפד"ל היו עושים כמו מה שעשו הרב יצחק לוי ואפי איתם!
2
הבהרה
אלי ישי | 13-11-2017 20:09
...הסיבה היחידה שהרב מזוז..תמך בהקמת מפלגה שלא קיימת זה כדי להיות מנהיג מפלגה...כי בהיותי יו"ר שס...לא התייחסתי אליו ולא צרפתי אותו למועצת החכמים...שום סיבה אחרת לא ארץ ישראל ולא מסורתיים...אל דאגה לרב מזוז יש ..תשובה..לכל קושיא..אף פעם לא מודה ולא חוזר בו..מחכים שישיב על השאלה...למה למה למה גרם לחרבן ופילוג נורא מה שלא היה אצל הספרדים אף פעם... מה שנראה שהוא המתין שמרן זיע"א לא יהיה איתנו ..ואז יהיו תירוצים למה הוא מקים מפלגה...זו האמת ..ושאר הדברים..תירוצים..
שקרן!
מרן | 31-01-2018 15:47
יא שקרן מה אתה מנסה להציג את עצמך אלי ישי? זה רק מראה עד כמה שאתה טמבל
בלי קשר לשטויות שכתבת
פרופ' יש פתרון | 21-11-2017 20:05
ברגע שהרב עובדיה יוסף זצ"ל נפטר כללי המשחק השתנו!!! בניו שהם גדולים בתורה לא מגיעים לדרגתו גם לא בהשפעתם על ח"כ. חכם שלום הכהן שליט"א רחוק מלהיות מתאים לפוליטיקה. ש"ס יורדת בסקרים רק באשמת עצמה...אין אף מפלגה חרדית ספרדית מכהנת שמפריעה לה בשלטון וכל הסיבות להאשים את מפלגת יחד זה הכנת אליבי לכישלון והציבור לא טיפש ורואה את מעללי ח"כ של ש"ס ומבין שחייבים לעשות מהפך ולהחזיר עטרה ליושנה באמצעות מפלגת יחד שהיא עם השקפת עולם חרדית לאומית לכל דבר ועניין של כל המגזרים הדתיים ירוויחו מכך!!!