אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גרעיני הנח"ל של בני עקיבא חוזרים לפאלחה בקיבוצים

אחרי שבמשך שנים ארוכות עסקו גרעיני הנח"ל של בני עקיבא, בפעילות חינוכית, השבוע, החל גרעין הנח"ל 'לביא' של התנועה להתנדב בענפי החקלאות באזור עוטף עזה כחלק משירותם הצבאי. המטרה היא "חידוש ערך החקלאות, ההתיישבות והעבודה העברית כערך מרכזי בחיי החברה הישראלית החוזרת לחייה הלאומיים בארצה."

גרעיני הנח"ל של בני עקיבא חוזרים לפאלחה בקיבוצים
  הורה האחזות. (פלאש90)

חברי גרעין הנח"ל של בני עקיבא משבט "לביא" בתנועת בני עקיבא מחזירים עטרה ליושנה והחלו השבוע לעסוק במשימות חקלאות כחלק משירותם הצבאי.

לפני שש שנים החליטה תנועת בני עקיבא בשיתוף עם ראשי מכינות הקדם צבאיות לחדש את גרעיני הנח"ל במתכונת משולבת של פעילות חקלאית והקמת יישובים. יחד עם זאת, מקיימים חברי הגרעין פעילות חברתית חינוכית בה עוסקים כל גרעיני הנח"ל כיום.

"גרעיני הנח"ל כיום לא עוסקים בחקלאות כבעבר" אומר עודד משיח, רכז גרעיני הנח"ל של תנועת בני עקיבא, "בסופו של דבר הצלחנו לקבל אישורים ממשרד הביטחון שיאפשרו לגרעיני הנח"ל של בני עקיבא לחזור ולעסוק בענפים אלה" ציין.

השבוע החל פרק 'המשימה הלאומית' בגרעין 'לביא', ובו מתנדבים חברי הגרעין במגוון משימות לאומיות ברחבי הארץ. לראשונה זה שנים רבות, יתנדבו חברי גרעין הנח"ל במשימות עבודת האדמה והחקלאות בקיבוץ.

חברי הגרעין אשר בחרו להצטרף לקבוצה החלוצית ועברו את ראיונות הקבלה יחלו את עבודתם באזור חבל עוטף עזה בשיתוף עם קיבוץ עלומים של הקיבוץ הדתי.

חוזרים לפאלחה

יש לציין שבשנים האחרונות גרעיני הנח"ל כמעט ואינן עוסקות בחקלאות כבעבר, אלא משתלבים בעשייה חברתית חינוכית ברחבי הארץ. בעקבות דרישה מחברי הגרעין והחיבור הטבעי עם תנועת הקיבוץ הדתי, החליטו בבני עקיבא להציע לקבוצה מחברי הגרעין את האפשרות של עבודה בתחומי החקלאות באחד מהקיבוצים הדתיים.

משיח מסביר כי המטרה היא "חידוש ערך החקלאות, ההתיישבות והעבודה העברית כערך מרכזי בחיי החברה הישראלית  החוזרת לחייה הלאומיים בארצה."

ומהי המשימה החקלאית? חברי הגרעין ייקחו אחריות על ענפים חקלאיים, זאת בשילוב עם לימוד ערכי ומקצועי בתחומי החקלאות.

משיח מסכם כי "חברות בגרעין הנח"ל נותנת אפשרות לבוגרי התנועה ליישם בחייהם הבוגרים את ערכי התנועה, עליהם גדלו במשך השנים".

יאיר שחל, סמזכ"ל תנועת בני עקיבא והאחראי על פיתוח ההגשמה בתנועה: "אחת מהתוכניות החשובות שמנהלת התנועה בגיל הבוגר, שתפקידה להשפיע על חינוך הנוער הלומד במסגרות ממ"ד ולחזק את החיבור לאהבת הארץ."

"כניסה של גרעין הנח"ל הנוכחי לעבודה בקיבוץ עלומים הינה המשך לקשר ההיסטורי ושיתוף הפעולה של בני עקיבא עם תנועת הקיבוץ הדתי." מסביר שחל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו