אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: מה קורה לחיילות שמתגייסות לקרבי

הקמפיין נגד השירות המשותף ממשיך. והיום שוחרר סרטון חדש החושף את האבסורד שבהורדת הרף ביחידות הקרביות ואת הנזקים שנגרמים לחיילות שהתגייסו לקרבי. צפו

צפו: מה קורה לחיילות שמתגייסות לקרבי
  (צילום: מתוך הסרטון)

הקמפיין של 'אחים לנשק' נגד פקודת השירות המשותף נמשך.

היום (א') שוחרר סרטון אנימציה חדש, המדבר על האבסורד שבהורדת הרף ביחידות המעורבות, ואת הנזקים שנגרמים לחיילות בשירות הקרבי.

את החץ מפנים ב'אחים לנשק' דווקא אל היוהל"ם (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר), שלטענתם החליטה להשתמש בצבא ככלי לקידום א'גנדה פמיניסטית- רדיקלית, גם במחיר של נזק לבריאותם של החיילים בפעילות המבצעית.

בסרטון מתואר כי צוות היגוי שייעץ להגביר את אחוזי הלוחמות בשירות הקרבי, הורכב מנשות שמאל, חלקן שמאל קיצוני ואף סרבניות.

לדברי יוצרי הסרטון, הגיוס המוגבר ליחידות קרביות לנשים, עמד בניגוד למסקנות של ניסוים ומחקרים רפואיים מהארץ ומעולם ונעשה ניסיון לטשטש את הבדלים פיזיולוגים מבוהקים בין נשים לגברים.

לוחמות נפצעו בשיעור כפול

ההבדלים פיזיולוגים בין גברים לנשים מראה שכוח הרמה נמוך ב-47%, חוזק השריר נמוך ב-40%, יכולת אירובית גם היא נמוכה בשיעור של 20%, מהירות הליכה גם כן ירודה ב-26% ומסת שומן גבוהה יותר ב-70% עד 100%.

46% מהלוחמות נפצעו, מדובר בשיעור פציעות כפול בהשוואה לחיילים. בנוסף, שיעור גבוה של צניחת רחם, צניחת רצפת האגן ובעיות בפריון ביחס לאוכלוסיית נשים כללית. התוצאה הינה בהיקף פציעות עצום ולעיתים בלתי הפיך בקרב נשים. בניסיון לצמצם את התופעה, הורד הרף המבצעי באופן חלקי ביחידות חי"ר חדשות ויחידות עזר.

ניתן לראות לוחמים עם ארבע מחסניות במקום שש, שרפרף במבחני הקיר, m16 מקוצר במקום התבור, סרגל מאמצים "מותאם", אי סחיבת מקלעים וכן קסדה ואפוד קלים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה

"אמירות הקוראות לפילוג הצבא ופגיעה בכבודם של אנשים הן אמירות שיש להתנגד אליהן ולהוקיע מהחברה. צה״ל ובתוכו היוהל״ם, מונעים משיקולים מבצעיים וענייניים ומצרכי המערכת, רואים את טובתה לנגד עיניהם וימשיכו לפעול בכדי להגן על מדינת ישראל על ידי כלל המשרתים, תוך הדגשת ערך הניצחון, אהבת המולדת, השליחות, הרעות וכבוד האדם.

היוהל״ם הינו גוף מקצועי ואינו מונע מאג׳נדות פוליטיות. לוחמות צה"ל משרתות בתפקידי הלוחמה השונים בהתאם ליכולתן ונתוניהן האישיים. שילוב הלוחמות יבוצע בתפקידים המאפשרים זאת בלבד כאשר לנגד עיניו של צה״ל נמצאת בריאות החיילים והחיילות והיא מהווה גורם מכריע בתהליכי קבלת ההחלטות.

הטענות בדבר הורדת הרף המבצעי לצורך שילוב לוחמות אינן נכונות. עם זאת, ישנו הבדל בין הדרישות מלוחמות ולוחמי הגדודים המעורבים בשל היותם חי״ר קל, והמצופה מהם שונה מלוחמי החי״ר. אחוז הפציעות והנשר הרפואי בקרב לוחמות ירד בשנים האחרונות, זאת בעקבות עבודת מטה רחבה בשילוב כלל הגורמים הרלוונטים בצה"ל. עבודת המטה כללה המלצות להקמת הכשרה אחודה לגדודים המעורבים, בניית סרגל מאמצים מותאם ליכולות הפיזיולוגיות של נשים, תגבור המענה הרפואי, שיפור מעטפת התזונה והתאמת הציוד הקרבי לנשים- זאת תוך שמירה על הרף המבצעי הנדרש מאותם הלוחמים והלוחמות." 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
אם כ"כ מפריע לכם שבנות מתגייסות לקרבי
ערן | 09-04-2017 14:45
אז אולי תדאגו לביטול ההסדר ? כך שיותר בנים ישרתו 3 שנים (ולא רק שנה וחצי) וכך יצטרכו פחות לגייס בנות.
לבטל את ההסדר
יהודי | 09-04-2017 21:16
אם כבר לבטל . רק ללמוד תורה.
הכל זה בסדר עד שזה מגיע להטבה של הביינישים
דן | 09-04-2017 17:29
1. למה שיעלו לחילונים בחזרה, לא עדיף שיעלו להסדרניקים משנה וחצי לשלוש ? 2. מהיכן אתה יודע שלא חסרים חיילים ? זה לא אמור להיות נתון סודי ? 3. הרי הגדודים המעורבים עושים בט"ש והגיוס שאתם כ"כ מתנגדים לו לשריון מיועד לתצפיות בטנקי תובה בגבול מצריים ולא ללחימה - צריך כדי לפנות לוחמים שיתחזקו שמירות ומחסומים בשטחים וכך גם מילואימניקים יעשו פחות. 4. אין לך שום חלופה לשרות של הלוחמות, אתה רוצה להוציא אותן אך לא מוכן לתת יום אחד יותר כדי להחליף אותן, שהחילונים יסבלו
לא חסר חיילים בצבא
| 09-04-2017 15:13
עובדה שזמן השירות הסדיר הורד לשנתיים ושמונה ואם חסר שיעלו בחזרה אך זה לא מה שמטריד את הצבא ובגללו הוא מגייס נשים..
2
חילות קרק"ל במוצ"ש
גד | 09-04-2017 15:44
אתמול במוצ"ש חבר לוחם מגבעתי,כנראה פרק את הכתף.אמרתי לו שילך לרופא .אמר שיש במוצ"ש תור אין סופי ש חיילות קרק"ל,שמנסות להוציא גימלים.ו בוכות לרופא כי אין להם כוחות לחזור לצבא
3
חובה על המטכ"ל לוודא..
דרדס לבן.. | 09-04-2017 16:13
שבכל מפגש בודד בין נקבות וגברים, בין אם בטנק או במקלחות משותפות....יוולד תינוק חדש בשר תותחים כבטר המטכ"ל "המזהה תהליכים......"!!!
4
לדעתי הסיבה היחידה לאיסור גייוס בנות
| 09-04-2017 22:39
זה רק בגלל חוסר הצניעות שהורסת גם את הבנים וגם את הבנות.יש בנים ובנות שגם כך הם הרוסים והם המדברים בעד אבל לא אליהם הכוונה.כל השאר זה בעיה קטנה.על מה אנחנו מזדעזים בסמן האחרון אם לא על הטרדות ואונס.תפסיקו לעצום עיניים ולשקר לעצמכם.
5
בנות לא שוות כלום אם הן לא מתנהגות כמו גברים
פמניסטית | 20-04-2017 9:30
6
קרבי זה הכי אחותי
דודה גאה | 21-02-2018 11:30
אחיינית שלי מחר מסיימת קרוס מכית ברדלס . רובי 08 ולא שהיא רק לוחמת היא מעטה תפקד על טרוני הגדודים המעורבים הקרביים המתגייסים בימים אלו . ( כל טירונות זה 4 חודש ) הטיעונים והפרשניות פה הם אינטרסנטיות מסורתיות עי בעיני הדת והרבנים שאוסרים גיוס בכלל . וגיוס לקרבי עד כמה וכמה הם מעדיפים שתתרמו פחות למדינה תעשו שירות לאומי שלא תורם כמו החיילות האלו ברמה שאין מה להשוות בכלל . ואם אפשר תהיו אוכלי חינם ולא תתנו עצמכם למדינה ותשובו ותלמדו תורה מהבוקר ועד הלילה . . האמת היא וזו האמת שיש עליה משמעותית בשנים ה4חרונות לגיוס נשים לקרבי עי יש להן מוטיבציה גדולה יותר . אפילו יותר מהגברים . וזו סטטיסטיקה מוכחת לצערנו שיעור הבחורים המתגייסים לקרבי ירד בשנים האחרונות . ודווקא אצל הנשים עלה . היא כבר שנה וחצי בפנים ויש לה שנה וחצי נוספת לפנייה .. לא היא ולא אף אחת מחברותיה לא נפצעו חלילה וחס לא מתבכייניות . ברור לכל מי שרואה סרטון כזה מגמתי שהוא נסיון כושל של שכנוע לא להתגייס לצבא ובטח לא לשירות הקרבי . על אפכם וממתחם מחר היא הופכת למפקדת ! ישר כוח לה .. ואם אתם אוהבים את המדינה הזו תתרמו גם אתן קצת !
לא הבנתי?
אייל | 10-06-2018 22:31
מה בעצם הטיעון שלך?! אז זהו שאין לך. רק סיסמאות ריקות מתוכן. מה שמוכיח עוד יותר את הבעייתיות שבגיוס נשים... אני לא רואה את אישתי או אחיותי עוברות טירונות בשיריון שאני עברתי. זה באמת לא קל. להיות תקוע בטנק יום שלם (כן נכון, צרכים רבותי, אנחנו בני אדם). להרים פגזים וזיווד ששוקל טונות. יותר מזה אני רוצה לראות אשה שמליחה לבלום טנק כנהגת, פעם אחרי פעם אחרי פעם... הגב יישבר לה באותו היום. וכל זה למה?! להגיד שגם אנפשוטיכולות. זה פשוט טיפשי עד כדי מגוחך. יש מספיק דרכים לתרום לצבא ולעם ישראל בכלל ראי ערך, מודיעין שדה, שירות לאומי במשרד הביטחון, קצינות בתפקידי מטה וכו' לא חייבים לשלוח את בנותינו לחזית הקרב