אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גם רבני בית הלל: אסור להתגייס לגדודים המעורבים

ארגון בית הלל, ורבנים נוספים מהזרם הליברלי יוצאים בקריאה נגד פקודת השירות המשותף וקוראים לצה"ל לגלות רגישות כלפי הציבור הדתי ולאפשר לו לשמור על ערכיו ואמונותיו בתוך כלל הצבא

גם רבני בית הלל: אסור להתגייס לגדודים המעורבים

הציונות הדתית מאחדת שורות נגד המגמה החדשה שהשתלטה על צה"ל.

כחצי שנה לאחר עדכון פקודת השילוב הראוי, והחלפתה לפקודת השירות המשותף, מפרסמים רבנים מהזרם הליברלי בציונות הדתית – צהר ובית הלל נייר עמדה (מעין פסק) בנושא השירות הראוי בצה"ל וקובעים כי אין לשרת ביחידות מעורבות בהן המגורים ואורח החיים משותפים לבנים ולבנות, וכן במסגרות הכוללת פעילות פיזית משותפת וקרובה בין המינים.

את נייר העמדה מפנים הרבנים לבני הנוער של הציונות הדתית, ומציינים כי "הפנייה נעשית מתוך תפיסה מוצקה שצבא הגנה לישראל הוא מקום של אחדות ולא של פילוג. בצה"ל מתכנסים יחד כל שבטי החברה הישראלית ומתאחדים למען הגנת בטחון מדינת ישראל. אנו מתנגדים לכל ניסיון של פילוג וקרע סביב צה"ל, ולכל פגיעה בכבודם של חיילים וחיילות  בצבא הגנה לישראל."

להורדת הפסק לחצו כאן

בנוסף פונים הרבנים גם למפקדי צה"ל, וקוראים להם לגלות רגישות כלפי הציבור הדתי ולאפשר לו לשמור על ערכיו ואמונותיו בתוך כלל צה"ל, כדי שלא יצטרך להסתגר "בגטאות" ייחודיות בתוך הצבא.

יש לציין כי רובם של החתומים על המכתב, אם לא כולם, מתירים ואף מעודדים גיוס בנות דתיות לצה"ל, וכעת לראשונה נשמע קולם, לאחר שעד כה היו אלה הרב צבי טאו ותלמידיו שהרימו את קול הזעקה בנושא.

המכתב אינו מתייחס לנושא הגיוס של בנות לצה"ל אל רק לנושא העירוב וההפרדה בין החיילים והחיילות במסגרות הצבאיות השונות, ולכן הם מחלקים בין מסגרות צבאיות שונות – יחידות עורפיות בהן השירות המשותף לבנים ולבנות אינו כולל פעילות פיזית משותפת, ואינו כולל מגורים ואורח חיים משותפים, בשונה מהיחידות הקרביות.

"מסגרת עבודה משותפת של חיילות וחיילים, שלא כוללת פעילות פיזית משותפת וקרובה, הינה חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים הן בצבא והן בחיים האזרחיים, והיא ראויה ומותרת בהחלט" נכתב במסמך. "לעומת זאת, ישנן בצבא מספר יחידות קרביות כדוגמת גדודי הבט"ש המעורבים (קרקל, אריות הירדן וכיו"ב) שטרם מצאנו פתרונות כיצד ניתן ליישם שם את ההפרדה הנדרשת, ולכן כיום אסור לשרת בהן."

על המסמך חתומים יו"ר ארגון צהר הרב דוד סתיו והרב שלמה ריסקין רבה של אפרתף ראשי מדרשות וראשי מכינות לבנות לפני גיוס, כדוגמת הרב אוהד טהר-לב ממדרשת 'לינדנבאום', מיכל נגן – ראש מכינת 'צהלי', ראשי ישיבת הר עציון הרב משה ליכטנשטיין, הרב יעק מדן והרב ברוך גיגי, אסתי רוזנברג ראש בית המדרש לנשים במגדל עז ועוד.

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
להכריז על הפסקת גיוס
| 15-03-2017 22:04
2
בלי קשר לרבנים קצינים בכירים נלחמים בשקר ה- "לוחמות"
סתם אחד | 15-03-2017 23:04
האלוף רון טל תא"ל אביגדור קהלני קצינים בכירים בצה"ל שבראשם אל"מ רז שגיא שמקדיש כבר שנים למלחמה ב"לוחמות" וחשיפת השקרים מסביב ליחידות האלה, כתב גם ספר בנושא, ריכז מחקרים מכל העולם פעיל בכנסת עם קצינים אחרים במיל' נגד התופעה. אבל התקשורת משתיקה את העניין קרוב לעשור. נוח לה להציג את זה כעניין של "רבנים" כי הכי קל להסית נגדם ולהסיט את הדיון מסוגיה צבאית מקצועית לעניין דתי פנאטי כביכול.
3
בושה לרבנים שחתמו על המסמך המביש הזה.
אשר | 16-03-2017 18:57
בפרט לרב מדן שאני מעריכו מאד מתוך סעיף 3, "בנוסף נבהיר כי אין בדברים הבאים התייחסות לעצם שילוב נשים במקצועות הלחימה השונים" . תראו איך הם מפחדים מהצל שלהם, אפי' חילונים כאביגדור קהלני רון טל ועוד אמרו את האמת שלהם נגד שירות קרבי לחיילות, ואלו הרבנים לא רק שלא יוצאים נגד אלא יוצאים בהבהרה מפורשת שאין בדברים שהם כותבים התייחסות לנושא, שחלילה לא יבוא מאן דהו ויפרש שהם נגד שירות קרבי לחיילות, כמה פחדנות ונמיכות קומה. סעיף 5, מסגרת עבודה משותפת של חיילות וחיילים שלא כוללת פעילות פיזית משותפת וקרובה, הינה חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים הן בצבא והן בחיים האזרחיים, "והיא ראויה ומותרת בהחלט". ראויה ומותרת ? בצבא ? האם ראוי שחיילת דתיה תשרת בצבא שהוא מלא בניבולי פה ודיבורים בוטים , גם אם לא ישנים באוהל אחד או בטנק אחד ? הנהגה של הציונות הדתית הנהגה של נמושות, לא פלא שהם הציבור שהכי תורם הפך לילד כאפות של המדינה, כולם יודעים שהם יתכופפו, במקום שילמדו קצת מהחרדים או מהערבים להשתולל מתי שבאמת צריך ממש גלותיים כמו החרדים, הם מתנהגים בשתדלנות כמושקה לפני הפריץ, וגם אתם כך, כל אחד ואמונותיו ולא חשוב כמה צבא תעשו ותטפחו לעצמכם על השכם , ברגע האמת אתם חיים בתודעה גלותית, והמכתב הזה הוא משל בזעיר אנפין.
4
נהיו לגמרי רפורמים
נאוה | 27-03-2017 14:31
מערבים נשים בפסק דין של רבנים... תראו מי חתום על ה"פסק" דין