אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

טובות השתיים: החברות הטובות שהחליטו להפוך לכוכבות ילדים

לקראת חנוכה, החברות הכי טובות- רחלי ואביה בראיון מיוחד לסרוגים מספרות על ההצגה שלהן לקראת החג, איך זה להיות כוכבות ילדים במגזר הדתי ומה גרם להן לעזוב הכול ולרוץ אל עבר עולם הילדים?

החברות שהחליטו להפוך לכוכבות ילדים
  החברות הכי טובות (צילום: יח"צ)

אתם יכולים לקרוא להן 'רינת' או 'מיכל הקטנה' של המגזר הדתי. עם 14 הופעות במהלך שמונה ימי החנוכה וילדים שמדקלמים את השירים שלהן ומלווים אותן עד לאוטו כדי לעשות תמונה או סתם לקבל חיבוק-כוכבות הילדים רחלי ואביה מאושרות ומקוות רק להמשיך להגשים ולחיות את החלום.

לחברות הטובות- רחלי ואביה היה ידוע מאז ומתמיד שילדים והבמה הגדולה זה המקום הטבעי שלהן. הן חברות כבר למעלה מ10 שנים והחלום המשותף על הבמה רק חיזק את העניין.

ההיכרות בניהן התחילה בבית הספר באור עקיבא בו הן עשו שירות- רחלי בתור מורה חיילת ואביה בתור בת שירות. "כבר שם היה חיבור מהרגע הראשון וגם שם אהבנו לעלות על במה ולעשות שמח ומאז אנחנו חברות" מספרת אביה (31) שמאז הקשר שלה עם רחלי רק הלך והתגבש עם הזמן למחזמר ילדים העוסק בנתינה, חברות ושיתוף.

כמעט יובל המבולבל של המגזר

כמעט יובל המבולבל של המגזר

מהמשרד וחנות הבגדים לבמה הגדולה 

אביה (31) מאלקנה, נשואה לזיו, מנהל פרויקטים ואם לארבל ויובל המתוקים. היא לא הגיעה אומנם מעולם המשחק, אך האהבה לילדים ולבמה תמיד בערה בה גם כשהיא עבדה במשרד נורמטיבי: "היה ברור לי שבאיזה שהוא שלב אני אעשה את הצעד הזה ואשים את החלום, גם כשעבדתי במשרד תמיד אמרו לי שאני חייבת לעשות הצגות ימי הולדת והוסיפו שלא מתאים לי עבודה משרדית ושאלך כבר ללמוד משחק".

הרגע המכריע לעזוב את הקריירה המוכרת, קרה לפני שנתיים בו הגיעה רחלי להתארח בביתה של אביה בשבת. "דיברנו על זה שאנחנו חייבות לעזוב הכול ולהתמקד בחלום".

גם רחלי (30) מטבריה, ניהלה באותו הזמן חנות בגדים והחליטה שהגיע הזמן: "כשהבעלים שלנו הגיעו מהתפילה הם היו בשוק מהשיחה, אבל מאז הם מאחורינו בכל פרט ופרט, כי הם ראו שהחלום שלנו חזק ואמיתי", משחזרת אביה את הרגע.

רחלי שכבר הספיקה לעבור קורס משחק, להתחתן עם משה הכבאי ולהביא לעולם את ירדן החמודה, החליטה יחד עם אביה לפנות אל אנשי המקצוע הטובים ביותר ולהרים הצגת ילדים שתגשים את חלומם המשותף לשמח על במה אחת את כל הילדים.

"כשהחלטנו להגשים את החלום לא באמת ידענו לאן הוא יוביל" מספרת רחלי "פשוט האמנו בחלום והחלטנו ללכת עליו עד הסוף, ללמוד הכול מאפס מהאנשים הטובים ביותר ולא להתפשר".

הלכו עם החלום עד הסוף

הלכו עם החלום עד הסוף

על התוצר הסופי, ההצגה 'רחלי ואביה- החברות הכי טובות' עבדו מעל לחצי שנה. "עד שלא הרגשנו שאנחנו לגמרי שלמות ומוכנות לא התחלנו". מספרת אביה "בהתחלה הצגנו מול חוגים קטנים וביישוב שלנו עם הילדים שאנחנו מכירים, כדי לראות את התגובות ומה הילדים אוהבים וצוחקים יותר או פחות".

היום כבר יש להן לוח הופעות צפוף לקראת חג החנוכה, בו הן עתידות לעלות עם המופע המפורסם שלהן פלוס תוספת מיוחדת לחג. וכמובן הן לא מוותרות על הדלקת נר חגיגית עם הילדים ושירת שירי חנוכה יחד.

חברות, נתינה והומור

בהצגה שלהן 'רחלי ואביה – החברות הכי טובות' מוצגת במרכז הבמה חברות העוברת קשיים ומכשולים שמביאה להצגת ערכים חשובים, כמו: נתינה, חברות אמת, שיתוף ועוד.

במרכז העלילה המוזיקלית נמצאות שתי חברות טובות שמוצאות מנורת קסמים אבל הפעם אין בה שלוש משאלות, אלא רק משאלה אחת בודדת שרק אחת מהן תוכל לקבל.

החברות יוצאות בעקבות כך לשלוש משימות שהמנצחת בהן תזכה במשאלה. אז מי תקבל אותה? ואיך תגיב החברה לניצחון של חברתה הטובה? כל זה בהצגה מוזיקלית, חינוכית ומצחיקה.

ההצגה שלהן אומנם מיועדת לילדים מגיל 3-7, אבל הן מבטיחות מניסיון שההצגה יכולה לגרום הנאה לכל המשפחה.

מתרגשות בכל פעם מחדש

מתרגשות בכל פעם מחדש

"מרגישות פורצות דרך במגזר"

בכל זאת כוכבות ילדים דתיות- זה קצת חדש ויש שיגידו אפילו 'עוף מוזר'. לא בכל יום אפשר לראות שתי אמהות דתיות שמחליטות ללבוש שמלות צבעונית ולהיות 'יובל המבולבל' של המגזר הדתי או לפחות 'מיכל הקטנה'.

מהן התגובות שאתן מקבלות? 

אביה: "האמת רוב התגובות היו מאוד מפרגנות. הבעלים שלנו מאוד מפרגנים וזה הכי חשוב. בסופו של דבר, הם ממש הצטרפו לעסק הזה וכיום הם חלק בלתי נפרד ממנו"

רחלי: "אני חושבת שהאנשים שמכירים אותנו לא ראו בזה משהו מוזר או מפליא בגלל שהם יודעים מי אנחנו וכמה שזה מאפיין אותנו". אביה מוסיפה: "גם החברות שלי אומרות את זה על רחלי וגם חברות שלה אומרות עלי, שהשילוב הזה פשוט תפור עלינו. כולם בסה"כ מאוד מפרגנים, החברים, המשפחות וגם אנשים שאנחנו לא מכירות מגיעים אלינו בסוף ההצגה כשהילד מחבק אותנו ומודים לנו".

אתן מרגישות שיש קשיים מיוחדים להיות כוכבת ילדים במגזר הדתי?

רחלי: "אנחנו מרגישות די פורצות דרך במגזר הדתי. עדיין כוכבות ילדים דתיות זה משהו לא נפוץ, אבל אנחנו כל כך מאמינות ונהנות מהדרך שלנו שגם כשיש מחסומים (ויש) אנחנו או קופצות מעל או הולכות הצידה ולא מוותרות".

אביה: "הערכים שגדלנו עליהם כבנות דתיות, זה גם משהו שאנחנו מנסות להכניס בהצגה שלנו, אך בכל זאת יש אוכלוסיות שאנחנו לא נוכל להופיע אצלם כמו חרדים וזה בסדר. אנחנו משתדלות לדבר אל כל הילדים בארץ ובעולם".

מגיעות גם אל ילדי העולם

אל דאגה את הפער של הילדים אליהם לא יכולו להגיע לשמח מסיבות דתיות ואחרות, הן מספיקות להשלים יפה גם בחו"ל. לא מזמן הגיעו אביה ורחלי לשמח גם את ילדי הקהילה היהודית בניו יורק "קבלו אותנו מקסים, היה ממש התגשמות חלום" מספרת אביה.

איפה אתן חולמות להופיע?

"בכל מקום", אומרת רחלי "מבחינתנו להופיע בכל במה ברחבי הארץ והעולם ורק לזכות להמשיך להופיע כי זה באמת הגשמת חלום בשבילנו".

מה מרגש אתכן?

רחלי: "זה מאוד מרגש שילד או ילדה מכירים את השירים והתנועות שלנו בעל פה ומגיעים בסוף ההצגה לחבק אותנו- זה התודה הכי גדולה שיכולנו לקבל".

אביה "היתה הופעה אחת שמנהל השיווק, ראה אותנו מתחבקות לפני העלייה לבמה ואז הוא צחק ושאל : כל הופעה אתן ככה מתרגשות? ובאמת כן. כל הופעה, בכל מקום אנחנו פשוט מתרגשות ונהנות כאלו זאת פעם ראשונה".

בין הבית לבמה 

בקרוב יעלה ערוץ יוטיוב חדש, הופעות חנוכה ושלל דברים חדשים שהן לוקחות בהן חלק פעיל ועם כל זה הילדים שלהן יוצאים לחופש חנוכה שללא ספק יוצר עניין לא פשוט אפילו להורים שאין להם לו"ז הופעות ברחבי הארץ.

איך מסתדר לכן השילוב בין הבמה למשפחה בחנוכה?

"הם באים איתנו או שהם נשארים עם האבות בבית או הולכים לסבתא. כל פעם מחפשים סידור אבל אחרי זה אנחנו דואגות להשלים איתם המון שעות יחד"

אחרי הופעות משלימות פערים עם הילדים

אחרי הופעות משלימות פערים עם הילדים

הילדים כבר משננים את ההצגה והשירים בעל פה?

"הילדים שלנו מדקלמים את השירים ורואים את זה שוב ושוב ביוטיוב, ולא רק הם גם הילדות בשכונה אפילו משחקות מי תהיה רחלי ומי תהיה אביה".

מה יש לכן כאמהות לאמהות להבטיח בהצגה שלכן? 

אביה: "קודם כל אני כאמא מחפשת שלילד שלי יהיה כיף והוא יאהב את המוזיקה וחוץ מהכיף שיקבל ערכים ומוסר השכל מההצגה. בהצגה שלנו דאגנו שהוא יוכל למצוא ערכים של נתינה, חברות, שמחה ושיתוף וגם להנות ממופע מהנה".

רחלי: "אני חושבת שחוץ מכך שחשוב שהילד ייהנה- חשוב שגם ההורים והאחים הגדולים יוכלו ליהנות מהמופע. וברגע שכולם נהנים אז זו חוויה משפחתית וכיף אדיר ואנחנו מקוות לספק את מכלול החוויות האלה במופע שלנו".

===================
גם המופע "רחלי ואביה – החברות הכי טובות" מחכה לכם בלוח ההופעות והאירועים שהכנו עבורכם לחג החנוכה:
להופעות ואירועים באזור המרכז לחצו כאן
להופעות ואירועים בירושלים והסביבה לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו