אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנפגעות חוששות: עזרא שיינברג עשוי להשתחרר היום למעצר בית

יותר משנה לאחר מעצרו, "הרב מהצפון" עזרא שיינברג הנאשם בעבירות מין בנשות קהילתו עשוי להשתחרר היום למעצר בית. "לשחרר אותו ממעצר זה לחזור על מעשה אליעזר ברלנד"

המתלוננות חוששות: תפנית דרמטית בפרשת עזרא שיינברג
  ישתחרר מחר (צילום: באסל עווידאת/פלאש90)

"הרב מהצפון" עזרא שיינברג עשוי להשתחרר היום (ה') למעצר בית.

יותר משנה לאחר שנעצר בעת שניסה להימלט מהארץ, יגיע מחר שיינברג לבית המשפט לדיון בבקשתו להשתחרר למעצר בית. שיינברג לשעבר ראש קהילת אורות האר"י בצפת נאשם בכתב אישום חמור המכיל עבירות שונות של אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים במספר נשים.

הפרשה התפוצצה לפני כשנה, כשבית דין בראשות הרב שמואל אליהו, קבע כי על שיינברג להפסיק לעסוק בכל פעילות רוחנית וקרא לנשים שנפגעו ממנו להתלונן במשטרה.

בקהילתו הפגועה, טוענים כי הוא פגע ב-13 משפחות, שכבר שנה שלמה נמצאות בחששות מפני שחרורו, ובעיקר מהלחצים שיפעיל על הנשים שהתלוננו למשוך את עדותן.

בהודעה שיצאה מהקהילה הם מקשרים בין משפטו של שיינברג לבין משפטו של מנהיג 'שובו בנים' אליעזר ברלנד שנאשם בעבירות מין כלפי נשים בקהילתו. ברלנד נמלט מהארץ ורק לאחרונה הוסגר לישראל וכתב אישום נגדו הוגש בשבוע שעבר.

"כפי שידוע לכולנו בימים אלו נפתח משפטו של ברלנד. הבסיס החשוב ביותר הוא תחושת ההגנה מצד הנפגעות!! כיצד ירגישו זאת בעוד שיראו שבית המשפט מתנהל בקלות ראש עם עברייני מין???? ודאי וברור שברגע שישמעו ששיינברג יוצא מכותלי בית הסוהר ישקלו בשנית ובשביעית אם להעיד כנגד ברלנד

Rabbi Eliezer Berland covers himself with his talit (prayer shawl) at the District court in Jerusalem as he is put on trial for sexual assualt charges, on August 1, 2016. Rabbi Berland left Israel to South Africa while he was suspected and under investigation for sexual assualt on women in his community. He was jailed in South Africa and extradited to Israel. Photo by Yonatan Sindel/ Flash90 *** Local Caption *** תפילה בית משפט דרום אפריקה הרב אליעזר ברלנד רב כלא אונס

אליעזר ברלנד בבית המשפט (יונתן זינדל/פלאש90)

היכן ההגנה המקסימלית והמסר שאנו כאנשי ציבור, מנהיגים, אזרחים מספקים לנפגעות שנמצאות ברחבי הארץ?! תזכורת: עזרא שיינברג נתפס בעבר בנתב״ג כאשר ניסה לברוח מהארץ!!! ואין ספק שינסה שוב! לשחרר אותו ממעצר זה לחזור על מעשה אליעזר ברלנד ולתת לו את האפשרות לאסוף סביבו קהל תומכים, ובעיקר להימלט מלשאת באחריות למעשיו..

אנחנו הנפגעות ובני משפחותינו מתנגדים בכל תוקף לשחרור ממעצר, קוראים לזירוז ההליכים המשפטיים נגדו עד למיצוי הדין. אין סיבה שאדם שפגע בכל כך הרבה אנשים ומשפחות יצא הביתה".

לא ישוחרר לאולפנה

לפני כחודש פרסמנו בסרוגים כי בעקבות קול המחאה אודות האפשרות שעזרא שיינברג, ישהה במעצר בית אצל גיסו בחפץ חיים, הרב דוד הורוביץ, ראש האולפנא לשעבר בקיבוץ, הודיע הרב הורוביץ כי לא יבקש שביתו ישמש כחלופת מעצר.

 

באותו יום שוחחנו עם עם א', אחות של אחת הנפגעות, שאמרה בשיחה עם 'סרוגים', כי היא מזועזעת מהאפשרות שהוא ישתחרר ועוד ישהה בישוב דתי: "אסור לתת לו מחסה"

החשש שלכם הוא שהוא ינסה שוב לברוח מהארץ?

"לא. זה לא מה שמדאיג אותנו. בתור אחות של אחת הנפגעות, המחשבה שהאיש הזה עומד להשתחרר מהכלא ולהסתובב חופשי מחוץ לכלא זה ממש מחשבה מפחידה. זה אומר שחוזרים הסיוטים בלילה, הפלאשבקים ממה שהוא עשה לנשים האלה, תחושות מאוד קשות."

"הציבור הדתי חייב להפסיק עם התרבות הזו של ההשתקה לעברייני מין ובעיקר את החיבוק שהם מקבלים. אדם כזה שפגע בכל כך הרבה נשים, צריך להוקיע אותו ציבורית ובטח שלא לתת לו מחסה ואירוח בקהילות שלנו" היא הוסיפה.

ראוי לציין כי בשיחה עם עורך דינו של שיינברג, עו״ד מנחם רובינשטיין, הוא הבהיר כי הרב דוד הורוביץ, כבר אינו ראש האולפנה בחפץ חיים, וכי "חלופת המעצר היא ראויה וטובה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
35 תגובות - 28 דיונים מיין לפי
1
שיינברג, ברלנד, פינטו מה קורה בצד שלנו?
ליפא מנטש | 03-08-2016 21:33
מה אתה מערבב בכלל? אתה עוד משווה לחילונים? אצלם אונס זה
זסזס | 21-08-2016 15:48
מצווה ואצלם כל בעל תפקיד וגם סתם אנשים אונסים, פשוט לא עושים מזה רעש בתקשורת
2
באיזה שלב המשפט נמצא כעת? סיימו את העדויות והחקירות ?
אזרח מודאג | 03-08-2016 22:17
ממתינים להכרעת הדין?
3
האמת
| 03-08-2016 22:28
נשים זה עם צבוע שקרןובכיין .פתאום הם חוששות ממנו כל הנשואות הנואפות והסוטות האלה ששיתפו איתו פעולה אבל כשהלכו איתו להתבודד...ביער לבד או נאפו איתו לבד במשרד היה להן אומץ .עכשו הן בוכות כאילו הוא אנס אותן כדי להצטדק בפני בעליהן שהמעשים לא היו בהסכמתן כביכול.
4
סרוגים מספיק עם שטויות.
דרור | 03-08-2016 23:10
בן אדם יושב במעצר שנה מבלי שכלל הוכחה אשמתו במשהו. גם הגדרת אותן משפחות כ''נפגעות'' הוא מגוכח. מישהו באמת חושב שרב עשה מעשים בכח? אם היו מעשים פסולים הם היו באשמת שני צדדים ומספיק לגלגל עיניים.
5
לא מדויק
יהודי | 03-08-2016 23:27
הפגיעות שלו היו בהרבה יותר מ13 נשים. רק 13 אזרו אומץ להתלונן. היו גם הרבה ניסיונות שכשלו.. אז ההיקפים הם גדולים. ואם ניסה כשהוא מאחורי סורג ובריח לשבש הליכים ולאסוף עוד קהל חסידים ולאיים על המתלוננות אז מה יקרה כשיצא למעצר בית... אין לרחם על הרשע הזה!!! את הרחמים והאמפתיה נשמור לנפגעות ושיקומן.
6
ההבדל בין שיינברג לברלנד
אנונימי | 03-08-2016 23:29
זה ששיינברג לא מואשם באונס. כל הנשים ביקשו מרצונם את טיפוליו. וזה ידוע. אז העירבוב בין שני הפרשיות על מנת להוציא עוד ועוד כתבות בנושא לא מרשים אותי לחלוטין. ואל תפחדו לפרסם את התגובות שלי גם אם אתם לא מסכימים עם הנאמר.
7
אצל שיינברג לא היה שום אונס
אבי | 04-08-2016 0:41
הנשים ביקשו.. למה הם מתלוננות? הם כנראה נשלחו
8
שיינברג זכאי לטעון את זכוייותיונהמצויים לו בחוק
שימי | 04-08-2016 0:49
ובכתם האישום שום אישה לא טוענת שנאנסה. אז מה הקשר לפרשיית ברלנד?????
9
שיינברג ברלנד פינטו
טופסי - בבא קמא | 04-08-2016 1:07
הצד השווה שדרכן לילך ולהזיק ושמירתן עליך.
10
קצב וקצבה
אלי | 04-08-2016 2:27
משה קצב, נענש על לא כלום והפך לאנס סידרתי מתועב שצריך שיקום אם ימצא כשיר לו, וספק אם ישוחרר אחרי כמה שנים... אבל החולה נפש הזה... רחמנות עליו! ממש מדינת סדום.
11
למה אתם לא מפרסמים את התגובות שלי??????
אבי | 04-08-2016 10:30
אין לכם ממה לפחד עשו לשיינברג משפט שדה ועוד יתברר חפותו לחלוטין בבהמ"ש
12
אחרי שראינו שהרב שמואל אליהו ממהר להאמין לעלילות שווא
א | 04-08-2016 10:41
בעניין הצדיק הרב ברלנד, עלילות שאפשר להוכיח בקלות שהם מופרכות. ייתכן מאוד שגם זה עלילת שווא. אדם בחזקת חף מפשע וזכאי עד שיואשם בבית דין של תורה. מבלי לפגוע ברגשות הנפגעות באמת.
13
תפסיקו כבר לכתוב את השטויות
| 04-08-2016 11:08
״כשבית דין בראשות הרב שמואל״ איזה בית דין??? הוא דיין?? גד כהן דיין?? אברהם אנגל דיין?? היה שם דיין אחד. הרב בזק. ״הרב הודה״ במה הוא הודה?? מישהו שמע את ההקלטה? סומכים על הרב שמואל שהוא אמר שהרב הודה.. באותה מידה אפשר לסמוך על הצד השני. יש גבר דתי אחד שאם רב יבוא ויגיד לו שבשביל תיקון הרוחני שלו הרב צריך לשכב איתו והוא יסכים???? אחד אין!!! אותו דבר בדיוק גם הנשים!! אם יש אשה ששכבה עם רב זה בגלל שהיא התלהבה שמישהו מכובד ומוערץ מסתכל עליה לא בגלל שום סיבה אחרת! והיא חוטאת! ולפעמים גם מחטיאה! אני מכיר את הסיפור מקרוב הנשים שטוענות שהרב עשה להם ככה וככה היו מתות שהסיפור בכלל לא יתפוצץ רק רצו להמשיך.. (בטיפולים) כשהם קלטו שהם לא היחידות ויש עוד נשים אז כטבעה של אשה שלא יכולה לסבול שיש עוד אשה שהגבר ״שלה״ מסתכל על מישהי אחרת העדיפו לפוצץ הכל.. אבל בכל מקרה מי אמר שהיו שם דברים שהם לא בגדר טיפול (שמועיל ודאי וגם ה״נפגעות״ מודות בזה) אגם שטיפול מסוג זה אסור לדעת רוב ככל הרבנים
14
הלוואי והלוואי שישוחרר!!
אברהם זנבר | 04-08-2016 11:14
פתאום הנשים קמות?!חוצפניות!! למה לא קמו לפני?נשים שקניות וזונות. ביקשו ממנו לשכב איתם ואחר כך מתלוננות?! שה' יחזיר לכם רק רע על מעלליכם.שהצדק יצא לאור יחד עם הרב שיינברג למעצר בית.
מגיב 14, אתה מטורף
| 04-08-2016 19:40
כיוון שאתה טוען שאתה מכיר את שיינברג נסה לדמיין שאשתך החסודה מגיעה אליו והוא בקסמו ובתחבולותיו כופה את עצמו עליה האם היית ממשיך להלל אותו????
15
יש לי רעיון.
חסויה | 04-08-2016 11:34
את שם הכתבה תשנו ל"הרדיפה אחרי הרב הצדיק ממשיכה". שהקדוש ברוך הוא יעשה נס ויהפוך את הכל לטובה. אני עם משפחת שיינברג החזקה ועם הרב הצדיק!!!!
16
ל13 וכולם
| 04-08-2016 11:50
הרב שמואל אליהו כן דייו, יש לו הסמכה ולכן הוא התמודים לרבנות הראשית לישראל. תפסיקו לחפות על חטאים, יש תורה וכולם מחוייבים לה, לשם ה' בלבד!
לתגובה 16
| 04-08-2016 14:33
אני אגלה לך סוד א. גם ב״בית דין״ שדן בעניין הזה הרב שמואל לא ישב כדיין (תשאל אותו למה אולי הוא פוחד להסתבך) אלא הרב בזק וא.א וג.כ ב. לרב שמואל אין הסמכה לדיינות! ויוצר מזה גם לרב יצחק יוסף ולרב דוד לאו הרבנים הראשיים אין לשניהם הסמכה לרבנות. ממליץ לך לבדוק את העובדות לפני שאתה כותב דברים וגם על הדרישות להתמודדות לתפקיד רב ראשי.
17
זכויות הפרט
שרון | 04-08-2016 12:36
הגיעה העת ליתן משקל גם לזכויות הפרט של הרב שיינברג, שעומדת לו חזקת החפות, זכויות שנפגעו פעם אחר פעם. החל בהבית דין שדה שנעשה לו, וכלה בכלי התקשורת ובעיקר באתר סרוגים. לאדם שעוד מתברר דינו בביהמ"ש יש את כל הזכויות שיש לאדם רגיל כל עוד שלא הוכח אחרת. ובפרט שהרב שיינברג היה דמות שרבים נעזרו בה.
18
מסכים עם מגיב 13
חיים | 04-08-2016 12:45
כאשר אין דין תורה אז יש רדיפה ויש עלילה. למה לא פנו לדין תורה? לא חששו מלהוציא לעז על בני האברכים? לא ישבו פה דין תורה יש פה עוול. מי הרבנים שמתהדרים ששמעו את הרב שיינברג מודה? הם דיינים. אולי רק בגלימה.. גם אם אכן נעשו המעשים המדוברים האם נוכל לומר בוודאות שלאותן נשים אין שום שותפות בזה? יש מישהו שהיה נוכח שם ויכול לטעון כך? כמה חילול ה יש בתוך הציבור המכונה הדתי לאומי שרבניו אינם הולכים לדין תורה ורצים מיד למשטרה, ולעו"ד, ולביהמ"ש מתי נוכל להוקיע מתוכנו את אותם רבנים שמחללים את כבוד ה בעולם?!
19
אם הייתם יודעים באיזה אוכלוסיה מדובר.
בעעעעההההההאאאאא | 04-08-2016 13:41
נשות פריפריה מטומטמות, בוגדניות, הדיוטיות חסרות כול השכלה ודעת הולכות כעיוור באפילה, נשים אלו היו מוכנות למסור את בעליהן ואת הילדים רק ע"מ לקבל מעט יחס מהרב עזרא , נשים שעשו לרב עניים בכול הזדמנות אפשרית ואפ' ליד הבעל שלהן( רק שתבינו באיזה אוכלוסייה מדובר) אין לי ספק שנשים אלו הוטעו ובגדול כשנאמר להן שהן צריכות ללכת להגיש תלונה, דעו לכם נשים כאלו נופלות כמו זבובים במכונה החשמלית ההיא - בביה"מ. וכך יהיה בע"ה. והצעד הבא שלכן יהיה למכור את הבעל והילדים שלכם ע"מ לשלם פיצויים לרב.
עייני ראו ולא זר
מישיבת אורות הארי | 04-08-2016 21:18
אני עד לכך שאותן נשים היו רק מחכות לכך שעיניו הזוהרות של הרב עזרא יופנו אליהם. אך כמובן הרב הצדיק הזה לא הרים את עינייו מהספר.בושה לאותן נשים.
20
אני גם חושב שכל הבעיה , זה בנשים, הם גרמו להכל
תעזבו את הרב | 04-08-2016 16:17
אסור להאמין בנשים, הם הפכפכיות , נוטות לשקר תמיד, מלאות בסירחון, כמעט ואין אשה שהיא לא סוטה, כולכן מסכנות , לא לחינם מברכים שלא עשני אשה
21
עצם העובדה שהוא קורא לעצמו רב
| 04-08-2016 18:28
וביחד עם זאת עושה מעשים שלא יעשו חייב להענש בחומרה. גם מעשים מגונים וגם חילול שם שמיים. אין מה לאמר על הנשים רק שהן טיפשות.
22
אלה רבנים/דתיים? איך הם מקיימים את התורה ע"י אונס???
נאוה | 04-08-2016 20:36
אין שום סתירות אותן נשים שהתלוננו לא המציאו את הטענות והאינוס ויתר הדברים הקשים שעברו . אלה רבניך ישראל שממש מקיימים תרי"ג מצוות ככתוב בתורה - בזיון אחד גדול. זה לא מעודד אנשים לפנות לרבנים עם בעיות - אלא ההפך.
23
לכל אלה המצדיקים את הרב/האנס שינברג זה בזיון גדול מאד
נעמי | 04-08-2016 20:43
הבן אדם כבר הודה שהתנהג לא מוסרי - איך קיבל את התואר רב? מי נתן לו ???
24
הרשע הזה ישוחרר על גופתי המתה אני לא אתן שישחררו אותו
אריק | 04-08-2016 23:26
מי שאין לו יראה מרבונו של עולם ועושה מה שרוצה למרות איסור חמורים שעבר צריך לקבל את עונשו גם בעולם הזה (את העולם הבא הוא כבר איבד)
ל23
| 05-08-2016 7:46
אריק היקר. מה אתה חושב שאתה כמו ישי שליסל? בכבוד.. רק תדע שעצם מה שכתבת זו עילה לחקירה בחשד לאיומים..
25
הרב חיים בזק
אור | 05-08-2016 0:12
אתה טועה. הרב חיים בזק אמר שהכל נעשה שם ע"פ ההלכה. השיחה המוקלטת הייתה זיוף. הוא הצטלם בווידאו וכך אמר. אתה זה שלא מכיר פרטים, ולכן אל תגבב שטויות
26
למגיב החצוף שמנסה ללמד את הרה"ג שמואל אליהו כיצד לנהוג
ישראל | 07-08-2016 2:01
אילו היית שומע שאמר במפורש שרק לאחר שבדק את סיפור ברלנד, הזהיר את האנשים ויותר מכך, הוא התבקש להיכנס לעובי הקורה ודן בסיפור הזה בעצמו. תתבייש חצוף
אני חסיד של הרב שמואל.אבל....
יואל אברהם | 07-08-2016 13:49
גם הוא בן אדם וטועה לפעמים!! גם בסיפור הזה הוא טעה הרבה ואני עד בזה.
למגיב 30 על הרב שמואל אליהו
| 07-08-2016 11:51
זה יפה מצידך להגן על הרב שמואל אבל צריך לדעת את העובדות. ביום שישי לפני שבועיים הרב שמואל נשאל על הרב ברלנד וענה שבדין הוא ״למיחש בעי״ באותו יום שישי הגיעו אליו יום טוב חשין וצביקה צוקר שהם אחראים על המחלוקת על הרב ברלנד ודיברו איתו שעתיים.. לאחרי השעתיים הרב שמואל כתב את מה שכתב על הרב ברלנד. זה לא משנה בכלל! אם הם צודקים ודוברים אמת או לא הוא הוציא הודעה על סמך דבריהם בלי לשמוע צד שני. נ״ב הכל מגובה בהודעות ושיחות מוקלטות עם הרב שמואל. אתה גם יכול לשאול אותו לא נראה לי שהוא ישקר לך
27
הרב ברלנד
אאא | 13-10-2016 10:10
תתבייש לך ניר קלנר שאתה מזלזל בצדיק יסוד עולם הרב ברלנד וכותב את שמו בזלזול בשבילך ובשביל כולם -הרב ברלנד שליטא ותתביישו לכם בלזלזל הצדיקים
28
אתם רואים רק מה שאתם רוצים
תלמיד | 04-12-2016 22:59
מתלמיד שלו (גם אני לא האמנתי בהתחלה ) אם זה מה שהוא עשה זה מה שמגיע לו מי שלא מבין שלא ייבלבל תמוח במה שהוא לא מבין