מהפכת התקשורת צריכה להדליק נורות אדומות

מהלכים של נתניהו בשוק התקשורת צריכים לעורר נורות אדומות גם אצל הימין. אף אחד לא היה רוצה כוח כל כך רב אצל ראש הממשלה שמחזיק בידיו את תיק התקשורת, וכלל הסכם עם שותפיו הקואליציוניים שלא יתערבו לו בהחלטות הנוגעות לתקשורת

מהפכת התקשורת צריכה להדליק נורות אדומות

האינטרס של נתניהו נגד התקשורת הוא ידוע. בוודאי לקוראי אתר זה. התקשורת שבמשך שנים הייתה ריכוזית ולא מאוזנת, ניהלה מלחמת חורמה נגד הימין בכללו ונתניהו ומשפחתו בפרט. עכשיו נתניהו כארי פצוע ופגוע רוצה את כולם סרים למרותו. לא מספיק לו שלטונו שנראה נצחי במדינת ישראל, ונראה שהוא צובר יותר עוצמה מבחירות לבחירות, הוא רוצה גם שהתקשורת תהיה שבורה ורצוצה. ספק חרדה שלטונית, ספק נקמנות אישית.

דווקא בשנים האחרונות חל שיפור באיזון של התקשורת. יש חלחול של דעות מגוונות יותר לגופי התקשורת המיינסטרימית, מהפכת האינטרנט יצרה במה ומקום למגוון דעות. שלא לדבר על ישראל היום שמחולק תחת כל רמזור רענן.

הצד הימני של המפה לפעמים שש על המהפכות האלו, כולם זוכרים את סגירת ערוץ שבע, את התגייסות התקשורת כולה (מלבד בודדים) בתמיכה בהתנתקות, תוך עשיית דמוניזציה לציבור שלם ורבים חשים עדיין ובצדק שמפת התקשורת הישראלית רחוקה מלהיות מושלמת.

כל זה טוב ויפה, אבל המהלכים של נתניהו בשוק התקשורת צריכים לעורר נורות אדומות גם אצל הימין. אף אחד לא היה רוצה כוח כל כך רב אצל ראש הממשלה שמחזיק בידיו את תיק התקשורת, וכלל הסכם עם שותפיו הקואליציוניים שלא יתערבו לו בהחלטות הנוגעות לתקשורת. ואת זה מבינים בנט ושקד שעכשיו גורמים בליכוד מייחסים להם קשרים אפלים עם נוני מוזס. זאת השיטה של נתניהו וסביבתו, להגיד עליהם שהם שמאלנים ישמע מגוחך, אז פונים לאופציה של מוזס ומזכירים להם את חוק ישראל היום שאיילת שקד הייתה חתומה עליו אך נעדרה לבסוף מההצבעה.

למי ששכח, רק לפני זמן לא מועט עמד נתניהו לערוך חופה חגיגית עם המחנה הציוני, בוז'י החתן המיועד כבר תפר חליפה, שינן את הברכות וניגש נרגש כנער בר מצווה. רק ברגע האחרון הססנותו של הרצוג וקפיצתו של ליברמן מנעה ממשלת אחדות שהייתה מעיפה את הבית היהודי אל ספסלי האופוזיציה. ועוד תרגיל קטן בהיזכרות, את תכנית ההתנתקות המושמצת בקרב הימין, ביצע לא אחר מאשר הליכוד. אריאל שרון ליכודניק נערץ, הפך עורו (כשנתניהו לצדו כשר אוצר אגב) ורמס 21 יישובים פורחים.

נתניהו על מהפכת התקשורת

(צילום: רועי אברהם לע"ם)

לכן כך או אחרת, בשעה שנבואה ניתנה לשוטים ואיש לא ידע מה ילד יום- בוודאי לא מי יהיה ראש הממשלה בעתיד ואלו לחצים יופעלו עליו, כדאי לימין הפוליטי בישראל להתנגד למהלכים האלו של נתניהו. למרות הזהות שיצר ראש הממשלה בינו וענייניו האישיים, לבין הימין, כאילו ירדו כרוכים יחד במעמד הר סיני.

היום גם ישראל היום, מקור ראשון- NRG, ואתר וואלה! שרועים תחת מגפיו, ובערוץ 10 הוא שלח זרועות בדמות רמי סדן.

כאן אני חייב גילוי נאות, בשלוש שנים האחרונות בייתי המקצועי הוא ערוץ הכנסת. שגם הוא חלק ממסע הכיפוף שעוברת התקשורת. כל אחד ודעתו האישית על הערוץ, אך יש לזכור שהמקום הראשון בו החל עמית סגל את שידורי הטלוויזיה שלו, היה אצלנו בערוץ. גם חגי סגל, יעקב אייכלר, הייתה תקופה שמיכאל טוכפלד, תמר סלע, טל רוזנר צחי כהן, ואחרים. גם בשאר התפקידים, עריכה, תחקירים ובימוי יש מגוון רב. נכון יש גם שמות ופרצופים אחרים, זו טיבה של הטרוגניות. אך ערוץ הכנסת מציג פסיפס של דעות ואנשים שהלוואי שיהיה כך בערוצים אחרים.

חוק ערוץ הכנסת הוא חלק מהמסע המביש של הכפפה של התקשורת, אותו עוברים עובדי תאגיד השידור הציבורי וגלי צה"ל. זאת כבר לא טענה על איזון כזה או אחר, אלא האם תהיה כאן תקשורת חופשית, או כזו שחרבו של השלטון תמיד תרחף עליה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שר התקשורת ביבי
| 24-07-2016 13:45
אני מופתע מאוד מכך שסרוגים העלה כזו כתבה ויורה ממש בתוך הנגמ״ש. במקום להיות מרוצים שביבי מנסה לאזן את התקשורת ולקלף מהימין את הסטיגמות שייצרו ערוצי התקשורת השמאלנים אתם פתאום מעלים כתבה מצוצה מהאצבע. מה עובר עליכם?
2
לא ביבי שולט כאן אלא
| 24-07-2016 20:06
הקבה לפי המעשים הטובים והרעים במדינת ישראל.חוקים נגד התורה יחסל את המדינה.לא ביבי ולא אף אחד אחר.המדינה צריכה להיות דמוקרטית שנוכל להמשיך לחיות בשלום אבל אסור לסתום את הפה לרבנים.