אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישראלים בני דת מוחמד / יעקב נתנאל

האידיליה נסדקה עם התעוררות הלאומיות הערבית. האינתיפאדה הראשונה והשנייה טפחו בפנים בדמותו של אחמד טיבי שהוא מספיק ישראלי בכדי לנהל את ישיבות הכנסת ומספיק ערבי כדי לשמש נציג פלסטין בוועידה בינלאומית בקטאר

ישראלים בני דת מוחמד / יעקב נתנאל

הם אמרו 'כן' ליהדות, 'כן' רפה יותר לתורה ולמצוות, ו'לא' לארץ ישראל. כך קמה האגודה המרכזית של גרמנים בני הדת היהודית – 'גרמנים בני דת משה' בכינויה העממי.

דווקא היה נראה שזה הולך לא רע, הרוח החדשה אפשרה לחלום להתגשם: עד אותו הזמן ניתן היה לבחור בין צביון יהודי לבין התערות במשפחת העמים ועתה נראה היה שניתן להיות עם ככל העמים מבלי לתת גט כריתות למסורת בית אבא. הם השתלבו בצורה מרשימה ברפואה, במדע, בתרבות ובאומנות ונראה היה ששום דבר לא יוכל יעצור את המטאור היהודי גרמני אשר טס בשמי ברלין.

האידיליה נסדקה עם עליית הנאצים לשלטון ונמוגה לבלי שוב בדמותם של חוקי נירנברג אשר קבעו שגרמנים בני דת משה הם מספיק גרמנים כדי לשלם מיסים ולשיר את ההמנון בקול ניחר, אבל מספיק יהודים כדי שלא יוכלו לבחור ולהיבחר ואף לא בכדי לשבת על ספסלים ציבורים ברחובות ברלין מולדתם האהובה. כמה חבל אנחנו באמת רצינו להיות גרמנים הם אלו שלא רוצים. הרמזים שהלכו והתעבו הספיקו ככל הנראה למעט מאד מהיהודים כך מספר לנו הר האפר במיידנק.

מתוך התופת קמו היהודים ושבו לארצם לאחר שנות אלפיים כדי להקים בה מדינה. איזו מדינה זו תהיה? מדינה יהודית וודאי! זו הרי כל הצדקתה של הישות החדשה שצמחה בלבו של המזרח התיכון הסוער והערבי. אך קסמו של אותו חלום ישן להיות ככל העמים לא פג וכך הוצמדה למדינה שזה עתה בקעה לאוויר העולם הגדרה שעתידה ללוות אותה עוד שנים רבות 'מדינה יהודית דמוקרטית' היא מדינת ישראל.

ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה המיעוט הערבי הוא אזרח מן המניין. אבל הרי הם לא יהודים והמדינה היא יהודית? הם לא צריכים להיות יהודים, המדינה גם דמוקרטית! הם יהיו ישראלים, ישראלים בני דת מוחמד, 'ערביי ישראל' בכינויים העממי. דווקא היה נראה שזה הולך לא רע החלום קרם עור וגידים, בכל מקום אפשר לראות את בני טיפוחיה של מדינת ישראל: בוחרים ונבחרים, גודשים את האוניברסיטאות ואת בתי החולים, את מרכזי הקניות ואת המשרות הציבוריות הבכירות ביותר.

האידיליה נסדקה עם התעוררות הלאומיות הערבית. האינתיפאדה הראשונה והשנייה טפחו בפנים בדמותם של סאלים ג'ובראן – שהוא מספיק ישראלי בכדי להשליך ראש ממשלה מאחורי סורג ובריח ומספיק ערבי בכדי שלא לעמוד עת הושר המנון המדינה, של אחמד טיבי שהוא מספיק ישראלי בכדי לנהל את ישיבות הכנסת ומספיק ערבי כדי לשמש נציג פלסטין בוועידה בינלאומית בקטאר, של תושבי בית חנינא רכס שועפט וערערה שדוקרים דורסים ויורים בנו דבר יום ביומו. באמת רצינו שהם יהיו ישראליים הם אלו שלא רצו.

אין ברירה, צריך לוותר על החלום: מדינה יהודית נקודה. ושלום על ישראל.

========

הכותב הוא תושב איתמר, עורך ספרות תורנית ותסריטאי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
אין ברירה, צריך לוותר על החלום: מדינה יהודית נקודה.
ברלה | 10-01-2016 9:31
נפלא!!!!!!!!!!! יש לך רעיונות ברי ביצוע איך עושים זאת?????????
2
למגיב 1 - עצם התודעה זה שלב מאוד חשוב
חנוך | 10-01-2016 11:03
אחריו הביצוע המעשי הוא עוד שלב, אבל קודם כל צריך לקרוא נכון את המציאות.
3
מאמר נפלא וחשוב! נשמח לראות עוד מפי עטך.
יאיר | 10-01-2016 11:03
4
לרב יעקב מזל טוב על קבלת הסמיכה לרבנות
שגכן | 10-01-2016 12:06
בכתבה של מלפני שבועים לא היית מתואר הרב
5
מאמר ברור ומנומק. ולמגיב 1, הרעיון בר ביצוע הוא די פשוט
דוד | 10-01-2016 13:04
ומזכיר מהלך דמוקרטי חוקי לחלוטין שנעשה לתושבי עזה (היהודים): גירוש למקום אחר בכפיה ובעזרה כלכלית* **. * למתנגדי הגירוש לא ניתנה עזרה כלכלית. ** גם למסכימי הגירוש בקושי ניתנה.
6
אז אם הבנתי נכון
ברזינגיס | 10-01-2016 13:29
אתה מעוניין במודל הנאצי במדינת ישראל? כמה אירוני אם כך יסגר המעגל בין האידאולוגיה שלהם לחזון האוטופי שלך. אם המדינה לא תהיה דמוקרטית, יונהג פה משטר אימים בו מי שלא מתיישר עם הריבון היהודי ייחשב עבריין/טרוריסט. גם שמאלנים כלולים בעיסקת החבילה הזו? אתה צודק בדבר אחד. יש בעייתיות בשיוך הלאומי של ערביי ישראל. אבל זו בעיה שאנחנו יצרנו, איך שלא תהפוך ותכסה את זה. הם היו כאן קודם לדור שהקים את המדינה.
7
אתה מפזר את הרוח
| 10-01-2016 16:36
מהבנטיזם שפושה במחנה. התיישרות המחשבה ע"פ מוסכמות פוליטיקטלי-קורקטיות ישראליות. לא יודע מה דעתי בעניין, לא יודע מה הפתרון המוצלח לבעיה, אבל אני נהנה לקרוא את מי שמצליח לחשוב מחוץ לזרם ה"ישראלי" הזה...
8
ישר כוח הרב יעקב
חיים | 10-01-2016 17:58
לא גמגמת ולא התנצלת. יישר כוח!
9
יעקב, כל הכבוד!
הראל | 10-01-2016 21:11
ולמגיבים המתלבטים - כן, אנחנו הצודקים! למרות שחלק (לא גדול כמו שחושבים!) מהם היה פה לפני אבותינו. כן, האמת נקבעת לפי התנ"ך! לא צריך לסגת ממדינה דמוקרטית למשטר אימים, מספיק ש'ראשיה שריה ויועציה' ישנו ראש ויבחינו בין אמת לשקר. בין טוב לרע. יהודים לישראל, ערבים לערב. שאלת הפרקטיקה היא משנית.
10
זה מתחיל מפעם
זכרן | 10-01-2016 22:10
בחימה שפוכה אמלוך עליכם. לא שלי. הנביא יחזאקל. אין מה לעשות אנחנו מוכרחים להכיל אותם. אחרת נהיה לא מוסריים. הרי אי אפשר לגרש אותם. אי אפשר להרוג אותם.
11
למגיב 10 וחבריו
נעמה | 11-01-2016 11:12
גם לו יצויר שאי אפשר לגרש ולהרוג, אפשר לפחות לבנות הרבה ביו"ש, לצמצם את התפתחות האויבים האלה, להטיל עוצר וסגר כשצריך, עונש מוות למחבלים במקום השחרורים ההמוניים והמביישים מהכלא כל כמה שנים, ענישה ביד חזקה ובלי גמגומים, תקיפות אוויריות אכזריות על עזה במקום מטווחי ברווזים של חיילינו. כל ה'ריאליים' היקרים - בואו נדבר קודם כל על מה שאפשר וצריך וחובה לעשות!!
12
חלק (לא גדול כמו שחושבים!) מהם היה פה לפני אבותינו?
ל-9 | 11-01-2016 13:35
להד"ם