הרב דרוקמן מבהיר: "אני מבין שהוטעיתי" - סרוגים

הרב דרוקמן מבהיר: "אני מבין שהוטעיתי"

הרב דרוקמן מבהיר כי ההקלטה בה הוא תוקף את הבית היהודי נעשתה במכוון על ידי גורמים פוליטיים "הוקלטתי ללא ידיעתי על ידי אדם שהתחזה לשואל תמים"

author-image
הרב דרוקמן מבהיר: "אני מבין שהוטעיתי"
  העיקר הוא המהות שזו המפלגה. הרב דרוקמן (פלאש90)

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן מגיב להקלטה שפורסמה בשמו בה הוא מותח ביקורת על קמפיין הבית היהודי.

בראיון שפרסם היום (ג') כתב וואלה! חדשות, יקי אדמקר הוא מצטט את דברי ראש ישיבת אור עציון ומרכז ישיבות בני עקיבא התוקף במילים קשות את הסרטון בו נראות שתי בחורות מדברות על בנט ואומרות "הוא מה זה עושה" וסינגל הבחירות של המפלגה בו שרה אופיר בן-שטרית. "זה ודאי לא היה צריך להיראות ככה, חבל. זו טעות, פגיעה. שגיאה גדולה ומיותרת לחלוטין". את האשמה תולה הרב לא בחברי המפלגה אלא במנהל הקמפיין, לדבריו האשם הוא "אחד שהוא מנהל את מה שקרוי 'תעמולת בחירות', והשאלה היא מה עושים הנציגים בכנסת, איך הם מתנהגים?".אדמקר מוסיף כי הרב הודה שאנשי המפלגה לא התייעצו עמו בנושאי התעמולה. על הסרטון עצמו אמר הרב דרוקמן: "אני לא ראיתי ולא שמעתי. ודאי שבני תורה לא רואים את זה, ולא ראוי שיראו את זה".

כמה שעות לאחר הפרסום בוואלה, שיגר הרב דרוקמן הבהרה לדברים וטוען כי הוטעה. "אתמול התקשר אלי אדם שהציג את עצמו כמי שתומך בבית היהודי אולם יש לו מספר שאלות לגבי השימוש בשירת נשים בקמפיין המפלגה ובעניין דבריו של המועמד רונן שובל" מסביר הרב דרוקמן העומד בראש ועדת הרבנים המייעצת לבית היהודי, "הסברתי לו באריכות כי יש קמפיין ויש מהות. העיקר הוא המהות שזו המפלגה, ונציגיה בכנסת ובממשלה. הסברתי לו באריכות שהבית היהודי היא המפלגה היחידה אשר מייצגת את הציונות הדתית והחיבור עם עם ישראל."

לצערי הוטעתי

על דברי המועמד רונן שובל, לפיה המפלגה תומכת בחוק ברית הזוגיות שיאשר סוג של נישואים לחד מיניים, צוטט הרב אומר: "זה לא אנחנו. להפך. עלה לדיון והוחלט באופן חד משמעי נחרצות שאין לנו כל קשר לזה". עוד הוסיף הרב "זה חמור מאד, אבל מה אפשר לעשות? אגב שהוא במקום לא ריאלי בכלל ברשימה, עם כל התקוות שנעלה – וודאי לא במקום שהוא נמצא".

על כך מבהיר הרב דרוקמן: "גם בעניין המועמד רונן שובל הסברתי שדבריו בענין זה עומדים בניגוד לעמדת הבית היהודי, אולם יחד עם זאת הוספתי שהוא עשה הרבה למען ארץ ישראל ועם ישראל ולכן אף נפגשתי איתו בעבר״.

את השיחה והציטוטים שיצאו ממנה מסביר הרב במילים הבאות: ״לצערי אני מבין שהוטעיתי אתמול והוקלטתי ללא ידיעתי על ידי אדם שהתחזה לשואל תמים, והזדעזעתי לגלות שהוא כלל לא היה תמים, אלא במתכוון הקליט אותי ללא ידיעתי לשם פרסום הדברים בצורה מגמתית שלילית. אם סבור היה שזה מתוך יראת שמים, אז יראת השמים שלו צריכה בדיקה. אין בליבי כעס עליו, או על המפלגה ששלחה אותו ואני מוחל לו בלב שלם״ אמר הרב.

הרב הוסיף כי יו״ר הבית היהודי נפתלי בנט הוכיח בשנתיים האחרונות כיצד הצעיד את המפלגה ואת החזון של הציונות דתית להישגים מרשימים בעולם התורה, העשייה והחברה בחיבור עם עם ישראל ובאהבת התורה על עם ישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
למה תומכי יחד משתמשים בכל מיני דרכים בזויות?
תלמיד הרב דרוקמן | 10-02-2015 12:27
יש לכם תוכן? תאמרו אותו, למה לחפש איך להתקיף כל הזמן?
2
לא מבין הוא תומך במעשי סדום ועמורה?
מצביע בנט לשעבר | 10-02-2015 12:29
זכויות על ארץ ישראל - כן, מעשי סדום לא נורא? גם אנשי סדום גרו בארץ ישראל והארץ הקיעה אותם, האם חילול שבת של מגל/שקד - מותר - ולהיות חרדי/שמאלני - אסור? זה דרכו של הרב קוק זצ"ל?
3
מטעים אותך כבר שנתיים
עזוב את השובב הטיפש הזה - בנט מרמה אותך יותר | 10-02-2015 12:31
הקלטה של שובב אחד זו לא הטעות הגדולה שמטעים אותך מו"ר, בנט מטעה אותך כבר למעלה משנתיים
4
הרב דרוקמן, אולי פשוט תפסיק. אתה מבייש את כולנו.
אור עציון 88 | 10-02-2015 12:32
פעם כן פעם לא, הקליטו לא הקליטו, אם אתה חושב משהו תעמוד מאחוריו עד הסוף. די כבר.
5
הרב חושב שהקמפיין של הבית בסדר?
גלעד | 10-02-2015 12:35
6
אולי תפסיקו כבר לפגוע בכבודו של הרב דרוקמן שליט"א!
א"י | 10-02-2015 12:39
הניחו לו כבר לנפשו. כל הסיפורים האלה כבדים מידיי עליו ועל תמימותו, ובמיוחד בגילו.
7
שפל מי שהכשיל את הרב הצדיק
רונן | 10-02-2015 12:43
בושה וחרפה להכשיל את הרב היקר בשביל בחירות. מה לא עושים בשביל להכשיל את הבית היהודי. כול קול לאלי ישי זה בזבוז, לעולם אלי ישי לא ייצג את המחנה הדתי לאומי, פתאום הוא בא לנגוס קולות. חוצפה. אם הבית היהודי לא יקבל מספיק מנדטים, הסיכוי שביבי יצלצל שואף לאפס. בבקשה כולם מצביעים לבית היהודי.
8
אבל מה עם תגובה על תוכן הדברים??
יוסף | 10-02-2015 12:51
הרב באמת צריך להסביר לציבור למה הוא תומך במפלגה עם התנהלות כל כך חילונית!!!
9
חשבתי שהרבנים הם אנשים טיפה יותר בוגרים ואחראיים
שי | 10-02-2015 12:52
ההתרחשויות האחרונות מראות את ההיפך הגמור. אחד רץ בראשי חוצות כדי לצעוק "יחי בנט", השני מספר על אווירת הקדושה שאפפה את הכנס של אלי ישי ושטבון, השלישי תוקף ואח"כ מספר שהוטעה. אחרי זה עוד אומרים שצריך לשמוע בקול הרבנים.
10
אלי ישי ממשיך עם הקלטות הסתר
הרב נוח | 10-02-2015 13:28
אין לו בושה בדרך לכיסא הנכסף
11
לכל המגיבים: "יש קמפיין ויש מהות"
| 10-02-2015 14:25
מו"ר הרב דרוקמן עיקבי ושיטתי ותפסיקו לדבר עליו כמו על חבר שלכם.
12
הרב דרוקמן צדיק תמים
אפי אמיתי | 10-02-2015 17:05
מאד מאד תמים.
13
הרב דרוקמן קדוש! בנט שקרן!
מאוכזב בנט | 11-02-2015 0:03
לפי הרב דרוקמן א"א להאמין על בנט, א"א לסמוך עליו, אז למה להצביע לו?!?!
14
שוב הרבנים יבטיחו "היו לא תהיה" ?
שוקיאן | 11-02-2015 13:17
במסווה של דאגה לצביונה של המפלגה באים רבנים לזרוע פלגנות בתוך "הביית היהודי". כך היה בעבר הלא רחוק בעת פרישת חנן פורת ז"ל וחבריו מהמפד"ל , מה שאפשר בסופו של יום לממשלת ה"עבודה" לחתום על הסכמי אוסלו וכך גם עתה , כשחרבות מאירופה , ארה"ב וישראל מאיימות על ההתיישבות. מה יעשו הרבנים ? יבטיחו שוב "היו לא תהיה" כפי שהיה לפני ההתנתקות ?