אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"תמיד ידענו שבג"צ אינו מקום של צדק"

את הדברים אמר מנכ"ל יש"ע ירוקה בעקבות החלטת בג"צ לפנות את היישוב עמונה תוך שנתיים. "לא ההסתה של 'שלום עכשיו' ו'יש דין', הטענות הללו מעולם לא היו נשמעות".

"תמיד ידענו שבג"צ אינו מקום של צדק"

מנכ"ל יש"ע ירוקה עדי מינץ תקף את החלטת בג"צ להורות על פינוי עמונה. "בפסיקתו אתמול בבג"ץ עמונה הבהיר בית הדין הגבוה לצדק את שידענו מכבר: בג"ץ אינו מקום של צדק. פסק הדין הזה אינו דין של צדק אלא של גזל. אינו דין של מוסר אלא של אפליה ופגיעה בזכויות היהודים רק בגלל שהם יהודים". תקף מינץ.

מינץ הוסיף: לעובדות: "קבוצה של ישראלים אכולי שנאה עצמית, הסיתה ערבים לטעון שהם בעלי הקרקע של 40% משטח הישוב, הם מעולם לא הצליחו להוכיח זאת, ללא ההסתה של 'שלום עכשיו' ו'יש דין', הטענות הללו מעולם לא היו נשמעות, והראיה, במשך 15 שנים מאז העלייה לקרקע של 50 המשפחות, הטענות הללו לא הושמעו. מדינת ישראל ומשרדי הממשלה הכירו בחשיבות ההתיישבות במקום חיברה אליו תשתיות, פיתחה את הישוב באמצעות משרד השיכון. בשנים האחרונות נרכשו, חלק גדול מהקרקעות, ובבית המשפט המחוזי מתנהל כעת דיון לגבי פירוק השיתוף של בעלי החלקות. ובג"ץ בפסיקתו אכן מודה בכך".

מינץ הוסיף ותקף: "בכל מקום אחר בארץ, במקרים דומים ככל שמדובר בקרקע שכבר נבנו עליה שכונות מפצים את הבעלים ולא הורסים, במקרים חמורים בהרבה של פלישות בדווים, המדינה מציעה לבדואים הסדרים והטבות מפליגות, ראיתם פסק דין של בג"ץ שדוחה את ההסדרים הללו? אה שכחתי, מדובר ביהודים… ובג"ץ לא מחויב להגן על זכויות היהודים בארץ ישראל".

"מדינת ישראל חייבת לאמץ את החלטות ועדת אדמונד לוי. מדינת ישראל חייבת להפסיק את עריצות המיעוט השולט בבג"ץ". סיים מינץ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו