המטה החילוני בבית היהודי נגד הצעת החוק של איילת שקד

איילת שקד חתומה על הצעת החוק האוסרת את חלוקת 'ישראל היום' בחינם. ומי שתקף היום את החוק הם דווקא חברי המטה החילוני בבית היהודי. "זכותו של כל עיתון לפעול כראות עיניו על מנת למקם עצמו בצורה הטובה ביותר מול מתחריו"

המטה החילוני בבית היהודי נגד הצעת החוק של איילת שקד
  המטה החילוני נגד הצעת החוק שלה. שקד (פלאש90)

המטה החילוני בבית היהודי יוצא נגד הצעת החוק עליה חתומה דווקא הח"כית החילונית של המפלגה, איילת שקד.

על פי הצעת החוק של ח"כ איתן כבל שפורסמה אתמול עליה חתומים ח"כים מסיעות שונות בהן גם שקד, תאסר הפצתם של עיתונים יומיים בחינם ומחיר המינימום של עיתון חייב להיות לפחות 70% ממחירו של מתחרהו. ב'ישראל היום' האשימו כמובן את מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס כגורם שעומד מאחורי הצעת החוק, אחרי שהחינמון המזוהה עם נתניהו נוגס בהכנסותיו.

במטה החילוני פרסמו היום הודעה בה הם מצטטים את דבריו של השר לאזרחים ותיקים, אורי אורבך לפיה "עיתונות חינם אינה דבר מגונה", והוסיפו "בית משותף – המטה החילוני בבית היהודי רוצה להביא את צערו על העלאת הרעיון ועל הניסיון לפגוע בחוקי השוק בצורה דורסנית.

"אם גוף תקשורת מוצא לנכון לנקוט באסטרטגיה זו לשם הגדלת התפוצה ובכך ליצור לעצמו שוק צרכנים רחב הרי שזה דבר מבורך. שוק התקשורת אכן שוק תחרותי וזכותו של כל עיתון לפעול כראות עיניו על מנת למקם עצמו בצורה הטובה ביותר מול מתחריו. חובה עלינו כאזרחים להמשיך ולעודד תחרות בכל ענף בכדי לדרוש את התוצרים הטובים ביותר מבעלי העסקים. אין לכפות איסורים והגבלות בצורת חקיקה אם יש ביסודם פגיעה בשוק חופשי ובקניין פרטי".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

18 תגובות
הצג את כל התגובות