מאתרגים את זמביש? 'בשבע' צנזרו טור של ידידיה מאיר

קלמן ליבסקינד חשף הבוקר כי הטור השבועי של ידידיה מאיר בבשבע עסק בביקורת על הספדו של זמביש לשרון. אחרי שהמוסף הודפס, הוא נזרק לפח והקוראים קיבלו מוסף מצונזר

מאתרגים את זמביש? 'בשבע' צנזרו טור של ידידיה מאיר
  זמביש. למטה: לוגו 'בשבע' (פלאש 90 וצילום מסך)

עיתון 'בשבע' מאתרג את זמביש?

קוראי המוסף אתנחתא המצורף לעיתון 'בשבע', רגילים למצוא בעמוד השני של המוסף את טורו הקבוע של העיתונאי ידידיה מאיר, אלא שהשבוע במקום טור קיבלו הקוראים עמוד פרסומת.

קלמן ליבסקינד חשף הבוקר בתכניתו 'עצם העניין' רדיו גלי ישראל כי הטור אכן נכתב אך צונזר בהוראה מלמעלה.

"בשבוע שעבר עסקנו כאן בהרחבה, כמו כל כלי התקשורת, בסיפור חייו של אריאל שרון, ובעיקר בדילמה הגדולה של המחנה הלאומי שלא לגמרי החליט איך בדיוק צריך להספיד את האיש, איך צריך לזכור אותו ואיך צריך להתייחס להספד שנשא בטקס האשכבה שלו זאב חבר, זמביש." פתח ליבסקינד את התכנית.

" אז על הרקע הזה, הנה לכם סיפור מעניין שמסופר כאן לראשונה, ואשר ילמד עד להיכן הגיעה ההתחבטות הזו. קוראי עיתון "בשבע" הופתעו בסוף השבוע לקבל את העיתון שלהם בלי המדור הקבוע של ידידיה מאיר, מדור חד, משובח ומנוסח היטב, שמתפרסם בעיתון דרך קבע כבר כמה שנים." הוא מתאר.

 האזינו לרדיו גלי ישראל בשידור חי דרך אתר סרוגים

על פי ליבסקינד: "מתברר שידידיה מאיר דווקא כתב השבוע את הטור שלו וגם העביר אותו לעיתון, וזה אפילו הודפס בהדפסה ראשונה, אלא שאז, רק אז, גילה מישהו שידידיה מאיר הרהיב עוז למתוח בטור הזה ביקורת על זמביש, בעקבות דבריו באותו הספד. לאנשי "בשבע", צריך לומר, יש אינטרסים שונים שמפליגים אל מעבר למחוזות העיתון. חלק מהם קשורים בבית אל ו/או בענייני בניה שגם זמביש קשור בהם, ולפיכך היו שסברו שלא כדאי להרגיז את האיש."

ליבסקינד חשף כי העיתון שכבר הודפס הלך אחר כבוד לפח והקוראים קיבלו תחליף: "מה עושים אחרי שהעיתון כבר הודפס? פשוט מאד. זורקים לפח ומדפיסים מחדש. וכך נגרסו ביום שלישי האחרון מאה אלף גיליונות של המוסף "אתנחתא" של העיתון "בשבע", המוסף שבו הופיע המדור המדובר, העיקר שכמה מאות מילים פרי עטו של ידידיה מאיר ובהם ביקורת על זמביש, לא יראו אור."

אין זו הפעם הראשונה שעורכי 'בשבע' מצנזרים טור אישי של כותבים. בעבר פרסמנו ב'סרוגים' פאשלה של עורכי העיתון, שצנזרו חלק מטורו של אבי סגל (עמוד 4) שעסק במכתב התמיכה של רבני הציונות הדתית במשה קצב, אך במהדורה הדיגיטלית הטור הופיע ופורסם בעמוד הפייסבוק של סגל.

 ידידיה מאיר סירב להגיב על הידיעה אך פרסם את הטור המצונזר בעמוד הפייסבוק שלו. תגובת בשבע לא התקבלה עד כה והיא תפורסם לכשתתקבל.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

13 תגובות
הצג את כל התגובות