הרב דרוקמן: העיתונאים החרדים מלבים את אש השנאה

באירוע שנערך לכבוד הגעתו של הרב לגבורות התייחס הרב למתקפות על הציבור הסרוג ואמר "לא צריך להרבות שנאה וודאי שלא כפי שעושים העיתונאים ברשתות החרדיות". בהתייחס לאיומים בחרם הזכיר הרב: "באף ישיבה חרדית אין ספר שנכתב על ידי גדולי התורה שלנו בהם הרב קוק, ובישיבות שלנו ישנם ספרים של כולם".

הרב דרוקמן: העיתונאים החרדים מלבים את אש השנאה
  לא לחרמות. הרב דרוקמן (פלאש90)

באירוע שנערך לכבוד הגעתו של הרב לגבורות התייחס הרב למתקפות על הציבור הסרוג ואמר "לא צריך להרבות שנאה וודאי שלא כפי שעושים העיתונאים ברשתות החרדיות". בהתייחס לאיומים בחרם הזכיר הרב: "באף ישיבה חרדית אין ספר שנכתב על ידי גדולי התורה שלנו בהם הרב קוק, ובישיבות שלנו ישנם ספרים של כולם".

אתמול (א') נערך בבנייני האומה בירושלים ערב הצדעה למפעלו התורני, החינוכי והערכי של הרב חיים דרוקמן בהגיעו לגבורות בו גם נטלו חלק ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הבית היהודי, ח"כ נפתלי בנט, שרים, חברי כנסת ודמויות מפתח בציבוריות הישראלית.

בתחילת הערב ברך הראשל"צ, הרב שלמה עמאר, את הרב דרוקמן בהקלטה: "מעשיו של הרב ופועלו ידועים בכל העולם. בסופרו על תקופת השואה מצאתי בו עומק של חוכמה מלווה ברגש של יהודי טהור שעברו עליו דברים קשרים וכל זאת הפך לתנופה וכוח לעשות ולהניף דברים לטובת הכלל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין בדבריו: "אני רוצה למלל גבורותיך שלוש ולציין שלושה הישגים גדולים: "הראשון בתוך ומחוץ לאולם- הייתי בגמר קורס טיס והייתה שם טייסת דתייה מדריכה באולפנה של בני עקיבא, הייתי בקורס חובלים וראיתי בוגרי שייטת חובשי כיפה. בכל מקום שאני הולך בצה"ל בכלכלה, במדע, בציבוריות, בממשלה, בכנסת ואפילו בלשכתי אני מוקף בכיפות סרוגות- "כיפות הברזל".

ראש הממשלה והרב דרוקמן (הלל לדרמן)

אנחנו נהנים מהעבודה שהובלת והינך מוביל במשך שנים. דעת, עשייה ומנהיגות בארץ ישראל-אין תחום שאין בו בוגרים ובוגרות של בני עקיבא. ההישג השני קשור בעבודה המשותפת בתחום הגיור. ביקשתי למנות אותך לתפקיד החשוב כי אין כמוך.

הרב דרוקמן גייר 50 אלף גרים. אינני מכיר אף אדם שצרף לעם ישראל כל כך הרבה אנשים. אך איך צרפת אותם? פה טמון העיקר. בנועם הליכות, באהבה, תוך שאתה נוגע בנשמתם. לכן, צויין בפרס ישראל קירוב הלבבות שאותו יצרת בעם ישראל. הישגך השלישי טמון בהיותך בעל, אבא אוהב, סבא. רבים אינם יודעים שיש לך 100 נכדים".

במהלך הערב הוקרנו קטעי ארכיון מחייו של הרב, הצגות על נושאים בהם עסק הרב והופעות של אהרון רזאל ויצחק מאיר שאף הלחין שיר מיוחד לכבוד הערב. כשנקרא הרב לעלות לבמה עלו איתו עשרות מתלמידיו כשהם רוקדים איתו יחד על הבמה לצלילי השיר "מן המצר קראתי י-ה, ענני במרחב י-ה".

רוקדים על הבמה עם הרב דרוקמן (הלל לדרמן)

לא בוחרים בין אבא לאמא

את תחילת דבריו פתח הרב בברכת שהחיינו: "בראש ובראשונה חייבת להיאמר תודה גדולה. 'ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה'. אין כמו ברכה זו לריבונו של עולם על כל מה שזיכה אותי, על החיים שנתן לי, על הניסים הגדולים שזכיתי להם כשחיי היו בסכנת קיום ומכאן כל תחושת ההכרה הגדולה שהחיים ניתנו כדי לפעול איתם בהתאם לרצון נותן החיים, ובכלל אני חושב שכל דבר טוב שעשיתי עד כה במשך חיי זה רק זכות ולא משהו מיוחד שמן הראוי לשבח אותו, זוהי רק זכות וזה מובן מאליו שדברים כאלה ראוי לעשותם וכל אדם ואדם ראוי שישקיע מאמציו ומרצו למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל".

על ענייני דיומא והנתק בין הציבור הדתי והחרדי על רקע המו"מ הקואליציוני אמר הרב: "עיתונאים שאלו אותי עם איזה ציבור הציונות הדתית צריכה ללכת- החילונים או החרדים. עניתי: 'עם עם ישראל כולו' שכן זה זה כמו לשאול את מי אתה אוהב יותר את אבא או את אמא. מצער אותי מאוד שבממשלה האחרונה הוטל וטו על חלק מהציבור בבחינת 'ממשלה בלי חרדים', וזה מזכיר לי ימי קדם בהם מישהו הטיל וטו על ממשלה בלי 'חירות'. לא אנחנו יצרנו את המציאות הזו, אלא נקלענו אליה אבל לא צריך להרבות שנאה וודאי שלא כפי שעושים העיתונאים ברשתות החרדיות".

עוד הדגיש הרב דרוקמן כי: "בפרשת השבוע 'ויקהל' נכתב, 'לא תבערו אש בכל מושבותיכם ביום השבת' אך אש עם שנאה אסור ללבות גם בימות החול. מי שמדבר על החרמה, הרי שהציבור החרדי מחרים את התורה שלנו. באף ישיבה חרדית אין ספר שנכתב על ידי גדולי התורה שלנו בהם הרב קוק ובישיבות שלנו ישנם ספרים של כולם. נקווה שגם על זה נתגבר וצריך לעשות הכל כדי לאהוב ולהתקרב זה אל זה ולהמשיך בראש גדול ועוצמה אדירה. לבנות את עם ישראל ולמלא את כל ארץ ישראל בתורה. חזק חזק ונתחזק".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

23 תגובות
הצג את כל התגובות