יועז הנדל: "חמישה בכירים בליכוד מתכננים את הדחת נתניהו"

עיתונאי 'ידיעות אחרונות' ומי שעבד עם נתניהו בצמידות, יועז הנדל, מפרסם הבוקר בטורו האישי כי חמישה בכירים בליכוד מתכננים להדיח את ראש הממשלה, בנימין נתניהו

"חמישה בכירים בליכוד מתכננים את הדחת נתניהו"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

עיתונאי 'ידיעות אחרונות', יועז הנדל, מפרסם הבוקר (שלישי) בטורו האישי כי חמישה בכירים בליכוד מתכננים להדיח את ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

הנדל מתאר פגישה שהייתה לו עם אחד מהאנשים "הבכירים ביותר בליכוד", להגדרתו, במהלכה תיאר הבכיר בפרוטרוט את התכנית של 'החמישיה' להדיח את נתניהו ולמנות מישהו מהם במקומו.

"מה שאותו בכיר מספר לי שמעתי גם מאחרים, אבל השינוי הוא ביוזמה שהוא נוקט", מתאר הנדל. "בשיחה הוא מפרט באוזניי את האפשרויות העומדות בפניו. הראשונה, והסבירה ביותר, היא לחכות שהעסק ייגמר: המלצות משטרה והחלטת פרקליטות. זו אפשרות קלה, שלא דורשת ממנו שום דבר מלבד לדבר מבלי להזדהות".

יועז הנדל (צילום: מיטל כהן/פלאש90)

הנדל מתאר אפשרות נוספת אותה לוקחים החמישה בחשבון וכותב כי הם מתכננים "לארגן מהפכה". הנדל מציין כי "זו האפשרות השנייה, המסוכנת יותר מבחינה פוליטית, במיוחד בליכוד". כששאל את הבכיר איך זה אמור בדיוק להיראות, תיאר לו הבכיר: "חמשת הבכירים שאותם מנה, והוא בתוכם, יושבים מאחורי שולחן, מולם מסיבת עיתונאים בהולה. האומץ נמצא בעובדה שזה מעשה משותף, בלי קורבן בודד. שניים מהבכירים כבר ניסו מרד עצמאי, ותוך זמן קצר קיצצו להם את הכנפיים. המסר עבר".

"ביחד, ורק ביחד, הם מסתכלים למצלמות ומכריזים שכך זה לא יכול להמשיך לעבוד. אובדן האיזונים והבלמים, החקירות והפגיעה בימין. את הביטוי האחרון חשוב לו להדגיש שוב ושוב. "אנחנו יוצאים לדרך חדשה", הם יאמרו בדמיונו. "אחד מאיתנו ייבחר למחליף של נתניהו. לא נגיד עכשיו מי. נסכים שאחד ייבחר. ולגבי נתניהו, לכל דבר יש סוף".

בסוף התיאור קושר הנדל את המהפכה המתוכננת לסערה שהתעוררה אמש עם הזמן יונתן רזאל שכיסה את עיניו כדי להמנע מראיית נשים רוקדות: "אפשר להתעלם ממה שאמר. זו שיטה מוכרת. לא לראות. הנה מטאפורה מאמש: אותה תמונה של יונתן רזאל שעוררה סערה גדולה כשהדביק איזולירבנד שחור על עיניו בהופעה. רזאל לא רצה לראות נשים רוקדות, אז הוא שיפצר את העיניים. אני אוהב לשמוע אותו עם כיסוי עיניים ובלעדיו. עדיפים בעיניי אנשים שמכסים לעצמם את העיניים מכאלה שמבקשים לכסות אחרים. זה לא משנה את העובדה שהוא דתי מבולבל. בסוף – כשהאיזולירבנד ירד, יהיו עדיין נשים בעולם ומחשבות בראש".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

17 תגובות
הצג את כל התגובות