הרב יצחק יוסף: 'עם כל הכבוד לרבנים שלהם הם הגיעו לגדולי התורה?'

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא במתקפה חריפה נגד העולים להר הבית ואמר שהם מסתכנים באיסור כרת, ואף תקף את הרבנים המתירים זאת

'עם כל הכבוד לרבנים שלהם הם לא הגיעו לגדולי התורה'
  (צילום: יעקב כהן/פלאש90)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא אמש (מוצאי שבת) במתקפה חריפה נגד העולים להר הבית ואמר שהם מסתכנים באיסור כרת.

לפני שיעורו של הרב יוסף דיבר הרב ציון בוארון שתקף אף הוא את העולים להר ואמר כי הם מגבירים את האנטישמיות וגורמים לשפיכת דם.

בשיעורו השבועי, שהובא באתר החרדי 'כיכר השבת', סיפר הרב יוסף: "היינו הרבנים הראשיים בכותל המערבי בברכת כהנים, ניגש אלינו איזה חבר כנסת אחד, לא רוצה להגיד את שמו, בא ומתריס, בפני הרבנים, עכשיו אני חוזר מהעלייה להר הבית, עלו איתי כך וכך, ככה מדבר, איזו חוצפה, אתה יודע שהרבנים הראשיים לדורותיהם כולם אסרו את זה".

למרות שהרב יוסף נמנע מלנקוט בשמו של חבר הכנסת, ב'כיכר השבת' דווח כי מדובר בחבר-הכנסת יהודה גליק  אשר פועל רבות למען העלייה להר הבית.

יהודה גליק עצמו העדיף שלא להגיב.

בהמשך מנה הרב יוסף את שמות הרבנים הראשיים שאסרו את העלייה להר הבית, חוץ מפוסקי הדור שגם כן אסרו, ואמר כי "כל גדולי הרבנים כולם – אסרו, אז עם כל הכבוד לרבנים שלהם, יש להם רבנים, לא הגיעו לגדולי התורה האלה, מישהו מהם הגיע לגדולי תורה כמו הרב אוירבך, כמו הרב אלישיב, כמו מרן?".

"יש להם תורה, אבל לא כמו מרן, לא כמו הרב אלישיב, לא כמו הרב אוירבך, לא כמו הרב אברמסקי, הרב משה פיינשטיין, הסטייפלער, הרב שך, גדולי עולם, כולם אסרו, הם באים באיזה עוז …החבר כנסת הזה אמר לנו: 'עלינו להר הבית', אתה יודע שהרבנים הראשיים אוסרים את זה, אתה בא ככה ומתריס?".

להגיב על משתמש אנונימי (לא מזוהה) לבטל

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

27 תגובות
הצג את כל התגובות