שבוע לפני: חופשת לג' בעומר שוב תוזז ליום אחר?

שבוע בלבד לפני התאריך אליו הוזזה חופשת לג' בעומר היום הוגשה עתירה לבית המשפט העליון במטרה להחזיר את יום החופש לתאריך המקורי (14.5)

שבוע לפני: חופשת לג' בעומר שוב תוזז ליום אחר?
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

שבוע בלבד לפני התאריך אליו הוזזה חופשת לג' בעומר (15.5) היום (שני) הוגשה עתירה לבית המשפט העליון במטרה להחזיר את יום החופש לתאריך המקורי (14.5)בטענה שבהחלטתו של שר החינוך נפתלי בנט נפלו פגמים.

על פי הדיווח בחדשות 2, קבוצת הורים, יחד עם ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני), ביקשו להקפיא את הזזת החופשה עד שיתקיים דיון דחוף בעתירה וזאת לטענתם "נוכח הפגמים הקשים שנפלו בהחלטת המשיבים".

בפנייה ביקשו העותרים גם לקיים דיון דחוף "באופן בהול ובמועד קרוב ביותר" וציינו כי "עניין זה מחייב ליבון בהול עוד השבוע כדי לאפשר למוסדות החינוך, לתלמידים, להורים ולחוגגים להיערך".

בעתירה, שהוגשה על ידי עו"ד יובל יועז ודורון ברקת, הוצעו שתי אפשרויות: להחזיר את החופשה ליום ראשון הבא – 14.5 – או להאריך את החופשה ליומיים (14-15.5) ובתמורה לכך לבטל את חופשת האסרו חג של שבועות ב-1.6. הנימוק: "מחדלו של המשיב 1 (שר החינוך) ממתן משקל הולם לכל אחד מהשיקולים ומשקילת כלל השיקולים הרלוונטיים".

גם ראש עיריית רמת גן, ישראל (ראול) זינגר, פנה במכתב דחוף לבנט וכתב: "נדהמתי לשמוע על החלטתך. הנזק הצפוי להיגרם מדחיית החופשות אינו כרוך רק בעלויות כספיות גבוהות ומיותרות של מוסדות החינוך מחד ושל ההורים, שיידרשו ליום חופש נוסף מעבודתם מאידך – אלא אף עלולות להביא לסכנת חיים של ממש".זינגר ציין כי הילדים עלולים להבעיר מדורות פעמיים ברציפות, – "דבר המסכן אותם משמעותית ודורש היערכות מיוחדת הן של הרשויות המקומיות והן של כוחות החירום וההצלה, דבר שלצערי לא ניתן לעמוד בו בהתראה קצרה כל כך". עוד ציין זינגר את הנזקים הכספיים הקשים של דחיית אירועי ל"ג בעומר, ביטול ההשתלמויות לסייעות הגנים והנזק להורים – וביקש מבנט לשקול מחדש את החלטתו.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות