לפיד: "המאמר ב'הארץ' לא היה נגד הציונות הדתית"

יו"ר מפלגת יש עתיד טוען כי מאמרו של יוסי קליין ב'הארץ' אינו נגד הציונות הדתית אלא נגד כל יהודי החובש כיפה: "מבחינה זאת, קליין הוא תאומו הרוחני של "הצל"

לפיד: "המאמר ב'הארץ' לא היה נגד הציונות הדתית"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד, טוען כי בניגוד למה שנטען בימים האחרונים, מאמרו הפרובוקטיבי של כתב 'הארץ' יוסי קליין, שטען כי הדתיים הלאומיים יותר גרועים מחיזבאללה, אינו נגד הציונות הדתית אלא נגד כל יהודי שחובש כיפה.

במסגרת מאמר שפרסם בעיתון 'מקור ראשון', כתב לפיד, בין היתר: "מאמרו של יוסי קליין ב"הארץ" לא היה נגד הציונות הדתית. הוא לא היה נגד הימין. הוא לא היה נגד הסיפוח או נגד עמדת החרד"לים בשאלת גיוס הנשים. זה היה מאמר נגד אנשים שחובשים כיפות. בעצם צריך לדייק, זה היה מאמר נגד יהודים החובשים כיפות".

אינו מבדיל בין יהודי ליהודי

לפיד משווה את התנהלותו של קליין לזו של האנטישמים וכותב: "כדרכם של אנטישמים מהסוג הישן והרע, קליין אינו מבדיל בין יהודי ליהודי. מבחינתו כולם אותו דבר. הרב אבינר והאלוף אלעזר שטרן, סמוטריץ' והרב פירון, הרב לווינשטיין והרב בני לאו, שורפי התינוקות מדומא וקבוצת הפדלחו"שיות (פמיניסטיות דתיות ללא חוש הומור). כולם "משקרים כדרך חיים", כולם גרועים יותר מהחיזבאללה, כולם – איך לא – חזירים המנהלים את העולם מאחורי הקלעים ורוצים לגנוב את הכסף שלנו. למזלנו עתון "הארץ" גילה מה הם חושבים באמת. הוא בדק. יש לו את הפרוטוקולים".

לפיד סיפר כי "לפני כמה שבועות, בעקבות סערת הרב לווינשטיין, ביקרה אצלי קבוצה של רבנים מתונים (אחד מהם היה הרב אוהד טהרלב שבנו, לוחם גולני אליחי ז"ל, נרצח כמה ימים מאוחר יותר בכניסה לעופרה מבלי לדעת שגם הוא "מופת ליהירות מתנשאת, צדקנית, זחוחה ובורה"). ניהלנו דיאלוג ארוך, פורה, שעוד עתיד להמשך. הבסיס לשיח בינינו הוא זה שגם בציונות הדתית נמאס לרוב הדומם להיות דומם. השתיקה אולי יפה לחכמים, אבל היא משאירה לא מעט מקום לטיפשים ולגזענים".

לפיד ממשיך וטוען כי "יוסי קליין יכול היה לפגוש את הרבנים האלה בדיוק כמוני, אבל הוא לא רוצה. זהו הפרדוכס האנטישמי הקלאסי: האנטישמים נמנעים מכל מגע עם יהודים, מבלי שזה יפריע להם לטעון שהם מכירים אותם טוב מכולם. הוא מקפיד להחמיץ את העובדה שהציונות הדתית היא רופאים וחקלאים, קצינים בסיירות מובחרות ואנשי רוח, הייטקיסטים ומוזיקאים. מדובר באחת הקבוצות המופלאות בחברה הישראלית, אבל מי שטוען שהיא צבועה בצבע אחד פשוט החליט להתעלם מהמציאות".

התאום של 'הצל'

לפיד ממשיך וכותב כי "מבחינה זאת, קליין הוא תאומו הרוחני של "הצל", ששונא בלהט אלים את כל השמאלנים שאותם לא פגש מעולם. אפילו השפה של קליין התאימה את עצמה למראה העילגת מן הצד השני. אין במאמר שלו שום טיעון, שום מחשבה מקורית, שום יכולת עיתונאית לחשוף מציאות. הוא רק עומד על הגבעה וצורח שהוא מתעב את כל מי שלא לבוש כמוהו, מדבר כמוהו, שונא כמוהו".

אל תשתלטו לנו על השיח

"השאלה שאנחנו מוכרחים לשאול את עצמנו היא האם אנחנו מוכנים לתת ל"הארץ" ולרקדני "חתונת הדמים" לבצע השתלטות עויינת על השיח הישראלי, לחטוף את הזירה הציבורית, לגרור אותנו למלחמת שבטים מהסוג הגרוע ביותר. יש רוב גדול בעם הזה שמסוגל להקשיב, להכיל מחלוקת, למצוא את המשותף. יש רוב גדול בעם הזה שמבין שחברה אנושית בנויה על ההבנה שזה לא יהיה 100% כמו שאנחנו רוצים. יש רוב גדול בעם הזה שמבין שאפשר גם אחרת".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

21 תגובות
הצג את כל התגובות