למה הוסר חשבון הפייסבוק של הרב חיים נבון

הרב חיים נבון הסיר את חשבון הפייסבוק שלו לאחר שלטענתו "חטף לינץ' מהלהט"בים בעקבות פוסט הטוען כי מוסד הנישואין מכיר כמשפחה רק אמא ואבא

למה הוסר חשבון הפייסבוק של הרב חיים נבון

מי שינסה להגיע לחשבון הפייסבוק הפופולרי של הרב חיים נבון, יגלה מיד כי החשבון כבר אינו פעיל. בעוד רבים חושבים כי הרב נבון נחסם בגלל פוסט שהעלה לפני יומיים במהלכו טען כי מוסד הנישואין מכיר במבנה המשפחה רק אמא ואבא, הרב נבון עצמו טוען בשיחה ל'סרוגים' כי הוא זה שסגר את החשבון מיוזמתו בגלל "לינץ' מהלהט"בים" כהגדרתו.

הכל החל מתמונה שעלתה בדף הפייסבוק של חיל האוויר ביום המשפחה, בה נראים שני קצינים מהחיל כבני זוג. כתשובה למספר גולשים שמחו על העלאת התמונה השיבו בחיל האוויר כי "מבחינתנו כולם שווים".

הרב נבון שלא אהב את הטיעון כתב כי "נישואין ומשפחה הם המוסדות האנושיים העתיקים ביותר, והם אינם מתייחסים לקשר של שני גברים כנישואין. כל אחד יכול לחיות כרצונו עם מי שהוא רוצה, אבל אין לאף אחד זכות לכפות עלינו לשנות את הגדרותיהם של מוסד הנישואין ומוסד המשפחה. גם לחבר'ה המפעילים את דף הפייסבוק של חיל האוויר אין הזכות הזו".

אלה השורות שככל הנראה העלו את חמתם של חברים בקהילה הלהט"בית שהביאו את הרב נבון לחסום לעת עתה את חשבון הפייסבוק שלו.

הרב נבון אישר ל'סרוגים' את הפרטים ואמר: "חטפתי לינץ' מהלהט"בים, אז לאור לקחי העבר חסמתי את החשבון שלי באופן זמני"

(צילום מסך)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
פחחח. לינץ', לא פחות
אריאלה, גוש עציון | 28-02-2017 9:38
טוב שלא הגזמת, הרב חיים. מי שמדבר לא יפה על אחרים שלא יתפלא אם זה חוזר אליו בהפוכה
מה כאן לא יפה בדבריו של הרב נבון
מנחם | 01-03-2017 15:39
הגננת אריאלה אמרה נו נו לחיים נבון שמדבר לא יפה מפני שהוא אומר את האמת.
2
צודק מאד הרב נבון! במסורת היהודית למילה "נישואין"
מרים | 28-02-2017 10:29
יש משמעות ברורה: מדובר בקשר בין גבר לאשה!!! המילה משפחה מופיעה במקורות גם בהקשרים של קבוצות גדולות יותר אבל בשום מקום היא לא מופיעה בהקשר של בני מין אחד!!! ההקשר היחיד במקורות ליחסים אינטימיים שבין שני גברים הוא הקשר לתועבה. לבי עם אלו שיש להם נטיות הפוכות כשם שלבי עם בני אדם רבים הסובלים מתסמונות כגון אוטיזם, הפרעות נפשיות וכו' - הם בודאי סובלים ובודאי אינם אשמים במצבם. אבל האם נאמר שהם חלק מהנורמה ההתנהגותית? יש לי ולרובנו אמפתיה רבה מאד לכל אדם סובל, אבל מכאן ועד מלחמת החורמה המתנהלת לכל מי שחושב קצת אחרת... ובעיקר איני יכולה להבין אנשים המאמינים בתורת אלוקים ובמצוותיו. האם מדובר כאן בעדה חדשה של קרח?
3
יפה טען במאמר, וטוב עשה שחסם .
| 28-02-2017 13:13
4
התקנות נפוליטית של השמאל סותמת פיות
יוענה רטוש | 28-02-2017 15:01
זו שערורייה! אנחנו חיים במדינה טוטאליטארית הנשלטת על ידי קבוצות לחץ הכופות את התקינות הפוליטית שלהם = אידאולוגיה של מיעוטים שונים - על הרוב! סטאליניזם במלוא תפארתו! הגיע הזמן להעמיד במקום את העוסקים בטרור של התקינות הפוליטית של השמאל !
5
אני חייב לאיש הזה תודה אישית
אריאל | 28-02-2017 22:40
הטורים המתנשאים מלאי הבורות והשנאה שלו במוצ''ש היו טריגר משמעותי שעודד אותי לעזוב את הדת.
לאיש המבטל - כמה עלובה הייתה הדת שלו
מנחם | 01-03-2017 15:35
בגלל כתבות בעיתון אדם עוזב את הדת זה מראה כמה עלובה הייתה הדת שלו.
6
יש דיעות שחייבות להגן על עצמן
צבי | 01-03-2017 5:11
תארי לך שהייתה קמה מפלגה שבמצע שלה כתוב ביטול הבחירות הדמוקרטיות והקמת משטר טוטליטרי בישראל. האם היית מוכנה לתת למפלגה כזו לרוץ בשם הדמוקרטיה? כנראה שלא! באותו האופן, הפלורליזם והליברליזם מקבלים לחיקם כל דיעה כל עוד היא אינה אנטי-ליברלית או אנטי-פלורליסטית.בשני המקרים מצפים מגישה שתקבל את הדלגיטימציה של עצמה והרי מדובר בכריתת הענף עליו היא יושבת. ולכן בלתי אפשרי.
7
תגובה
עופר | 02-03-2017 0:46
הרב נבון. בהרבה דברים אני לא מסכים איתך, אבל אני חייב לומר לך יישר כוח על הדברים. ויישר כוח על הסגירה. לא יאומן כיצד קבוצות שרוממות חופש הביטוי בגרונם מתנהגים כקבוצות הקנאיות והחשוכות ביותר כנגד מי שלא חושב בדיוק כמוהם. הכי קיצונים במאה שערים או בנוער הגבעות יכולים להיחשב לליברלים נאורים מאוד לעומתם. הגיע הזמן להילחם בתופעה האנטי דמוקרטית כל כך הזאת לפני שיבולע לכולנו. קצינים ופוליטיקאים חוששים מלשונם החדה וזרועם הארוכה. לכן שוב יישר כוח