איילת שקד בחברון: "החל מעוד 10 ימים נגמרים התירוצים. צריך לבנות ולבנות"

איילת שקד מחכה להחלפת הממשל בארה"ב: "מהמקום הזה, אני רוצה לומר - החל מעוד עשרה ימים נגמרים התירוצים. צריך לבנות ולבנות. לפתח את ירושלים ואת יו"ש"

"החל מעוד 10 ימים נגמרים התירוצים"
  שקד בסיור בישוב היהודי בחברון

שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי) סיירה הבוקר (ג') בעיר חברון.

לשקד התלוותה חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, נעם ארנון, הלל הורוביץ ועוד נציגים מהישוב היהודי בעיר. השרה ביקרה בין היתר במערת המכפלה, ברובע חזקיה, באדמות היהודים בשוק הסיטונאי, שכונת אברהם אבינו, בבית רחל ולאה, בחפירות החדשות בעיר יהודית מתקופת בית שני ובשכונת תל רומידה.

הסיור של שקד נערך במטרה לבחון סוגיות משפטיות הקשורות להתיישבות היהודית בחברון, שאינן מקבלות מענה כבר זמן רב.

השרה שקד: "אני נמצאת כאן, דווקא בימים שבהם העולם בוחר לגנות את ישראל על הבנייה, אני בוחרת לבוא ולחזק את היישוב היהודי בחברון. לא ייתכן שהבניה בחברון תקועה כל כך הרבה שנים."

בעת הגעת השרה למערת המכפלה, אמרה: "המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית. אברהם אבינו התהלך כאן והתחיל לבנות אומה שתלמד את העולם מה הוא מוסר אמיתי. לאחר מכן דוד המלך בנה כאן את מלכותו. את מערת המכפלה קנה אברהם אבינו בשטר מכר כשר למהדרין כנראה הראשון בעולם.

היהודים שחיים בחברון הם בני המקום שחזרו הביתה לאבותיהם ואמותיהם. אחת הבעיות המרכזיות היא שלאור הקפאת הבנייה היישוב היהודי מזדקן ויש חסך במגורים עבור זוגות צעירים. אסור להגיע למצב הזה. מהמקום הזה, אני רוצה לומר – החל מעוד עשרה ימים נגמרים התירוצים. צריך לבנות ולבנות. לפתח את ירושלים ואת יהודה ושומרון. כי זהו ביתנו. זוהי זכותינו".

WhatsApp Image 2017-01-10 at 12.01.45 WhatsApp Image 2017-01-10 at 11.58.26 WhatsApp Image 2017-01-10 at 11.58.21 WhatsApp Image 2017-01-10 at 11.58.19

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות