מדד מסקר: מה העיתון או העלון הכי נקרא במגזר?

ממצאי סקר מדד העיתונות של מכון מסקר מעלים כי 'מצב הרוח' הוא העיתון הנקרא ביותר באופן קבוע במגזר הדתי לאומי, כשהוא עוקף את 'בשבע מקור ראשון ועולם קטן

מדד מסקר: מה העיתון או העלון הכי נקרא במגזר?
  מה הסרוגים קוראים בקביעות? (צילום נדב הרשקוביץ)

הפתעה בסקר מדד העיתונות של 'מסקר' – מכון הסקרים במגזר הדתי-לאומי. ממצאי סקר מדד העיתונות של המכון מעלים כי העיתון "מצב הרוח" הוא העיתון הנקרא ביותר באופן קבוע במגזר הדתי לאומי – 28.2% מהנשאלים השיבו כי הם קוראים מידי שבוע את העיתון.

מעט מאחוריו נמצא העיתון 'בשבע' עם 27.3% ועוקף במעט את עיתון 'מקור ראשון' שזוכה ל-26.7%. יש לציין כי בסקר ה-TGI האחרון זכה 'בשבע' לחשיפה של כ-7% בתקשורת הכללית, כמעט כפול מהחשיפה של מקור ראשון, אך בסקר של 'מסקר' הם די צמודים'. העלון 'עולם קטן' מגיע למקום הרביעי בסקר עם 23.8% ויכול להתגאות בכך שהוא עוקף את עיתון סוף השבוע של 'ישראל היום' עליו ענו 20.9% מהמשיבים הסרוגים כי הם קוראים בו בקביעות.

Document-page-003

ההבדל בין נתוני ה-TGI לבין המדד הנוכחי של מסקר, תלויים בשאלה. בTGI מודדים אפילו חשיפה חד פעמית ואילו בנתוני הסקר שמפורסמים כעת, נספרו רק המשיבים שענו כי הם קוראים בקביעות (מדי שבת) את העיתון, אך עיון נחשב אפילו קריאה של מספר עמודים ממנו. עיתונים נוספים שהופיעו במדד היו הארץ, מעריב סוף השבוע וידיעות אחרונות והעלונים: באהבה ובאמונה, גילוי דעת, ישע שלנו, נופים, נופשים, קרוב אליך, שביעי, שבת בשבתו ושבתון.

המדד המלא של מסקר, המכיל את נתוני כל העיתונים והעלונים לא פורסם עדיין, ובדומה לנתוני הTGI הוא מוצע למכירה על ידי חברת הסקרים.

כתבת ארכיון בערוץ 1: עשור לעלוני השבת

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות