נכנע ללחץ: דוד ד'אור ביטל השתתפותו בעצרת

הלחץ משמאל פועל, הזמר והיוצר דוד ד'אור הודיע על ביטול השתתפותו בעצרת למען החייל שירה בחברון "כל הנושא מבחינתי יצא מכל פרופורציה"

נכנע ללחץ: דוד ד'אור ביטל השתתפותו בעצרת
  קיבל רגליים קרות. ד'אור. (פלאש90)

הלחץ מצד שמאל על האמנים עובד, ודוד ד'אור הודיע על ביטול השתתפותו בעצרת למען החייל שירה בחברון שמתוכננת למחר.

אתמול פורסם כי ד'אור יופיע יחד עם אייל גולן, ישי לוי וסאבלימינל הם האמנים שיופיעו בעצרת התמיכה שארגן הח"כ לשעבר שרון גל, החל לחץ משמאל על הזמרים כדי שאלה יבטלו את השתתפותם בעצרת.

הבוקר (ב') הודיע ד'אור כי הוא אינו מתכוון להגיע לאירוע. בראיון לרפי רשף בערוץ 10 אמר ד'אור: "כל הנושא מבחינתי יצא מכל פרופורציה, אני בסך הכל רציתי להביע אמפתיה למשפחת החייל. זו חלילה לא אמירה כנגד הרמטכ"ל ונגד הצבא. אני מאמין בצבא שלנו ובמערכת במשפט שלנו".

הזמר הוסיף: "אני לא אדם פוליטי, וכל הנסיון שלי לשייך אותי לזרם כזה או אחר הוא לא רלוונטי בכלל. הבעתי תמיכה אנושית רגשית במשפחה שנמצאת במצוקה, ואני מודה שלא ידעתי שמדובר באירוע עם אוריינטציה פוליטית".

מי שבינתיים לא נכנע ללחץ משמאל, הוא הזמר אייל גולן שהבוקר קיבל פנייה מח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) לבטל את השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל הלוחם שחיסל את המחבל בחברון שתיערך מחר בערב (שלישי) בכיכר רבין. לדברי מרגלית: "דרך ארוכה עבר אייל גולן מהזמר הרומנטיקן ששר צאי אל החלון, ועד לזמר שעומד על המרפסת יחד עם חברי הצל בהפגנה נגד הרמטכ"ל. "אייל, אל תהפוך מזמר לאומי לזמר לאומני. אני קורא לך אייל גולן לחזור בך מהופעה שמחלישה את צה"ל ופוגעת בשיקול הדעת הפיקודי".

אייל גולן עצמו קרא אתמול להגיע לעצרת וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "החייל הוא כמו הבן של כל עם ישראל וביום שלישי אני מגיע לתמוך בחייל ומשפחתו".

בעצרת שתתקיים מחר ישתתפו מלבד האמנים גם שני סגני יו"ר הכנסת, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי ואורן חזן מהליכוד.

חזן אמר לערוץ 10: "אם הציבור היה יודע את פרטי החקירה – כולם היו תומכים בחייל בחברון. "את הסיטואציה שעוברים הלוחמים והלוחמות שלנו בכל מקום, אף אחד מאתנו לא מכיר", אמר חבר הכנסת, "את החקירה צריך היה לקיים ללא 'סימון מראש ורעשי רקע'. יש פה התיישרות של הפרקליטות עם רוח המפקד, שהכריעה את התיק הזה. הייתה התרעה לאירוע סכינאי משולב עם מחבל מתאבד, ולכן אי אפשר לשפוט"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות