אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התחזקות הציונות הדתית היא תקווה, לא סכנה

הציונות הדתית מייצגת משהו שאנשי שמאל מתחסדים לא יזהו גם אם יצפו בצילום רנטגן של עצמם – עמוד שדרה, שרירים חסונים. ההתחזקות שלה היא תקווה, לא סכנה | תגובה לגדי גבריהו

התחזקות הציונות הדתית היא תקווה, לא סכנה
  חברי הציונות הדתית בסיור בשער שכם (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

תשע, זה מספר הפעמים שהוצת רכבו של תושב שכונת שמעון הצדיק טל יושבייב. תשע הצתות שנאה, תשע פעמים שפשע שנאה על רקע דתי ולאומי האיר את ליל השכונה.

על ספירת בקבוקי התבערה כבר ויתר מר יושבייב, כולל הבקבוק ששרף את מיטת התינוק של בנו ואך במזל לא שהו בני המשפחה בבית.

עוד באותו נושא

צו 8 לרבני הימין המתון, המרכז והשמאל


77

להלן מקרה קלאסי של אלימות המונית, על רקע שנאה, אלימות שלא מבדילה בין ילד, תינוק ומבוגר, בין גבר לאישה, בין בית לרכב. כל דבר 'שנגוע' ביהודיות הנו יעד לאלימות.

"פורום תג מאיר נוסד בחג החנוכה תשע"ב במטרה להשמיע קול של סובלנות, כבוד הדדי ומאור פנים כלפי שכנים, זרים וגרים בתוכנו…", כך באתר פורום תג מאיר שהקים ומנהל ד"ר גבריהו. אולם כאן, ובמקרים אחרים ד"ר גדי גבריהו שתק, ארגון 'תג מאיר' שתק.

כבר לימדונו גדולים ש'שקט הוא רפש' אך גם הם לא העלו על דעתם שרפש מהסוג הזה יכול להתקיים. גם משטרת ישראל שתקה ואף וויתרה כהרגלה על אכיפת החוק.

למול 'המאיר' והמאור-נאור גבריהו עומד ח"כ איתמר בן גביר אשר החליט לקחת את החוק לידיו הפרלמנטריות והקים לשכה מתוך שתי מטרות ברורות: להפגין ריבונות ולהחזיק כוחות אכיפת החוק בשכונה.

המקרה הנ"ל מצטרף לשורה של מקרים שונים בהם ח"כ בן גביר התנדב, פרו-בונו, כעו"ד ועתה כפרלמנטר, להגן על רכוש, בטחון וחיי יהודים.

המקרה הנ"ל מצטרף לשורה של מקרים בהם חברי 'תג מאיר' בהנהגת גדי גבריהו התעלמו ממקרי אלימות כנגד יהודים או שצבעו אותם ב'גוון טרגי' כאילו גם הם תולדה של אלימות יהודית. צביעות מהדהדת שכזאת חושפת את מערכי נפשו של ד"ר גבריהו.

מר גבריהו שואב לעצמו את הסמכות להטיף מוסר לאחרים, לבזות מאות אלפי מצביעים המאמינים בדמוקרטיה, בהתיישבות, בנצח ישראל. לבזות אותם ולהכליל אותם עם ארגון חוליגני כמו 'לה פמיליה'.

אולי מקל על עצמו גבריהו להשוות ולהכליל כך, שכן רק כך הוא מסוגל להסביר את התחסדותו לעצמו. בין אם לח"כ בן גביר שבמעשיו ייתכן והציל חיים בשמעון הצדיק ובין אם לכל מצביעי הציונות הדתית שעמדו יחד עם מפלגתם כחומה בצורה מפני מתן לגיטימציה מימין למפלגת רע"מ.

הרעיון הציוני כולו עומד על בלימה ומי שמונע מהרעיון ליפול הוא מושא הביקורת של גבריהו. והנה זה מדבר באדונות ופטרונות על התאבדות קולקטיבית למראה דימוי עצמי מוסרי.

הגיעה העת שהציבור הדתי לאומי יוקיע מתוכו אנשים שתחת אצטלה מוסרית מכפישים אותו. בשם השייכות המגזרית מוציאים דיבת הציבור ומחפשים את הליטוף אי-שם מ'המרכז' הישראלי, אותה אליטה תבוסתנית שחלומה הרטוב הוא 'התנתקות 2'.

לא בכדי נרתע גבריהו מפני "הפלסטינים החפים מפשע" שיפגעו משום מה, אבל הוא לא נותן דעתו ולבו אל היהודים החפים מפשע שיפגעו ונפגעו כמו טל יושבייב; אהבתו לבן עמו תלויה כמובן בעמדת בן עמו – אם אינך 'טהור' הרי אתה טמא, ולכן אלימות כנגדך לא תזכה אותך בכתף פעיל או ביקור מנכ"ל לרוב, רק מצלמה של כתב זה או אחר שכן את מעמדו חשוב לגבריהו לשמר, למען יכול לחוש עליון ומורם.

התחזקות מפלגת הציונות הדתית היא תקווה ולא סכנה. שכן היא מייצגת דבר שגבריהו לא יזהה גם אם יצפה בצילום רנטגן של עצמו – עמוד שדרה, שרירים חסונים.

גם אם ישוחח עם גדול הפסיכולוגים הוא לא ימצא בעצמו רוח איתנה והבנה עמוקה של המצב הגיאופוליטי של עם ישראל מול אויביו כמו שיש במפלגה הנ"ל.

יש סיבות להצביע למפלגה ויש סיבות שלא, אולם לא אדם מתחסד כגבריהו יכול להעיד עליהן. הוא פסול לעדות, נאור "וחושך בידו". שכמותו הם איתות לכל בר-דעת להזהר, שכן תחת הדימוי מסתתרת טינה והתנשאות.

ולך, זה שהושפע מטורו של גבריהו, הרמת אפך ואמרת 'בן גביר? אני מעל זה'. האם אינך רואה איך רצועת אדון כרוכה סביב צווארך? הגיע העת שתתחיל לחשוב בעבור עצמך ותפסיק לתת לאחרים להגדירך. ואולי כל המגזר צריך להתחיל לעשות כך.

טל קופל, פעיל חברה אזרחית ואיש חינוך.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הציונות הדתית היחידים שלא הלכו עם מנסור עבאס.
רק הציונות הדתית | 05-08-2022 11:18
הציונות הדתית היחידים שלא הלכו עם מנסור עבאס. לכן רק הם ראויים לקולי.
כי מצביעים...
א | 08-08-2022 17:39
כי מצביעים למי שמביא תוצאות טובות ולא למי שיש לו קורות חיים מרשימות
מה לי ולמשתמט
ציוני דתי | 07-08-2022 14:49
למה מבקשים ממני להצביע לאדם שבמקום לשרת נרשם לישיבה ובמקום ללמוד תורה למד משפטים כנראה העונש של הציונות הדתית זה סמוטריץ
אלו ארבעת פרשי האפוקליפסה
דניאל | 07-08-2022 1:00
הן כמהים לגוג ומגוג, אבל האם מדינת ישראל ויהודי הגולה באמת רוצים להתמודד עם מרחץ דמים עם מיליארד מוסלמים?
2
בצלאל סמוטריץ' זה...
עמית ורדי איזוקל | 05-08-2022 11:24
בצלאל סמוטריץ' זה לא ציונות דתית! ציוני דתי לא מתנהג בחייו כמו שבצלאל סמוטריץ' מתנהג! בצלאל סובב שנים את הצבא והתחמק משרות צבאי משמעותי בו בזמן שהתחזה לתלמיד ישיבת קדומים בלי שנכח הרבה בישיבה היה עסוק כל כולו בעיסקאות נדלן מפוקפקות עם אין ספור עיסוקים אחרים אפילו ללמוד תואר ראשון במשפטים הוא השחיל בתקופה בה דחה גיוס לאחר שהצהיר שתורתו אומנותו. בצלאל סמוטריץ' זה לא ציונות דתית. ממש לא.
אכלתם תראש...
א | 08-08-2022 17:38
אכלתם תראש עם הטענה המפגרת הזאת על השירות הצבאי של סמוטריץ' כל פעם אותו דבר אין לכם משהו נורמלי לומר על הבנאדם או להתווכח איתו אז אתם בודקים את הקורות חיים שלו - זה די מעורר רחמים
לסמוטריץ יש יראת שמים ?
לאליהו | 07-08-2022 14:50
אז מותר לשקר נכון זוהי הציונות הדתית . אמחייה
בצלאל סמוטריץ...
אליהו | 06-08-2022 20:28
בצלאל סמוטריץ גם אם לא שירת בצבא עשה ועושה אלפי מונים מגנרל בדימוס הססן ושאין לו יראת שמים.כבר הוכיחו גנרלים את מנהיגותם הפוליטית ראו רבין... גם על תדברו כך על בן גביר שנמנע ממנו שרות בצהל על החלטה של קצינים וראשי צהל שנמנים היום עם השמאל ועושה כעת אלף מונים למעת עם ישראל ללא שרות צבאי. המלחמה של הציונות הדתית היא מלחמה בדקטטורה של בתי המשפט.כשנביס ונשנה את מערכת בתי המשפט,נילחם בתרבות השמאל שמעכבת את התחיה הלאומית דתית כפי שצריכה להיות ארץ ישראל ומי שלא מתאים לו, ברחין ואמסטרדם מחכים לכם עם התרבות הבהמית שלכם .וזו המטרה בין שתעזבו לבד ובין אם שתגורשו בכוח מהארץ
מעניין שאת...
ישראל בן שחר | 05-08-2022 13:41
מעניין שאת זה שהוא למד תואר ראשון במשפטים לפני הצבא על זה הוא לא הלך להתייעץ עם הרב דרוקמן מעניין מאד
סמוטריץ' מייצג נאמנה את המפלגה האיומה הזו.
שי | 05-08-2022 11:48
טוב מאד שהוא עומד בראשה.
3
יפהההה ...
יעקב | 05-08-2022 15:45
יפהההה
4
חבורה של הזויים...
אתה רציני? | 06-08-2022 11:28
חבורה של הזויים משיחיים שרוצים לבנות את בית המקדש לוהקריב קורבנות? האייטולות באיראן כבר יותר מחוברים למציאות
5
כמה מפתיע שפלסטינאים...
מוטי טוביה | 06-08-2022 15:47
כמה מפתיע שפלסטינאים שונאים אותנו , בסהכ מה אנחנו אומרים להם שהארץ הזאת שייכת לנו , אומנם הגענו רק אתמול אבל אלוהים וכו'......וזה כל כך מובן מאליו שאנחנו לא תופשים איך הם לא מבינים ועפים מכאן מיוזמתם ...הרי אנו העם הנבחר ....לא מבין ...פשוט לא מבין ....
6
צוהר חדש להבנת...
אוריאל | 07-08-2022 16:33
צוהר חדש להבנת הדתל הפרוגרסיבי השבוי