הרב סדן: הממשלה הנוכחית חצתה 2 קווים אדומים מסוכנים מאוד

הרב סדן: הממשלה הנוכחית חצתה 2 קווים אדומים מסוכנים מאוד

שנה אחרי הקמתה, מותח ראש המכינה בעלי, הרב אלי סדן ביקורת חריפה על הרכב הממשלה ועל האג'נדות אותן היא מובילה: "למילים היפות של ראש הממשלה על אחדות, - לצערי הרב – אין באמת כיסוי בשטח..."

author-image
הרב סדן: הממשלה חצתה 2 קווים אדומים מסוכנים מאוד
  (צילום: מכינת בני דוד, עלי)

באגרת לתלמידיו ובוגריו כותב ראש מוסדות 'בני דוד' בעלי, חתן פרס ישראל הרב אלי סדן, את דעתו על הממשלה.

הרב סדן כותב כי הממשלה הנוכחית חצתה 2 קוים אדומים מסוכנים מאוד: "בפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שותפה בקואליציה, כלומר – בניהול מדינת ישראל – מפלגה ערבית!"

והשני הוא שבפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל הוקמה ממשלה על "טהרת" המפלגות החילוניות, ולא שותפה בה מפלגה דתית (כמובן, חוץ מהמפלגה הדתית האיסלאמית!)".

עוד באותו נושא

הרב סדן: "לקרוא להוציא מן הקהל זוהי עזות פנים"


114

לגבי הסעיף הראשון מונה הרב סדן את הפגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל שהוקמה כמדינתו של העם היהודי. בשותפות עם ערבים רואה הרב סדן: "הממשלה הנוכחית מקעקעת בעצם היותה כפי שהיא את הבסיס האידאולוגי העמוק ביותר של הזהות היהודית של מדינת ישראל!"

ובהמשך: "הקמת ממשלה עם רע"מ, שמחובקת אידאולוגית ע"י מרץ, וכנראה גם ע"י העבודה יוצרת שיח ציבורי חדש, יוצרת שיח שגאה במצב החדש ורואה בו את העתיד של המדינה. ממש התביישתי כאשר רוה"מ החדש התגאה בפני מועצת האו"ם על כך שזכה להקים ממשלת אחדות – ובאו"ם ברור שהכוונה גם עם הערבים. גם אם יש בקואליציה אנשים שאינם מסכימים עם זה, אין להם יכולת ולא זכות לסתום את פיות שותפיהם בממשלה. וכך הארס הולך ומתפשט לאט לאט ופוגע בתודעה הציונית של חלק מהעם היושב בציון."

הרמת הראש של הערבים מסוכנת

הרב סדן רואה בפרעות תשפ"א ובאירועי 'שומר חומות' סימן רע להרמת הראש של הערבים, שפוגעת במדינה.

"הערעור הוא איטי, לפעמים הוא מאחורי הקלעים ולפעמים בגלוי. אבל השיח, וגם המעש הולך ומשתנה. הדוגמא הבולטת לתהליך זה היא אוזלת היד המוחלטת מול האלימות של ערבים כלפי יהודים".

הרב סדן מעיד כיצד נכדו היה מעורב באירוע לאומני: "חבורת נערים (ובהם נכדי שחווה את הדבר) הולכת בשבת במרכז העיר עכו, מאחוריהם הולכת חבורת נערים ערבים (בוגרים יותר ורבים יותר), וקוראת מאחוריהם במשך זמן מתמשך "מות ליהודים, מות ליהודים, מות ליהודים"! זה קורה היום במדינת ישראל!!! אתם מאמינים??!!"

גם הנפת דגלי פלסטין באוניברסיטאות היא ביטוי לחולשה של המדינה: לאחרונה היה לכך ביטוי מזעזע – אוניברסיטאות הרשו בתחומם לסטודנטים לחגוג את יום הנכבה! ולהניף דגלי פלסטין!

האם השתגענו? הנכבה משמעותה שמלחמת העצמאות הייתה לא מוסרית ולא צודקת, ודגלי פלסטין מסמלים את התביעה להחזיר לערבים את "פלסטין", פלסטין כולה! האם זה לגיטימי להפגין למען רעיונות אלו במדינת היהודים? מי שיטען שהיה זה גם בתקופת נתניהו – זורק חול בעיניים.

כי זה לא תירוץ לחזור על דבר רע…

כי היום זה מעוגן בתפיסת עולם פלורליסטית פוסט ציונית שהולכת ומחלחלת בתוכנו.

עוד באותו נושא

בדרך לבית היהודי? הרב סדן העביר מסרים לסילמן


31

לא צריך מפלגות דתיות בממשלה?

הרכב הממשלה ללא מפלגות דתיות, הוא גם פסול בעיניו: "המחשבה שלא צריך מפלגה דתית, הנציגים חובשי הכיפה שבתוך המפלגות החילוניות ידאגו ל"ענינים הדתיים" – הוכחה כמוטעית במשך שנים רבות, והממשלה הנוכחית היא ההוכחה הניצחת לטעות שיש בחשיבה זו – אין בכוחם של הנציגים הדתיים למנוע את הסחף ההולך ומתגבר של פגיעה באופי היהודי של מדינת ישראל!"

"רק מפלגה שמטרתה המוצהרת היא שהתורה תשפיע על הצביון והאופי של מדינת ישראל, ועל כן היא מעגנת זאת בסעיפים ברורים בהסכם הקואליציוני ושותפיה יודעות שכל קיומה של הממשלה תלוי בכך שהחלטות הממשלה תהיינה מקובלות על מפלגה זו, רק באופן זה ניתן לשמור על אפיה היהודי של המדינה."

בנט כבר לא אמין

אבל יש משהו נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו. רוה"מ הנוכחי התחיל את דרכו הפוליטית בביטוי "משהו חדש מתחיל", לפי זכרוני הכוונה הייתה ל-"פוליטיקה חדשה, נקיה, אידאולוגית, אמינה!"

ימינה ותקווה חדשה שהוקמו על ידי אנשים שהציבור האמין ביושרם ובכוונתם הטובה, הוכיחו שוב ש"בפוליטיקה – הכל מותר", וגרמו רעה כפולה, חוץ מהאכזבה הנוראה מהם, הם מונעים מן האנשים הראויים להיכנס לכנסת.

ואחזור שוב על הנקודה העיקרית: אם אכן הממשלה היתה נאמנה למה שהבטיחה כאשר יצאה לדרך – אנחנו נתעסק רק בדברים שיש עליהם קונצנזוס במדינת ישראל, כדי לחלץ את המדינה מבחירות נוספות, מחוסר תקציב וכו' – כי אז בודאי יחסנו לממשלה היה אחר.

אלא שזה לא קורה אין כאן באמת אחדות, יש כאן אוסף של מפלגות שכל אחת מקדמת את האג'נדה שלה, והדוגמאות המעטות שהבאתי – ועוד רבות אחרות, מוכיחות שהממשלה הנוכחית אין לה באמת כוון אחד, אלא כל אחד ממרכיביה עסוק בקידום תפיסת עולמו בצורה מאוד אגרסיבית. למילים היפות של ראש הממשלה על אחדות, – לצערי הרב – אין באמת כיסוי בשטח…"

למרות זאת, היו לרב היו גם כמה מילים טובות לממשלה:

"למרות כל הנ"ל, אני משוכנע שממשלה זו עושה גם דברים טובים וצריך להודות עליהם. איני מסכים לשיטה האומרת שצריך לפסול הכול, ולגנות הכול במסגרת המאבק להפלת הממשלה".

"לדוגמא – אני משוכנע שהממשלה עשתה כל שביכולתה על מנת להיאבק בקורונה. נכון – יש גישות שונות וזה לגיטימי להעמיד עמדה שונה. אבל לא לגיטימי בעיניי לחרף ולגדף את התנהלותה בנושא הקורונה. זוהי מלחמה לכל דבר, מלחמה על חיי אזרחי המדינה ויכולתם לשרוד כלכלית, במלחמה זו הממשלה מתייעצת עם מיטב האנשים שהיא יודעת לגייס – וצריך לחזק אותה, ולפעול כדי שאזרחי המדינה ישמעו להוראותיה".

"אני מניח שיש נושאים נוספים שהממשלה מקדמת בהם אינטרסים חשובים של מדינת ישראל, צריך להכיר בזאת ולהודות על כך. אלא שאני סבור שכל הדברים הטובים הללו אינם מצדיקים ואינם מכפרים על ההרס והחורבן של התשתית האידיאולוגית הציונית, היהודית והמוסרית של מדינת ישראל,.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
60 תגובות - 35 דיונים מיין לפי
1
הרב אלי סדן צודק בכל מילה ומילה שלו. נוקב
יהודה נאמן | 09-06-2022 14:28
איגרת כואבת ודוקרת. עד מתי רשעים יעלוזו?
אני מחפש בנרות רב חרד"לי שאיננו מאעכר פוליטי
חנן | 14-06-2022 14:48
עד כה לא מצאתי.
2
אמינות של ראש הממשלה
דוד לוי | 09-06-2022 14:52
בסד מתפלא אני על קביעתך שבנט לא אמין.נתניהו האלטרנטיבה אמין יותר בעיניך???? אל תדן אדם עד שתגיע למקומו...נראה אתך מזיז משהו עם שמאל כזה. למה נתניהו וסמוטריץ.שס וחרדים לא מצטרפים כדי להטות החלטות וניהול הכל ימינה ביחד עם השמאל.האם שכחת שרק באהבת חינם (גם את השמאל) נתקן שנאת החינם שפשתה בארצינו.דווקא נתניהו בידל את השמאל בכל מערכות הבחירות האחרונות והיצטרף לחגיגת השנאה.במקום להתעלות כמנהיג ולהוביל אחדות .חיבור ואהבת ישראל. דווקא בנט לקח את השמאל ומנסה בתנאים קשים להוביל.גם אני הערכתי את מעשיו והנהגתו של נתניהו עד הבחירות הקודמות בהן בגד בבנט וסמוטריץ שהיו כמעגל הגנה סביבו והעדיף את גנץ שתקף אותו כל הזמן...אין רע יותר בבגידה בנאמנים שלך. אם היה איכפת לנתניהו מעם וארץ ישראל ולא מעצמו היה מצטרף ומוביל החלטות ימניות. יש הרבה עוד מה ליטעון אך ללמוד ממשה רבינו כשה' אמר לו לסמוך את יהושע מייד סמך 2 ידיו בלי לערער וגם כשיהושע סיפר למשה על אלדד ומידד מתנבאים שמשה מת והוא יחליף אותו הגיב והי יתן כל עם ה' נביאים..יש גדול ממשה בהנהגה והוא שמח להסמיך מנהגים אחריו.....
3
מדהים להיווכח כמה...
ישר אל | 09-06-2022 14:56
מדהים להיווכח כמה עיוור יכול להיות ראש ישיבה. נתרגם: הממשלה הנוכחית חצתה שני קווים 1) הממשלה הנוכחית לא הקפידה לשמור על תואר הגזע היהודי וכללה בממשלה אזרחי ישראל נחותי מעמד 2) הממשלה הנוכחית הסכימה להתקיים למרות שהמפלגות טהורות הגזע לא מוכנות היו להיכנס אליה בקיצור אדם גזען שמגדל את דור גזעני העתיד
....הכינוי ישר...
אאא | 12-06-2022 4:10
....הכינוי ישר אל לא מתאים לדבריך.אכן זו מדינת הלאום היהודי וזו צידקת קיומה כפי חזון הציונות ומגילת העצמאות.לחא זה אין שום הצדקה להיותך כאן כפי שחושב האיסלם.הערבים יכולים לחיות כאן כאזרחים פרטיים שווי זכויות אבל ללא דאיפות לאומיות זה נקרא גר תושב בתורה.יכולים לעבוד במשרדי ממשלה ומינהל ציבורי אבל לא בשליון ובטח לא הישענות עליהם והטח לא כאשר הם לא מקבלים זכות קיום המדינה היהודית.טענתך הטפשית היא בעצם שהציונות היא גזענות.כדאי שתבדוק חזון הציונות ומגילת העצמאות.דבריך הם ביסוס טענות האיסלם וכל שונאי ישראל.זו מדינה יהודית ואין זה אומר גזענית.יד שיוויון למי שנאמן ומקבל זאת ללא שאיםות לאומיות. תחזור על שיעורי היסטורייה של תולדות עם ישראל במאה חמישים שנה האחרונות בנושא הציונות.כנרטה לא הבנת או לא למדת כלום
4
תרדו לנו מהוורידים,...
תרדו מעלנו | 09-06-2022 15:06
תרדו לנו מהוורידים, חוץ מהמיתמחלים והמיתחרדדים יש עוד ציבור במדינה שהוא הרוב השפוט שלהם.
הרוב השפוט????? הרוב...
דניאל | 09-06-2022 15:31
הרוב השפוט????? הרוב המונע על ידי עיוורון ובעיקר שנאה!!!!
5
חבל שכבוד הרב נזכר רק עכשיו אבל עדיף מכלום
מנחם הכואב | 09-06-2022 15:07
כבוד הרב אפילו לא מתנצל בפני הציבור על הטעות של התמיכה במר בנט בכל התהליך היה ראוי לומר טעינו שגינו קייונו והתבדינו היו רבנים שכבר בהתחלה זיהו שמדובר בנוכל וכו' והיו רבנים שהיו אופטימיים והתקווה התפוצצה להם בפנים ויש רבנים שעדיין לא התפכחו ברוך ד' שהרב סדן התפכח
בנט לא...
גמלאי | 09-06-2022 16:23
בנט לא פחות ולא יותר מהרב סדן. ההבדל בנט פועל עבור כל אזרחי המדינה וסדן רק עבור הסקטור שלו. אני זוכר רב סדן שהיה במדרשיה בפרדס חנה. איש אשכולות. הסדן מעלי יותר מפלג ממאחד.
6
1. פרעות תשפא...
אורח | 09-06-2022 15:20
1. פרעות תשפא ארעו בתקופה שהמפלגות הדתיות חסו בצילו של גדול מפיצי השטנה והפילוג בין חלקי העם במשך יותר מעשור. 2. מפלגת רעמ מכירה ביהדותה של המדינה, דרישתה הוא שוויון בחלוקת המשאבים. 3. ההיצמדות לנתניהו, ראש ממשלה שעומד למשפט פלילי, היא הגורם לכאוס הפוליטי, בדומה לאותו אחד שרצח את הוריו וביקש רחמים כי הוא יתום.
גיס חמישי...
חרטא | 09-06-2022 15:52
גיס חמישי עדיף שלא תדבר שטויות..תקרא את החוברת נכבא חרטא
7
הרב אומר ומשקף...
ארז | 09-06-2022 15:42
הרב אומר ומשקף את מה שרוב המכריע של העם היהודי רואה ומרגיש.
8
מר סדן אני...
מוטי טוביה | 09-06-2022 15:50
מר סדן אני מקווה מאד שבקרוב המוסדות שאתה עומד בראשן לא יהיו חלק ממדינת ישראל . אתה חרפה לעם היהודי .
@מוטי שמאל דיקטטורי...
אאא | 12-06-2022 4:03
@מוטי שמאל דיקטטורי כרגיל.לך תקים מכינות גיהאד של מועצת השורא להחרבת ישראל במקום מכינת עלי לתפארת עם ישראל ואמונת ישראל.
מי שחרפה...
מישהו | 09-06-2022 18:21
מי שחרפה אלו הם אתה והדומים לך
9
סדן, גזען עם תעודות
משיח | 09-06-2022 16:13
.
10
אחד הלקחים שניתן...
יצחק | 09-06-2022 16:14
אחד הלקחים שניתן ללמוד מההיסטוריה היהודית ובמיוחד מאז השואה ועד רגעים אלו והסליחה עם עדיני הנפש. הוא אם אדם איננו מחובר להיסטוריה היהודית ולמקורות היהודיים ברגעי מבחן צריך לחשוש לפעולותיו . אם כי לא באופן מוחלט, ברם אם היהודי המנהיג וכו... הוא אדם אמוני שורשי הכיוון הפוך וגם פה לא באופן מוחלט. יתכן בכל קבוצה כאלה שלא ינהגו עפי הכלל כלומר אין להכליל. אבל היכן יש לנו לחשוש הדבר תלוי כאר נצרף את כל סך המקרים והאירועים. וכבר כתב דוד המלך ארור הגבר אשר יבוח באדם. דרך אגב ראו את גנדי כיצד אהב את עמו וארצו וללא כיפה. וכן את בעבר שר המדע פרופסור ... אינני זוכר את שמו..
מאיפה למדת...
מוטי | 09-06-2022 19:12
מאיפה למדת לספר סיפורי פוגי כל דבריך הבל הבלים.
לא...
יבין | 09-06-2022 17:20
לא מבין, אתה הבנת מה שכתבת ?
11
אלי סדן
טופסי | 09-06-2022 16:32
עוד שלושה שבועות אינך תושב ישראל. למילותך אין משמעות. תדבר על אבו מזאן האחראי עליך.
12
מי מנע מהמשתמטים...
נורי | 09-06-2022 16:49
מי מנע מהמשתמטים להכנס לממשלה? הברית שלהם עם המושחת. ברית משתמטים מושחתים. יש ביניהם ששייכים לשני המחנות, גם משתמט וגם מושחת ( ליצמן, דרעי, בן גביר, סמוטריץ' ).
13
נו בסדר ,...
יורם | 09-06-2022 16:50
נו בסדר , הוא אמר , הוא בסך הכל רב שייך לקבוצה שגרמה לה גלית העם לפני אלפי שנה כי פשוט לא ניתן לקיים מדינה על דת ...
14
מר סדן טועה...
ציונה | 09-06-2022 17:19
מר סדן טועה פעמיים. הראשון, במגילת העצמאות נחתם שהמדינה היא מדינת כל אזרחיה, וזה אומר גם ערבים. ובשני -החרדים יכלו לו רצו, אם היו משתחררים מנאשם בפלילים, להשתתף בממשלה ובחרו שלא. אני תוהה אם הרב סדן חולם בלילות על מדינת הלכה.
שקר! מעולם...
אאא | 12-06-2022 4:01
שקר! מעולם לא נאמר מדינת כל אזרחיה יש שוויון זכויות למיעוטים ולא זכויות לאומיות אבל להיפך -נכתב בבירור מדינת העם היהודי בארצו מומלץ לך לעיין שם ולא להפיץ שקרים. שנית, חרדים לא יכלו כי ליברמן הצהיר והבהיר שלא מוכן להכניסם כמובן, גם אם לא היה עושה סאת, חרדים לא יכולים להסכים לקווי היסוד של מנשלת פלסטין הראשונה ואגנדת כל אזרחיה של השמאל השואף למחוק הזהות הלאומית היהודית ומקדם צרות מערבית כפרנית םרוגרסיבית המנוגדת ליסודות האמונה היהודית.כרביל, השמאל החלול עשר מאיים מדינת הלכה כדי לסתום םיות כהרגלו ודרכו.
15
סדן תתעסק עם...
יצחק | 09-06-2022 17:30
סדן תתעסק עם הדת. מה לך עם הפוליטיקה? מי אתה שתקבע מה טוב לעם ישראל. אתה מייצג קבוצת קיצונים הזויים שמהווה חלק קטן מהאזרחים. אתה מעדיף כנראה שראש הממשלה יכול להיות מושחת בכל פעולותיו, שקרן בכל אמירותיו, יתכן שהוא בגד בעם ישראל בפרשיות הצוללות, כלי השיט ובאישור הצוללות למצרים ושכל מי שעבד מולו סולד ממנו ולא רוצה לעבוד איתו יותר. בעיני ובעיני רבים אחרים אדם זה פסול להיות ראש ממשלה
אישתו עברינית...
מוטי | 09-06-2022 19:10
אישתו עברינית מורשעת שהזכות היא הצליחה לגנוב מקופת המדינה.
דבר ראשון...
יהודי | 09-06-2022 18:13
דבר ראשון הוא עדיין לא יצא אשם דבר שני גם אם הוא אשם הוא עדיף על תומכי טרור מוצהרים שרוצים בחורבן המדינה כי הוא להבדיל לא בה ואמר/עשה משהו שיגרום לנו להבין שהוא בוגד
16
הרב סדן צודק...
שלמה כהן | 09-06-2022 17:35
הרב סדן צודק במאה אחוז איך אפשר שבמדינת היהודים לא תהיה אפילו מפלגה דתית אחת וגרוע מזה מקימים ממשלה עם תוכי טרור מוצהרים.
אנשים כמוך...
מוטי | 09-06-2022 19:08
אנשים כמוך בגולה קראו לגויים אנטישמים בכל שנפלו אותם לרעה. איך נקרא לך גם אניטשמית הערבים שירים לשמים כמונו.
למפלגות חרדיות...
אבי ויין | 09-06-2022 18:04
למפלגות חרדיות והדתית הייתה אפשרות להקים ממשלה ללא ערבים וללא מרץ. אבל הם העדיפו את נתניהו. נתניהו שסילק את סער, רימה את גנץ, וזרק את בנט ושקד ממשלת מעבר אז למב שיאמינו להבטחות של נתניהו?
17
שני הקווים האדומים...
דוד | 09-06-2022 17:45
שני הקווים האדומים שהרב מונה הם ברכה לישראל. שילוב הערבים בניהול המדינה הוא הכרח הם אזרחים ומגיע להם ייצוג ככל שנדחוק אותם לפינה כך נקבל אוכלוסייה ענקית עוינת. הדתיים יכלו להצטרף אף אחד לא חסם אותם הם בחרו להיות תלויים בנאשם בפלילים שיבושם להם.
חס ושלום.ערבים...
אאא | 12-06-2022 3:48
חס ושלום.ערבים הנאמנים למדינה הם שווי זכויות אבל חא בשלטון וממשלה אסור שתישען על ערבים ואף לא על גויים טובים זו מדינה יהודית וזה הבסיס לצידוק קיומה בארץ! יכולים לשרת במשרדי ממשלה ובמגזר הציבורי כמובן ללא שאיפות לאומיות וטענות בעלות על הארץ אלא קבלה שזו מדינה יהודית והם חיים בה כאזרחים נאמנים דווי זכויות אזרחיות, מה שמכונה גר תושב.אם חא מקבל זאת ופועל נגד או מדבר נגד...אין לו זכות לחיות פה. דתיים לא יכלו להצטרף כי ליברמן שם ווטו, ובנוסף, דתיים לא יכולים להצירף לקווי היסוד של ממדלה זו הן דתית והן לאומית.זו ממשלת כל אזרחיה שבפועל מקדמת את שילוב הערבים בשלטון כחלקמהפיכת המדינה למדינה חילונית דמוקרטית לחא זהות לאומית יהודית אלא של כל הלאומים וש כל האזרחים לחא אפיון לאום ודת.זה מחיקת הציונות ומגינה יהודית והפיכתה לעוד מדינה מערבית חילונית.ממד שני האיסלמיים מחכים בפינה וששים למהלך הזה דל היטול מדינת הלאום היהודית לקראת חלומם להתחבר עם הערבים ולהשתלט על הכל בניצול טיפשות ותמימות השמאל הפרוגרסיבי שאינו ציוני כבר מזמן
אין שום...
יפה | 09-06-2022 21:43
אין שום דבר טוב בשילוב ערבים בממשלה. ברגע שנפגין חולשה הם יעוטו עליך ועליי בלי כל הבחנה רק משום היותנו יהודים. יש ביננו לבינם הבדלים בסיסיים ותהומיים וכשתראה זאת אתה ודומיך כנראה שיהיה מאוחר לכולנו
מישהו פה...
יהודי | 09-06-2022 18:11
מישהו פה שכח מליברמן שאמר שהוא לא מוכן שיכניסו את החרדים ואני באופן אישי לא מכיר מפלגה דתית אחרת
18
כמה קוים אדומים...
טוני המרוקאי | 09-06-2022 18:52
כמה קוים אדומים אתם חציתם. אתם בתיכה שלכם ביבי תביאו לחורבן בית שלישי
19
הרב סדן הממשלות...
מוטי | 09-06-2022 19:06
הרב סדן הממשלות שאתה תמכתה בהם היו בהם עברינים כולל חרדים היו בהם לומדים שלוקחים שוחד כולל חרדים היה בהם נואף מוצהר ומסית לרצח. וכל זה בסדר גמור בעיניך ואתה ממשיך לתמוך בהם ועדיין קורא לעצמך רב אולי אתה אחד שרה עם כל הטובים ואוהב עברינים.
ואת/ה לא...
יפה | 09-06-2022 21:39
ואת/ה לא מבין את המושג מדינה יהודית. ואם לא מתאים לך יש די מדינות דמוקרטיות בגלובוס, מדינה יהודית יש רק אחת
את כנראה...
א | 09-06-2022 21:20
את כנראה לא מבינה את המושג דמוקרטיה. כמו שבכל העולם היית רוצה שיהודים יקבלו זכות בחירה, כך גם ערבים אזרחי ישראל מקבלים. אם לא טוב לך תחפשי מדינה אחרת. המדינה הזאת הוקמה כמדינה דמוקרטית ויהודית
אף אחד...
יהל | 09-06-2022 21:03
אף אחד לא הכשיר חברי כנסת פרטיים, זה באמת כואב. הבעיה היא שיש מפלגה של ערבים, שגם אם היו אוהבי ישראל- לדעתי לתת להם כזה מקום בכנסת זו טעות
20
הרב סדן הוא...
יפה | 09-06-2022 21:50
הרב סדן הוא מלח הארץ שרק טובת המדינה ועמו לנגד עיניו. ראוי לחלק מהמגיבים כאן לנהוג בכבוד ובצניעות וכמובן להטות אוזן כי כולנו בסכנה אמיתית שחשוב להיות מודעים לה לכל הפחות. ערב טוב
למה? כי...
אאא | 12-06-2022 3:39
למה? כי הוא לא מהשמאל ולא אוהב את ממשלת הנוכל??? כרגיל ...שמאל דיקטטורי.
@ביזיון שהרב הזה...
דינה | 10-06-2022 9:01
@ביזיון שהרב הזה לא מועף מניהול מכינה. ביזיון שקיבל פרס ישראל.
21
אפילו עם מיעוט...
שלמה כהן | 09-06-2022 22:09
אפילו עם מיעוט צריך ואפשר להקים ממשלה.... א ב ל ..... לא עם מיעוט עויין ושונא... אסור
22
הטענות של סדן...
מי שולט על ברז הכסף ... | 10-06-2022 8:00
הטענות של סדן כאילו נלקחו מסרט אימה על איך הפכה היהדות מדת רחומה לדת נקם ושילם ... לא הבנתי למה 20% מאזרחי המדינה הלא יהודים לא יכולים להשתתף בממשלה , ומה רע בממשלה חילונית ? הרי 80% מהציבור לא שומרים שבת , ו 95% כולל סדן אפילו לא מקיימים את 7 מצוות בני נוח ... מאחורי גלגולי העיניים למרומים מסתתרר למעשה רק דבר אחד ... מי שולט על ברז הכסף של המדינה ועל מי גשם המזומנים נשפך ... וזה הדבר היחיד שמעניין את סדן והערב רב שכמותו ...
זו מדינה יהודית...
אאא | 12-06-2022 3:38
זו מדינה יהודית ולכן אין אפשרות הישענות ממשלה על גויים ובטח לא ערבעם.זו הלכה פשוטה וידועה כחלק ממצוות ירושת הארץ! יכולים לחיות עם זכויות אזרח ושילוב בתפקידים במשרדי ממשלה השונים אבל לא בממשלה! ממשלה חילונית ללא דתיים הוסבר יפה בעקרון, גורמת לפגיעה ביהדות כי זה לא מובן ולא חשוב להם. מי שבממשלה שולט על הכסף והתקציבים ואכן זה חשוב מאוד כרגע מופנה כסף רב לערבים כחלק מההסכמים לקואליציה.מםלגות קיימות כדי לקדם השקפה וערכים דרך השלטון ומתבטא באופן חלוקת התקציב לפי מה שחשוב וערכי בעיניהם.זה יסוד דמוקרטי.היהדות לא רק רחומה אלא גם נקמנית ובועטת ולוחצנית כשצריך... כדאי ללמוד יסודות אמונת ישראל.
23
שנת 2022 עם...
חילוני גאה | 10-06-2022 8:25
שנת 2022 עם השקפת עולם רבנית-חרדית קיצונית ,לא ציונית המתאימה לימי הביניים וחיה על חשבון המדינה שברובה שפויה.
24
א. לא ניתן...
שורץ משה | 10-06-2022 8:40
א. לא ניתן היה להקים שום ממשלה אחרת כי עם ימינה היה רק 58 מנדטים. אז בחירות חמישיות שישיות שביעות שמיניות תשעיות וללא תקציב ? זה דעת תורה ? ב. נדמה לי שהרב טאו נתן הסכמתו לקהל את רעם אז זה לא בהכרח חציית גבול. ג. ולמה שלא תבוא בטענות לציונות הדתית שאם היתה נכנסת לא היה צריך את רעם ??? ד. יכול להיות שאתה מפחד מלשונו של בצלאל סמוטריץ ? ה. לצערי לפעמים אתה לא צודק . למרות שאני זוכר אותך מהתוכנית הטלוזיונית הראשונה שלך שיח צעירים ששם הטיעונים היו חזקים יותר.
אם לא...
ענת | 10-06-2022 10:01
אם לא היו חרמות אז היה אפשר להקים ממשלת ימין בראשות מי שרוב העם בחר בו!
25
הממשלה העלובה הזו...
יעל | 10-06-2022 12:11
הממשלה העלובה הזו חצתה את כל הקווים האדומים. עיפו מחיינו הרסתםאתהמדי
26
אדון סדן,לא יכולה...
בן לולו | 10-06-2022 15:12
אדון סדן,לא יכולה להיות אחדות,הכיפות הסרוגות,הן,הצרה הגדולה של ישראל,לא ציונים ולא דתיים,סתם,תחמנים,ממשיכי דרכו של משיח השקר,שבתאי צבי,רואים,כיפה סרוגה מתרחקים.ברררר.
אדון בן...
אאא | 12-06-2022 3:32
אדון בן לולו ...אינך מבין כלום בכיםות הסרוגות.זה בליל שלם של השקפות שונות ואף מנוגדות.אין מגזר או זרם סרוגים! יש חרדלים שהם ממשיכי דרכו ותורתו של הרב קוק והרציה זצל.מנגד, יש את הליברלים שרחוקים מאוד מדרך זו והם שמאל עם כיפה ומושפעי תרבות המערב והאקדמיה ועסוקים בסוגיות חברתיות וזכויות הפרט כגון הקיבוץ הדתי וצוהר והרב סתיו ושרלו ויש רבני גוש עציון שזה הרב סולובייציק ויהדות אמריקאית ויש לייטים ברמות שונות עד כדי רפורמיות! ויש שזה סתם כאלה דתיים של בית כנסת ושמים כיפה סרוגה כי הם אוהבים את המדינה.המדותף הוא מועט מאוד ולמעשה אהבת והערכת המדינה ושיבת ציון, אבל השוני הוא עצום מהמשך הרציה זצל ועד שמאל כמעט רפורמים.למשל מה קשור מתן כהנא וץאו בנט שאין לו רב ולא היה לו רב ולא למד בישיבה גבוהה או המשונה אלעזר שטרן או בורג או הרב סתיו לאבי מעוז וסמוטריץ? תשובה: אין קשר.
27
ביבי הכשיר את...
רובי | 10-06-2022 15:27
ביבי הכשיר את רעם בשבילו,ולגבי ממשלה בלי חרדים היה ועוד איך ,אז עוד רב שקרן ,זה לא מוסיף כלום
28
הרב סדן בנט...
יצחק.אאאאאאאא | 12-06-2022 15:12
הרב סדן בנט עוד חי בתקווה שכול התומכים שתמכו בו ביוש ...יחזרו לתמוך בו כשיתן להם איזה סוכריה לפני שמחליפים אותו...תצא בגלוי לכל המתיישבים ותעשו עצומה .במילים הללו...אנו לא תומכים בימינה ובבנט .
29
הרב סדן זה...
אני רק שאלה | 12-06-2022 19:54
הרב סדן זה במקרה הגזען המיזוגן וההומופוב?
30
הערבים מרימים ראש...
מילואימניק | 13-06-2022 1:07
הערבים מרימים ראש הרי זה בדיוק מה שאמרו על היהודים בגרמניה! זו ממש גזענות בהתגלמותה. אתה מדבר על משילות? מה אתה מיתמם: 40 שנה הימין היה בשלטון, מדוע לא טיפלתם בנגב? מפני שהייתם עסוקים בשיעבוד המדינה לשטחים הכבושים! מה עניין מפלגה דתית? הרי הפוליטיקאים של המגזר שלכם הם הדוגמה הבזויה ביותר בכנסת! נטישות, בגידות, קללות ונאצות, אופוטוניזם והרשימה ארוכה. עליכם אמר הנביא: המערת פריצים היה הבית הזה אשר קרוי שמי עליו בעיניכם? גם אני ראיתי נאום אדוני.תתביישו!
31
נראה שהרב הנכבד...
הציוני | 13-06-2022 14:48
נראה שהרב הנכבד טועה ומטעה. הדתיים החליטו לא לשתף פעולה.
32
לכל קהילת סרוגים
יוסי | 14-06-2022 11:24
אני מאחל לכם את ביבי סמוטריץ אמסלם ובן גביר.....בכלל אני חושב שזה מגיע לנו....ביבי סמוטריץ בן גביר ואמסלם....ככה אנחנו נראים.....איך אומרים ”בֵּן מְנַבֵּל אָב, בַּת קָמָה בְאִמָּהּ, כַּלָּה בַּחֲמֹתָהּ, אֹיְבֵי אִישׁ אַנְשֵׁי בֵיתוֹ. פְּנֵי הַדּוֹר כִּפְנֵי הַכֶּלֶב, הַבֵּן אֵינוֹ מִתְבַּיֵּשׁ מֵאָבִיו“
33
מינוי רבנים - מהלך חיוני שהשר כהנא מקדם
גדי | 16-06-2022 8:19
בימי שלטון שס נעצרו כל המינויים של רבנים סרוגים ביישובים וערים. סוף סוף יש שינוי.
34
עוד כתבה מלטפת הביקורת...
נילי כץ | 16-06-2022 10:27
עוד כתבה מלטפת הביקורת אינה נוקבת מספיק אם כי הדברים שנכתבו נכונים. לא נוקבים ובמצבי ו היום חייבים להיות נוקבים״הצילו״
35
אלי סדן הוא אדם מאוד מאוד מסוכן. הוא משיחיסט
א | 07-11-2022 11:41
בדיוק כמו סמוטריץ. צריך מאוד להיזהר ממנו ולא לאפשר לו לנאום בצבא.